-
Megemlékezés a Rác utcában
Koszorúzással emlékeztek szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrált.
2026.03.21. -
Védőháló az ÖKK Podcastban
A szociális munka világnapját a nemzetközi szakmai szervezetek kezdeményezésére a 2000-es évek elején hozták létre. A cél, hogy felhívják a figyelmet a szociális munkások, a gyermekvédelemben, az idősgondozásban, vagy a hajléktalanellátásban dolgozók tevékenységének fontosságára, illetve a rászorulók megsegítésére.
2026.03.20. -
Honvédelmi park Fehérváron
Ünnepélyesen megnyitották a Székesfehérvári Honvédelmi Parkot a Bregyó Közi Sportcentrumban. Az új létesítmény a honvédelmi nevelés és a fiatalok megszólítása szempontjából is kiemelt jelentőségű.
2026.03.20. -
Nyílt nap a NAV-nál
Középiskolásoknak tartott nyílt napot a NAV Fejér Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága. A diákok megismerhették egyebek mellett az adó- és vámigazgatási, illetve bűnügyi szakterület munkáját is.
2026.03.20.
Székesfehérváron is érezni lehetett a földrengést - többen kimenekültek a panelházakból
Kisebb erejű földrengést jeleztek Magyarország több településéről, elsősorban a Dunántúlról szombaton kora este. Székesfehérváron is sokan kimenekültek a panelházakból, szerkesztőségünkhöz olyan információk jutottak el, miszerint a negyediken több centit is elmozdultak a bútorok a helyükről. A tűzoltósághoz a városban káreseményről nem érkezett bejelentés, azonban annyira sokan telefonáltak a földrengés utáni percekben, hogy túlterhelt volt a telefonhálózat a városban.
2011.01.29. 19:28 |
Kisebb erejű földrengést jeleztek Magyarország több településéről, elsősorban a Dunántúlról szombaton kora este. Károkról, sérülésekről nem érkezett jelentés. Este háromnegyed hét után számtalan telefonhívás érkezett, hogy megmozdult a föld. Kisebb földrengést jeleztek Budapest több kerületéből, továbbá Gödről, Környéről, Székesfehérvárról, Budaörsről, Pécsről, Dorogról valamint Tatabányáról is.
Székesfehérváron a magasabb lakótelepi lakásokban egyértelműen lehetett érezni a rengést, az Öreghegyen kevésbé, viszont a Felsővárosban is érzékelték a földmozgást. Az epicentrum Győr és Budapest között Oroszlány mellett volt, az erőssége 4.7-es volt.
Székesfehérváron is sokan kimenekültek a panelházakból, szerkesztőségünkhöz olyan információk jutottak el, miszerint a negyediken több centit is elmozdultak a bútorok a helyükről. A tűzoltósághoz a városban káreseményről nem érkezett bejelentés, azonban annyira sokan telefonáltak a földrengés utáni percekben, hogy túlterhelt volt a telefonhálózat.
