-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Versenyképességi szerződés a helyi vállalkozásokért
Versenyképességi szerződést írt alá Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, és Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő, polgármester-jelölt. Ebben olyan vállalások szerepelnek, mint a helyi vállalkozások védelme, a versenyképes helyi adórendszer megteremtése, a foglalkoztatás növelése vagy éppen az idegenforgalom, a sport- és egészségturizmus fejlesztése.
2010.09.29. 09:46 |
Versenyképességi szerződést írt alá Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, és Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő, polgármester-jelölt. Ebben olyan vállalások szerepelnek, mint a helyi vállalkozások védelme, a versenyképes helyi adórendszer megteremtése, a foglalkoztatás növelése vagy éppen az idegenforgalom, a sport- és egészségturizmus fejlesztése. Fejér megyében - ahol a városnak és agglomerációjának meghatározó szerepe van - korábban a GDP évről évre nőtt, töréspontot a világgazdasági válság okozott. Az elmúlt évtizedben Székesfehérvár és vonzáskörzete kiemelkedő adótermelő képességével különleges helyzetbe került. Az adóbevételek folyamatosan emelkedtek, az iparűzési adó a válság előtt 11,2 milliárd forintot tett ki, de a válság időszakában is elérte a 9,3 milliárdot. Ugyanakkor a fejlődés az elmúlt években - már a válság előtt is - megtorpant. A vállalkozók az újabb lendületvételhez egy sor területen látnak szükségesnek változásokat, s ezeket fogalmazták meg a versenyképességi szerződésben.
Ezek sorában szerepel egyebek között egyfajta lobbi erő és kapcsolati tőke kiépítése a helyi vállalkozásokért; a helyi adórendszer, a lokális rendeletek/adórendeletek áttekintése; a szakképzés-oktatás (általános iskola, középfokú- és szakképzés) rendszerének/ intézményrendszerének felülvizsgálata (figyelemmel az állami szerepvállalásra is). Egyébként a javaslatok között számos további olyan is olvasható, amely országos szinten is igényként jelentkezik. Például, hogy a közbeszerzési tenderek kiírásakor biztosítsanak hangsúlyosabb részvételi lehetőséget a helyi vállalkozások számára. Szükségesnek mondja a dokumentum a város infrastrukturális fejlesztését; s persze a helyi gazdaság szerkezetváltását, nagy hangsúllyal a zöldenergiára és háttériparára, az informatikára, illetve a sport- és egészségturizmusra.