Hírek


/ 2010.04.03. 08:47:48 |

Rendőrök vigyáznak a húsvéti nyugalomra az utakon

 Az országos húsvéti közlekedési akcióra a fejér megyei rendőrök is készülnek. Az ünnepek alatt szolgálatban lévő állomány a piros tojások és csoki-nyulak helyett szondákat és sebességmérő műszereket készített be a rendőrautókba. A hétvégi fokozott ellenőrzés legfőbb célja ugyanis az ittas, vagy bódult állapotban közlekedő, valamint agresszív járművezetők kiszűrése. Fejér megyében autózók sok helyen találkozhatnak majd rendőrrel.
/ 2010.04.02. 15:07:02 |

81 fiatal rendőr állt munkába Fejér megyében

 Fejér megyében eddig példa nélküli mértékben nőtt a rendőri állomány ugyanis 81 rendészeti szakközépiskolát végzett tiszthelyettes kezdte meg szolgálatát a térségben. A fiatal rendőröket pénteken ünnepélyes keretek között fogadták Székesfehérváron. Közülük 26-an őrködnek majd a város közbiztonsága fölött. Tizennégyen Gárdony, tízen Sárbogárd, kilencen Bicske, hatan pedig Mór térségében kezdték meg a szolgálatot.
/ 2010.04.02. 07:33:36 |

Új szolgáltatást, és díjmentes munkaerő-toborzó felület Székesfehérváron

 Elindult a Randstad Hungary új szolgáltatása, a Randstad Toborzó (angol elnevezése Free Job Posting), mely a munkaerő-közvetítő cégek szolgáltatásai körében egyedülálló lehetőséget nyújt arra, hogy a cégek díjmentesen hirdessenek a közvetítő cég weboldalán. A hirdetésben a leendő munkaadó jelenik meg, azaz a jelöltek is pontosan tudják, hogy melyik vállalathoz pályáznak, ezáltal a munkakeresők és cégek közvetlen kapcsolatba kerülnek egymással.
/ 2010.04.02. 07:25:38 |

Nem gyerekcsíny - egyre gyakrabban rabolnak csoportosan fiatalok

 Az utóbbi időben egyre jellemzőbb a fiatalok körében az, hogy elveszik egymástól egymás értékeit. A tizenévesek mindezt sokszor gyerekcsínyből teszik, bele sem gondolva abba, hogy ezzel bűncselekményt követnek el, aminek minősített eseteit a bíróság akár tizenöt évi szabadságvesztéssel is büntetheti. Jelenleg is büntetőeljárás van folyamatban hat tizenévessel szemben csoportos rablás elkövetése miatt. Elfogásuk óta bilincs húzza a fogdán a csuklójukat...
/ 2010.04.01. 20:52:06 |

Kamionstop lesz húsvétkor

 Hatályba lép a nehéz tehergépkocsik hétvégi forgalomkorlátozása a közelgő ünnepeken és az azt megelőző hétvégén is - közölte a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium. A jogszabály hatálya alá tartozó járművek Magyarország közútjain 2010. április 3-án szombaton 22.00 órától 2010. április 5-én hétfőn 22.00 óráig nem közlekedhetnek.
/ 2010.04.01. 17:15:28 |

Négyezren látták az UNICEF rongybaba kiállítást

Közel négyezer ember tekintette meg az elmúlt egy hónapban azt a rongybaba kiállítást, melynek alkotásait székesfehérvári és a város környéki települések nyugdíjasai készítettek az Unicef felhívására, jótékonysági céllal.A programot a székesfehérvári Esélyek Háza, az Alba Regia Ifjúsági Szervezettel közösen koordinálta.
/ 2010.04.01. 16:09:18 |

Több városrészt érint az április eleji vízóraleolvasás

 A Fejérvíz Zrt. tájékoztatja a fogyasztókat, hogy vízmérő leolvasást végez Székesfehérváron mely a következő városrészeket, illetve utcákat érinti:
Április 6. (kedd): Belváros, Géza u., Dr. Koch L. u., Mátyás király krt., Színház utca, Várkörút,
Április 7. (szerda): József A. u., Királykút ln., Pilinszky tér, Rákóczi Ferenc utca,
Április 8. (csütörtök): Csanády tér, Ligetsor, Mikszáth K. u Nefelejcs u. 53., Radnóti tér, Salétrom u. Szabadságharcos utca, Szedreskerti ln.
/ 2010.04.01. 15:57:46 |

Kreditpontos szakmai továbbképzés építészeknek Székesfehérváron

 A jövő épületeinek tervezésében és kivitelezésében legfontosabb szerepet betöltő építészeknek és mérnököknek szánt térítésmentes szakmai továbbképzési road-show Székesfehérvári színhelye idén április 8-án a Hiemer-házban lesz. A Szakmai Napon Mezősi János, kertépítő mérnök, a Magyar Önkormányzati Főkertészek, Díszkertészek, Kertépítők és Parkfenntartók Szövetségének elnökségi tagja is tart előadást.
/ 2010.04.01. 14:36:56 |

Fejlesztik a sürgősségi betegellátást a Szent György Kórházban

Európai uniós támogatással fejlesztik a sürgősségi betegellátást a Fejér Megyei Szent György Kórházban, a megvalósításhoz mintegy 537 millió forintot nyert el az intézmény. A támogatási szerződést csütörtökön írták alá Székesfehérváron. A beruházás teljes összege mintegy 600 millió forint, ehhez 10 százalékos önrésszel járult hozzá az intézményt fenntartó Fejér Megyei Önkormányzat.
/ 2010.04.01. 13:19:10 |

Õrizetbe vettek egy fogdalátogatásra érkező férfit Fehérváron

Vészvillogóval, a forgalmat akadályozva a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság előtt várakozott, s ráadásul jogosítványa sem volt egy férfinek, aki feleségével fogdalátogatásra ment. Az asszony ismerősének akart csomagot vinni a rendőr-főkapitányság fogdájába. Miután a férj a ház előtt nem talált parkolóhelyet, míg felesége a csomagleadást intézte, bekapcsolta autója vészvillogóját és beállt a főkapitányság kapujába.