Elődöntőben az Alcoa FKC RightPhone a Magyar Kupában

Négy év után újra a Magyar Kupa négyes döntőjében az Alcoa FKC RightPhone. Míg két fordulóval korábban egyedül a fehérvári lányoknak kellett első osztályú ellenfelen, a Veszprémen túljutnia, a negyeddöntőben papíron a legkönnyebb feladat jutott a fehérváriaknak. Mihály Attila tanítványai éltek a lehetőséggel, és a másodosztályú Mohács legyőzésével bejutottak az MK elődöntőjébe. A mérkőzés folyamán egyszer sem vezettek a hazaiak, de 0-1-nél és 1-2-nél egyenlíteni tudtak.
Mohácsi TE – Alcoa FKC RightPhone 23-31 (10-17)
2011.02.03. 08:09 |

A mérkőzés folyamán egyszer sem vezettek a hazaiak, de 0-1-nél és 1-2-nél egyenlíteni tudtak. Ekkor egy 4-0-s sorozattal (2-6), majd a félidő derekán egy 5-0-sal (4-12) kényelmes előnyre tett szert az Alcoa. Ez a kényelmesség a vendégek játékán is egyre inkább érezhetővé vált, 5-13-nál a Mohács lőtt egymás után három gólt (8-13). Az első félidő utolsó másodperceiben egy szépen kijátszott támadás végén Kristina Trishchuk állította be a játékrész végeredményét (10-17).

Miután a 38. percben kilenc góllal elhúzott az FKC (12-21 – ez volt a legnagyobb különbség a két csapat között), váratlan fordulat következett a játék képében: az NBI/B nyugati csoportjának listavezetője 6-1-s sorozattal előbb négy gólra (18-22), majd at 55. percben háromra (23-26) közelítette meg a vendégeket. A hajrá újra a fehérváriaké volt, akik a mérkőzés utolsó öt gólját lőve 31-23-ra nyerték meg a Magyar Kupa negyeddöntőjét.