Hírek
-
Nordic Walking - síjárás szeptembertől Székesfehérváron
A Fejér Megyei Szabadidősport Szövetség és tagszervezete, a Turul Line - Alba Trimm Szabadidősport Egyesület szervezésében új sportolási lehetőség indul szeptember 6-án, keddtől Székesfehérváron. Hétfőn az Öreghegyi Közösségi Házban, kedden és pénteken pedig az István Király Általános Iskolában délután négy órakor kezdődnek a szervezett sportprogramok. LETÖLTHETÕ részletes tájékoztató
2010.08.13. 08:58:54 -
Dávid Kornél lett a Fehérvár KC elnöke
Azért vállaltam el ezt a feladatot, mert nem szeretnék teljesen partvonalra kerülni a magyar kosárlabdában, így testközelből figyelhetem az eseményeket. Nagyon nehéz egy városon belül két csapatnak megteremteni a működéshez szükséges feltételeket – mondta a B csoportos klub elnöke Dávid Kornél a bb1.hu-nak. Mi azonban mégis arra vállalkoztunk, hogy működtetjük a klubot, így a Dávid Kornél kosár suliban felnövő fiataloknak folyamatosan tudunk játéklehetőséget biztosítani.
2010.08.13. 08:41:42 -
106. születésnapján köszöntötték Marika nénit
106. születésnapján köszöntötték Székesfehérváron Varga Józsefné, Marika nénit, a megye legidősebb polgárát. Az ünnepelt szellemileg ma is friss, de egy betegség miatt a beszéd már nehezére esik, ágyban ülve, de boldogan, élénk érdeklődéssel fogadta a köszöntőket. Marika néni két gyereket nevelt fel, 6 unokája, 9 déd- és 5 ükunokája van.
2010.08.13. 08:26:49 -
Hogyan táplálkozzon helyesen a kismama?
A várandósság sok nő számára az élet egyik legszebb szakasza. A születendő baba egészsége azonban már a fogantatás előtt is tudatos felkészülést igényel a táplálkozásban is. Túlhaladott hiedelem, hogy a kismamának két ember helyett kell ennie, figyelni kell arra is, hogy a testtömeg gyarapodás ne haladja meg az egészségesnek tartott 10-12 kg-t.
2010.08.12. 21:10:00 -
Csak 60 év feletti foglalkozunk igazán az egészségünkkel
A 60 év feletti magyarok fele aktívan tesz saját egészségéért, főként a táplálkozásra figyelnek oda, de több gyógyszert is szednek - derül ki a GfK LHS HealthCare felméréséből. A 40 és 50 év közötti válaszadók 38 százaléka, az 50 és 60 közötti korosztály alig több mint 41 százaléka és a 60 év felettiek 51 százaléka tesz valamit az egészsége megőrzéséért, utóbbiak főként a táplálkozásra figyelnek oda.
2010.08.12. 21:02:30