Hírek
-
Bemutatta székesfehérvári önkormányzati képviselőjelöltjeit a Válasz
Augusztus 12-én mutatta be önkormányzati képviselőjelöltjeit a Válasz Független Civilek Fehérvárért Egyesület. Juhász László a szervezet polgármesterjelöltje egyenként mutatta be a jelölteket. A négy évvel ezelőtti önkormányzati választáshoz hasonlóan idén is önálló polgármester-jelöltet állítottak és Székesfehérvár mind a 14 választókörzetében indul jelöltjük.
2010.08.17. 15:44:22 -
Változott a Videoton - DVSC mérkőzés időpontja
Az MLSZ Versenybizottsága hivatalosan is értesítette a Videotont, hogy jövő hét vasárnap, a bajnokság 5. fordulójában esedékes, Debrecen elleni mérkőzés kezdési időpontja 15 óráról 19 órára módosult. Az indkolás szerint erre azért került sor, mert a Sport TV közvetítésre jelölte ki a találkozót.
2010.08.17. 13:08:57 -
Beszámoló a Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottság munkájáról
Közbeszerzések, útfelújítások, panelprogram- egyebek mellett ezekkel a témákkal is foglalkozott a Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottság az elmúlt években- ismertette tájékoztatóján Szigli István, a Bizottság elnöke. Mint mondta, a panelprogramból kimaradt épületek még megújulásra várnak-így például a Garzonház is. Sikerként értékelte egyebek mellett a Berényi út megújulását, de mint mondta: a város pályázatok útján sokkal több lehetőséget is kiaknázhatott volna.
2010.08.17. 13:03:49 -
Augusztus 21-én ismét ingyenes lesz az idegenvezetés a városban
A Székesfehérvári Turisztikai Közhasznú Nonprofit Kft. szervezésében jött létre az a program, mely minden hónap harmadik szombatján arra buzdítja a fehérváriakat, hogy legyenek turisták saját városukban, és jöjjenek el egy ingyenes városnézésre, idegenvezető kalauzolása mellett. Ezen a héten szombaton 10.00; 16.00 és 18.00 órakor indulnak a csoportok az Országalmától.
2010.08.17. 12:51:11 -
Török testvérváros delegációja látogatott Székesfehérvárra
Az idei Királyi Napok fesztiválon Székesfehérvár török partnervárosa is részt vesz. Kocaeliből nem csak tánccsoport, hanem delegáció is érkezett, az öt fős csoportot Nermin Tol polgármesteri tanácsadó és Murat Iskenderoglu, a Kulturális és Civil ügyek osztályáról vezeti. A küldöttséget Viniczai Tibor polgármesteri feladatokat ellátó alpolgármester fogadta a Városházán.
2010.08.17. 11:42:50