Hírek
-
Április 14-ig várják a javaslatokat az idei Építőipari Nívódíjra
Idén immár negyedik alkalommal írják ki az Építőipari Nívódíj pályázatot, amelyre több kategóriában nevezhetnek be a fehérváriak olyan közcélú, ipari, vagy magán épületeket, amelyek véleményük szerint technikájukkal, állapotukkal különlegesek. A díjazottakról a szakmai javaslat alapján a közgyűlés dönt. Az elismeréseket május 29-én, az Építők Napján adják át. Az idei évben városismereti versenyt is rendeznek a pályázat kapcsán.
2010.04.09. 12:18:12 -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09. 09:54:29 -
Augusztusra készül el az Adonyi úti felüljáró felújítása
Júniusban kezdődik az Adonyi úti gyalogos felüljáró felújítása. A Seregélyesi és az Adonyi utat összekötő hidat még januárban zárta le a Városgondnokság, mert életveszélyesnek minősítették. A rekonstrukcióra ajánlati felhívást tettek közzé és a beérkezett ajánlatok alapján választották ki a kivitelezőt. A híd mindkét oldalán található lépcsőt teljesen lebontják és újraépítik, illetve a felső betonréteget is kicserélik.
2010.04.09. 08:27:16 -
Új híd készül az Aszalvölgyi vízfolyás fölött
Egy hónapja kezdődött a Fiskális út mellett az Aszal völgyi árkon átvezető gyalogos- és kerékpáros híd és az ehhez kapcsolódó járda építése. A híd szerkezetét a napokban emelik be a helyére a járdát pedig már elkészítették. A híd építésére azért volt szükség, mert a Lehel és a Katona József utcai lakók így rövidebb úton juthatnak el a Fiskális útra, ahol az orvosi rendelő, a posta és a gyógyszertár is található.
2010.04.09. 08:05:09 -
Beváltotta a hozzá fűzött reményeket a lámpák áthangolása
Decemberben fejeződött be a Palotai úton a közlekedési lámpák összehangolása. Azóta minden arra közlekedő tapasztalhatja, hogy folyamatosan lehet haladni a város egyik legforgalmasabb közútján. Az elmúlt hónapokban a Városgondnokság forgalmi mérnöke Balogh Margit folyamatosan figyelemmel kísérte a lámpák működését. Mint mondta a gondos, majd fél éves tervezésnek köszönhetően az új forgalmi rend beváltotta a hozzá fűzött reményeket.
2010.04.09. 07:57:50
Nyár végére készül el az Adonyi úti felüljáró felújítása
Új kishíd épül az Aszalvölgyi vízfolyás fölött
Pozitív lakossági visszajelzések a Palotai úti jelzőlámpák működéséről
Madármentés-lélekmentés - gyerekfoglalkozás a Vadmadárkórházzal
Öngyilkosok akartak lenni - időben megtalálták őket
Képviselőjelöltek Székesfehérváron - fontos tudnivalók a választásról
Egészségügyi Világnap a városi emberekért
Önkormányzati e-szolgáltató központ épül ki Székesfehérváron
Kiépülnek az elektronikus közigazgatási szolgáltatási úgynevezett ASP központok a régiókban várhatóan 2011 második feléig. A térségi közigazgatási és közszolgáltatási informatika rendszerek továbbfejlesztésére kiírt pályázaton a Székesfehérvári Önkormányzata is támogatást nyert. Orosz István a Városi Szolgáltatások Bizottságának elnöke örömét fejezte ki a nyertes pályázat kapcsán. Mint mondta a város tavaly elfogadott informatikai stratégiájában már szerepeltek az ASP szolgáltatásokra vonatkozó elemek.