-
Nemzeti Gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 69. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. Kedden 18 órakor misével, majd utána 19 órakor mécsesgyújtással emlékeznek Fehérváron az Országalmánál, az 56-os forradalom és szabadságharc mártírjaira.
2025.11.04. -
A gyrosokat ellenőrzik
Az élelmiszer-higiéniai és élelmiszer-biztonsági előírások betartása, a nyomonkövethetőség biztosítása és a megfelelő konyhatechnológia alkalmazása érdekében a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos ellenőrzést rendelt el a gyrost árusító éttermekben és büfékben - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.
2025.11.03. -
Óraátállítás vasárnap hajnalban
2025-ben a téli időszámítás október 26-ára virradó éjjel kezdődik. Ez azt jelenti, hogy vasárnap hajnali 3 órakor egy órával vissza kell állítani az órákat 2 órára, így ezen az éjszakán egy órával többet alhatunk.
2025.10.24. -
Éjszakai forgalomkorlátozás lesz szombaton és vasárnap az M7-esen
Éjszakai forgalomkorlátozás mellett folytatódik hétvégén az új velencei gyalogos híd építése. 2025. október 18-án, szombaton 22 órától lezárják az M7-es autópálya Balaton felé vezető oldalát a 44-es és a 46-os km-ek között, várhatóan vasárnap 12 óráig.
2025.10.17.
Még két hétig lehet jelentkezni a felsőoktatási intézményekbe
Valamivel több mint két hetük van a diákoknak arra, hogy eldöntsék, melyik felsőoktatási intézménybe adják be felvételi kérelmüket; a jelentkezők 8280 képzés közül választhatnak február 15-ig. Jelentkezni továbbra is két módon, elektronikus és hagyományos, postai úton lehet. Az e-felvételizők dokumentumaikat elektronikus úton is benyújthatják, illetve az eljárási díjat is rendezhetik csekken.
2011.02.01. 07:50 |
Valamivel több mint két hetük van a diákoknak arra, hogy eldöntsék, melyik felsőoktatási intézménybe adják be felvételi kérelmüket; a jelentkezők 8280 képzés közül választhatnak február 15-ig. Jelentkezni továbbra is két módon, elektronikus és hagyományos, postai úton lehet. Az e-felvételizők dokumentumaikat elektronikus úton is benyújthatják, illetve az eljárási díjat is rendezhetik csekken. Fontos tudnivaló, hogy az e-felvételi hitelesítés vagy e-aláírás nélkül érvénytelen. A hitelesítés határideje az e-felvételizők számára február 23. Akik hagyományos módon jelentkeznek, azok a már boltokban lévő Felsőoktatási felvételi tájékoztató kötetekben találnak jelentkezési lapot, illetve hozzájuthatnak minden régióban az Oktatási Hivatal igazgatóságain (2010. december végéig), Budapesten az Educatio ügyfélszolgálatán, valamint egyes felsőoktatási intézményekben.
A felsőoktatási intézményekben a tavalyihoz képest 841-gyel több képzés indul, az egyetemek, főiskolák 3256 alapképzést, 85 egységes és osztatlan képzést, 1455 felsőfokú szakképzést és 3484 mesterképzést hirdettek meg a jövő szeptemberben induló tanévre. A jelentkezési szabályokban nincs jelentős változás, korlátlan számú kérelmet lehet beadni. A különböző jogcímeken kapható többletpontok mértéke viszont – az emelt szintű érettségi kivételével – csökkent. Középfokú komplex nyelvvizsgáért 28 pont, felsőfokúért 40 pont jár. A nyelvvizsgáért maximum 40 többletpont adható. Csökkent a hátrányos és a halmozottan hátrányos helyzetért járó többletpontok száma, a fogyatékosság utáni pontok száma 50-ről 40-re, a gyermekgondozási kedvezmény szintén 50-ről 40 pontra módosul. Ennek célja, hogy minél inkább érje meg emelt szintű érettségit tenni. A minimum 200 pont az alapképzésben, valamint egységes és osztatlan képzésben.
Az eljárás díja legfeljebb három jelentkezés esetén 9000 forint, ezenfelül jelentkezésenként 2000 forint. A hátrányos helyzetűek 4500 forint, a halmozottan hátrányos helyzetű jelentkezők 9000 forint kedvezményt kapnak a felvételi eljárás alapdíjából. A felsőoktatási intézmények 53 450 hallgatót vehetnek fel jövőre államilag támogatott képzésre, ebből alapképzésre 40 610, egységes, osztatlan képzésre 2840, felsőfokú szakképzésre 10 ezer diák nyerhet felvételt. Államilag támogatott mesterképzésekre 19 600-an, doktori képzésekre 1300-an kerülhetnek be. A felsőoktatási felvételi ponthatárokat július 21-én állapítják meg.