-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A rendkívüli közgyűlésen meghozott döntéseket ismertette Székesfehérvár polgármestere
A rendkívüli közgyűlésen meghozott döntéseket ismertette ma Cser-Palkovics András polgármester. A közgyűlés szervezeti rendszerének kialakítása mellett számos fontos kérdésben döntöttek a képviselők, többek között a vörösiszap-katasztrófa károsultjainak is többféleképpen segít majd a város. Zárt ülésen három pályázó közül választották ki a Munkácsy Mihály Általános Iskola igazgatóját, az intézmény vezetésével Tóth Pétert bízták meg.
2010.10.15. 16:33 |
A rendkívüli közgyűlésen meghozott döntéseket ismertette ma Cser-Palkovics András polgármester. A közgyűlés szervezeti rendszerének kialakítása mellett számos fontos kérdésben döntöttek a képviselők, többek között a vörösiszap-katasztrófa károsultjainak is többféleképpen segít majd a város. Zárt ülésen három pályázó közül választották ki a Munkácsy Mihály Általános Iskola igazgatóját, az intézmény vezetésével Tóth Pétert bízták meg.
Székesfehévár polgármestere elmondta, hogy több döntés is született a vörösiszap-tragédiával kapcsolatos fehérvári segítségnyújtásról. Az önkormányzat úgy gondolta, hogy mindent megtesz a szolidaritás jegyében. Ennek megfelelően a polgármester aláírta a bankszámla megnyitásáról szóló anyagot, így hamarosan nyilvánosságra hozható az a számlaszám, amire az adományokat várják. A számlát 2 millió forinttal indítja az önkormányzat. A Vörösmarty Színházban jótékonysági estet is szerveznek november 2-án. A polgármester reményét fejezte ki, hogy sokan segítenek majd. Székesfehérvár csatlakozik az MTV kezdeményezéséhez is. A közszolgálati televízió a 23 megyei jogú város polgármestereit arra kérte, segítsék a gyűjtést és adjanak helyet október 17-én vasárnap gyűjtőállomásoknak, ahol minden felajánló a távolság ellenére is adakozhat a vörösiszappal elárasztott településeknek. A pénzadományokat reggel 8 és 20 óra között a Városházán kihelyezett urnákba dobhatják bele, illetve a Magyar Kármentő Alap központi számlaszámaira küldhetik: belföldön: 11794022-22222222, külföldön: HU 28117940-2222222222-00000000
A testület felmérte azokat önkormányzati szálláshelyeket is, amelyeket a vörösiszap-katasztrófa károsultjainak rendelkezésére bocsáthatnak. Székesfehévár polgármestere elmondta, hogy az árvízkárosultak adományszámlájával kapcsolatos döntést is hozott a csütörtöki közgyűlés. A számlán rendelkezésre álló összeget a Székely utcában élők és Bakonycsernye támogatására fordítják.
Cser-Palkovics András polgármester beszámolt egy személyi döntésről is, ami zárt ülésen született. Van érvényes pályázat és döntés a Munkácsy Mihály Általános Iskola igazgatói tisztségével kapcsolatban. Három pályázat érkezett, a közgyűlés egyhangú döntéssel Tóth Pétert választotta meg az iskola igazgatójává. A döntés találkozott az iskolán belüli munkacsoportok véleményével.
Székesfehérvár polgármestere elmondta, hogy a délelőtt folyamán találkozott a városi intézmények vezetőivel, akiket arra kért, hogy legyenek együttműködő partnerei az önkormányzatnak. „Szolgáltató önkormányzatot szeretnénk, amelyhez szolgáltató jellegű intézmények tartoznak.” - mondta a polgármester, aki szerint ígéretet tettek arra is, hogy több figyelmet fordít a város az intézményekre.