Hírek


/ 2010.05.03. 08:13:16 |

Arak Aktív - a Tóvárosi Általános Iskola nyerte a városi sportversenyt

 Vasárnap a városi döntővel végéhez ért az Arak Aktív atlétikai tehetségkutató versenysorozat, amelynek általános iskolai fordulói során nyolc intézmény százhuszonöt csapatában pontosan ezer diák küzdött a döntőbe jutásért. A Köfém Sportcsarnokban rendezett végső viadalon 384-en vettek részt, zsúfolásig megtelt lelátók előtt mérve össze tudásukat.
/ 2010.05.03. 07:52:52 |

Albacomp - vége az idei bajnokságnak

 Az ötödik mérkőzésen sem szakadt meg az a sorozat a Szolnok és az Albacomp párharcában, hogy a hazai pályán játszó együttes örülhet a végén. Az első negyed végére már majdnem tízpontos különbség alakult ki a két együttes között. Az Albacompnak nem állt össze a védekezése, ráadásul távolról sem találták el a gyűrűt. Egyedül Hanga Ádám termelte becsületesen a pontokat, de ez kevés volt a szoros álláshoz, így 51–39-et mutatott félidőben az eredményjelző.
/ 2010.05.03. 07:35:05 |

Újranyílhat a Székesfehérvár-Komárom vasútvonal

 Egyes bezárt vasúti szárnyvonalakon akár már idén helyreállhat a személyszállítás. Lapinformációk szerint a leghamarabb a Komárom–Székesfehérvár, a Debrecen–Létavértes, a Zalalövő–Körmend, az Almásfüzitő–Esztergom, a Godisa–Komló és a Győr–Veszprém vonalon járhatnak majd ismét szerelvények. Szakértők szerint a leggyorsabb döntés a regionális fővonalnak számító Komárom–Székesfehérvár szakaszon várható.
/ 2010.05.02. 22:02:53 |

Áprilisi sebességrekorderek traffipaxon keresztül

 A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság közzétette honlapján képeken és videón az utak áprilisi sebesség-rekordereit. Az M7 autópályán egy Porsche 911 Carrera 130 km/h helyett 219 km/h sebességgel ment, amiért 130.000 forintos büntetést kapott. Egy Audi a városban 50 km/h helyett 120 km/h sebességgel közlekedett, amiért 200.000.-Ft-os bírságra számíthat.
/ 2010.05.02. 21:56:58 |

Busz és személyautó ütközött a városhatárban

 A 8-as főúton Székesfehérvár határában egy személygépkocsi és egy gyerekeket szállító autóbusz ütközött. A Csór felől Székesfehérvár felé haladó Fiat Punto személygépkocsi utolérte az előtte haladó, kiránduló gyerekeket szállító Ikarus buszt. A Fiat a jobb elejével hajtott a busz bal hátuljába.
/ 2010.05.02. 21:44:58 |

Õrangyalok - fotókiállítás a tűzoltók munkájáról a Műhely Kávéházban

 Õrangyalok címmel Bisztricz Anettnek, a székesfehérvári tűzoltóság szóvivőjének és Koppán Viktor Dávidnak, a Fejér Megyei Hírlap fotoriporterének felvételeit mutatja be az a kiállítás, amely április 30-án, pénteken délután nyílt meg Székesfehérváron, a Műhely Kávéházban. Az Ady Endre utcában lévő kávéház pincehelyiségében kiállított képek a székesfehérvári tűzoltók mindennapjait mutatja be.
/ 2010.05.02. 21:04:46 |

Nyaraló égett Gárdonyban

 Szigetelési munkálatok közben kapott lángra egy nyaraló tetőszerkezete szombaton délután Gárdonyban. A Tompa Mihály utcában a nyaraló tetejét gázperzselő segítségével bitumenzsindellyel fedte be a tulajdonos, és közben a faszerkezet meggyulladt. A lángokat a tűzoltók fékezték meg. Személyi sérülés nem történt.
/ 2010.05.02. 21:00:37 |

Családi ház gyulladt ki Velencén

 Velencére riasztották tűzesethez a székesfehérvári tűzoltókat vasárnap kora este. A Fő utcán a egy cukrászüzemmel egybeépített családi ház földszinti, körülbelül 20 négyzetméteres szobája teljes terjedelmében égett. A tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően a lángok a többi helyiségre nem terjedtek át. A tetőtér-beépítéses ház füsttel telítődött. A tűz oltásában a velencei és a pázmándi önkéntesek is részt vettek. Személyi sérülés nem történt.
/ 2010.05.02. 08:53:13 |

Köszöntjük az édesanyákat!

 Anyák napja világszerte megünnepelt nap, amelyen az anyaságról emlékezünk meg. A különböző országokban más és más napokon ünneplik, Magyarországon május első vasárnapján, azaz ma köszöntjuk az édesanyákat. Kevesen tudják, hogy az anyák megünneplésének története az ókori Görögországba nyúlik vissza. Akkoriban tavaszi ünnepségeket tartottak Rheának az istenek anyjának, és vele együtt az édesanyák tiszteletére. Az Anyák napját Magyarországon 1925 óta, a vöröskereszt kezdeményezésére ünneplik.
/ 2010.05.02. 08:04:25 |

Kaposváron is nyert a Videoton

 A listavezető Videoton 3-1-re győzött a Kaposvár vendégeként szombaton a labdarúgó Soproni Liga 25. forduló. A székesfehérváriak 30 év elteltével győztek ismét a somogyi megyeszékhelyen. A Videoton már a 4. percben megszerezte a vezetést a volt kaposvári Nikolic találatával, nem sokkal később viszont egyenlített a fokozatosan játékba lendülő házigazda.
 Kaposvári Rákóczi-Videoton FC 1-3 (1-1)