Parádés játékkal nyert az Albacomp az Atomerőmű ellen

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 18. fordulójában az Albacomp remek játékkal, 18 ponttal nyert rangadót hazai környezetben az Atomerőmű ellen. Az Albacomp tizenötödik győzelmét aratta, hazai pályán továbbra sem veszített pontot. Albacomp-Atomerőmű SE 92-74 (26-23, 30-18, 19-18, 17-15)

2011.01.29. 18:06 |

Albacomp-Atomerőmű SE 92–74 (26–23, 30–18, 19–18, 17–15)
Székesfehérvár, 2500 néző. V: Pálla, Török, Farkas
ALBACOMP: SIMON 14, HANGA 20, Crocker 12/3, Jones 15, HOLLIS 16/6. Cs: Keller Á. 7, Bódi 5/3, Madár 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
ATOMERÕMÛ: Kovács Á. 4, Pavlík 10/3, HODGES 21/3, Körtélyesi, Winters 4. Cs: SALES 29/3, Farkas A., Morgen 4/3, Tóth P. 2. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–5. 6. p.: 14–13. 14. p.: 34–27. 16. p.: 43–32. 18. p.: 47–35. 25. p.: 68–47. 28. p.: 73–55. 32. p.: 64–59. 34. p.: 81–68. 38. p.: 88–74

Ezúttal is gyakorlatilag telt ház, és remek hangulat várta a rangadó résztvevőit a Gáz utcai csarnokban.

Tony Crocker köszönt be először a paksi hálóba egy ziccerrel, amire Hodges válaszolszt egy triplával. A hazaiak nem nagyon találták a dobóformájukat, nem úgy, mint vendégeik, akik az első percekben jelentősnek mondható előnyre tettek szert. Hét percet kellett várniuk a hazai drukkereknek mire ismét vezethetett az Albacomp. 26-23 lett a negyed vége.

Az első percekben lassan, de biztosan növelte előnyét a fehérvári együttes. A tizenharmadik percben már hét pontos előnyt tudhattak magukénak. A második negyed felénél harsant fel a „tíz-tíz-tíz”. Az Atomerőmű szinte védekezés nélkül próbálta túlélni a második negyedből hátralévő perceket 56-41, et mutatott az eredményjelző a nagyszünetre.

A félidő alapján az Albacomp a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét, amit az eredmény is jól tükrözött. A lepattanó párbajt 21-11-re nyerte a hazai csapat, de mezőnyből is hatékonyabban dobott, mint egy 10%-kal. A szünetig hazai oldalon Hanga, míg vendégoldalon Sales volt a legeredményesebb.

Az Atomerőmű a teljes megsemmisülés küszöbére sodródott a harmadik negyed első perceire. A huszonhatodik percben húsz pont fölé kúszott a különbség. Az atomcsapat elkeseredett hárompontos kísérletekkel próbálta kompenzálni a gyenge védekezést, és az ötlettelen támadó játékot, míg ellenfele parádés megoldásokkal kápráztatta el lelkes közönségét.

Az utolsó játékrészben rejtett tartalékait mozgósítva támadott az Atomerőmű, kihasználva a hazai csapat motiválatlanságát tíz pontra zárkózott. Ennél közelebb azonban nem jutott a Paks, mert az Alba, amikor nagyon kellett mindig elő tudott valamit húzni a kalapból. Ez rendszerint egy-egy alley oop volt, a közönség nagy örömére. Ezzel a teljesítményével minden negyedben növelve előnyét magabiztosan, 92-74 arányban nyert az Albacomp csapata.

A végelszámolásban dupla-dupla teljesítményével Sales Brooks lett a legeredményesebb, a mezőnyben 29/3 pontig jutott és 11 lepattanót szedett. Hazai oldalon Hanga Ádám 20 pontot dobott, 4 lepattanót szedett, szerzett 2 labdát és adott 3 gólpasszt.

Dzunics Braniszlav edző a találkozó után elmondta, hogy minden elismerése a játékosoké, akik a szívüket és a lelküket kitették a pályára. „Fantasztikus közönségünk megérdemelte ezt a sikert.” - tette hozzá.