-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26. -
Gyóni Géza emlékezete
Gyóni Gézára, a hősi halált halt katonaköltőre emlékeztek a Szent István Művelődési Házban. Az I. világháborúban elhunyt költő munkásságát Nagy István az intézmény munkatársa idézte meg.
2026.06.25.
Emléktábla állításával ünnepelte jubileumát a Vasvári Általános Iskola
Székesfehérvár ismét ünnepel, 50 éve nyitotta meg kapuit a Vasvári Pál Általános Iskola a Palotavárosban. Ennek a születésnapnak állított emléket a város önkormányzata és az iskola közössége egy gránitból készült emléktáblával. Az ünnepélyes avatáson Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy a tábla az örökkévalóságot jelképezi és a sok munkával megalapozott fejlődésnek állít emléket.
2010.12.02. 10:04 |
Székesfehérvár ismét ünnepel, 50 éve nyitotta meg kapuit a Vasvári Pál Általános Iskola a Palotavárosban. Ennek a születésnapnak állított emléket a város önkormányzata és az iskola közössége egy gránitból készült emléktáblával. Az ünnepélyes avatáson Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy a tábla az örökkévalóságot jelképezi és a sok munkával megalapozott fejlődésnek állít emléket.
Az intézmény több mint száz éves múltra tekint vissza, de 50 éve hívják Vasvári Pál Általános Iskolának. Az első magyar nyelven oktató tanoda, a Magyar Oskola még a belvárosban, a Városházához közeli épületben fogadta a gyermekeket. Idővel egyre többen jelentkeztek, az intézményt bővítették és átköltözött a Rác városba. Akkoriban még vályogfalak között tanultak a diákok, de a tanítás során a magyar nyelv szépségeinek megőrzése és a magyar szellemiség kiemelkedő szerepet kapott. A történelmi események sokszor átírták az iskolával kapcsolatos terveket, többször változott az intézmény neve, de a kultúra, tudomány és sport iránti érzékenység haladó szellemisége minden körülmények között megmaradt és ma is fennáll.

Ünnepi beszédében Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy az elmúlt évtizedek alatt számos nagyszerű embert nevelt az iskola, akik tovább öregbítették az intézmény hírnevét. „A felavatásra kerülő emléktábla a legmaradandóbb anyagból, fekete gránitból készült. Az örökkévalóságot jelképezi, emléket állít a sok munkával megalapozott fejlődésnek.” - mondta az avatáson Székesfehérvár polgármestere, aki azt kívánta a diákoknak, hogy fogadják azt a nevelést, tudást olyan szeretettel tanáraiktól, ahogyan ők ezt nekik biztosítják.