Kulturális hírek


/ 2009.12.20. 11:42:47 |

Adventi koncert - vasárnap fél négykor Enyedi Ágnes a Városi Képtárban

 A Városi Képtár - Deák Gyűjtemény freskós szalonjában vasárnap december 20-án fél négykor, adventi hangversenysorozat negyedik előadására kerül sor. A koncert főszereplője Enyedi Ágnes, aki az ELTE BTK angol–néprajz szakán negyedéves hallgató, a Tatros Együttes énekese. A koncert előtt fél háromtól a Szinyei és a hazai táj című kiállításban tárlatvezetésen vehetnek részt az érdeklődők. A tárlatvezetésen a kiállításra szóló belépőjeggyel vehetnek részt.
/ 2009.12.19. 12:00:24 |

KÓTA Díjat kapott a fehérvári Varró János és a Szedtevette zenekar

 Idén a székesfehérvári Szedtevette zenekar kapta a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetségének KÓTA Díját a „Népzenei együttesek kategóriában”. Az idei Fricsay Díjas Varró János fehérvári népzenész, pedagógus „Tanári kategóriában” kapta meg a rangos elismerést. Az elismerést Kodály Zoltán születésének 127. évfordulóján és a Magyar Kórusok Napján, a Regnum Marianum Templomban rendezett hangversenyen adták át.
/ 2009.12.18. 17:09:57 |

Városi Nyugdíjas Karácsony az ARÉV Sportcsarnokban

 A Városi Nyugdíjas Karácsony hagyományos ünnepségének ezúttal is az ARÉV Sportcsarnok adott otthont pénteken délután. A kárcsonyi ünnepségre idén is több száz idős ember érkezett, akiket Warvasovszky Tihamér polgármester és Vargha Tamás tanácsnok köszöntött. A műsorban a Vörösmarty Színház művészei szavaltak és adtak elő slágereket, operett részleteket. A színészek közül Incze Ildikót, Závodszky Noémit, Quintus Konrádot, Gerner Csabát és Váradi Eszter Sárát is láthatta a közönség.
/ 2009.12.17. 16:15:25 |

Városi Gyermekkarácsony a Szabadművelődés Házában


 Székesfehérvár Önkormányzata és a Szabadművelődés Háza szervezi idén a Városi Gyermekkarácsonyt. December 20-án délután három órakor kezdődik a rendezvény a Szabadművelődés Házában. Itt karácsonyi gyermekelőadások mellett karácsonyi játékos vetélkedőkkel és játszóházzal várja a családokat az Aranyalma Kézműhely.
/ 2009.12.16. 17:26:23 |

Tizenhárom óvodából érkeztek alkotások a "Karácsonyi sütés a családdal" rajzpályázatra

A Hiemer-házban adták át a "Karácsonyi sütés a családdal" című, a Zrínyi utcai Cukrászüzem által meghirdetett óvodásoknak szóló rajzpályázat díjait. A pályázatra 13 óvoda nyújtott be rajzokat, összesen 224 alkotás született. A legtöbb - 89 darab - gyermekrajz a Pozsonyi úti óvodában készült. A Napsugár Óvoda 50, a Tolnai úti óvoda pedig 34 rajzot küldött be.
 
/ 2009.12.16. 09:48:33 |

Városvédő teadélutánt rendeznek

A Székesfehérvári Városszépítő és Védő Egyesület - folytatva 13 éve elkezdett népszerű sorozatát – Városvédő Teadélutánra hívja az érdeklődőket december 16-án, szerdán délután 5 órakor a Vörösmarty Színház Premier Kávézójába. A beszélgetés témáj
a a napokban megjelent Székesfehérvár műemléki topográfia,
 a Magyarország Műemlékei sorozat első kötete lesz.
 
/ 2009.12.15. 20:58:31 |

Mesevilág - a Café Möbiusban nyílik Pintér Dóra kiállítása

 Pintér Dóra terméktervező ,,Mesevilágom" című kiállítása december 19-én 19 órától tekinthető meg a Café Möbiusba. A kiállítást megnyitja Dr. Gelencsér József, a Fejér Megyei Múzeumegyesület elnöke.
 
/ 2009.12.15. 08:41:44 |

75 éves fennállását ünnepli a Vörösmarty Mihály Művelődési Ház

 Idén 75. születésnapját ünnepli a VOKE. A Vörösmarty Művelődési Ház már 1892-ben megalakult, amikor a Férfiegylet tagjai kórust szerveztek, a hivatalos dátum azonban 1934. Ebben az esztendőben a délvidéki vasút hagyta jóvá egy közművelődési intézmény megnyitását. A fehérvári művelődési házban talált otthonra a Városi Bélyegkör, a Díszmadárbarátok Egyesülete és évek óta itt tartja táncfoglalkozásait Szilner Tibor a Laguna Tánckulbbal.
/ 2009.12.15. 08:01:01 |

A diákok munkájákak kiállításával ünnepli 40 éves születésnapját az Arany János Iskola

 Az Arany János Iskola diákjainak munkájából nyílt kiállítás a Szárazréti Közösségi Házban. A gyógypedagógiai nevelésre-oktatásra szoruló gyermekek számára több mint 40 évvel ezelőtt kezdődött meg a munka. A kiállításmegnyitón Fűrész István az Oktatási Bizottság elnöke és Szigli István a városrész önkormáyzati képviselője köszöntötte az egybegyűlteket.