Kulturális hírek
-
Lezárult a Papság éve Székesfehérváron
Lezárult a Papság Éve Székesfehérváron: a záróünnepségen az egyházmegye papsága a püspökségről a Székesegyházba vonult, ahol a szentmisét Spányi Antal megyéspüspök mutatta be. A papság évét egy évvel ezelőtt a pápa hirdette meg azért, hogy ráirányítsa a figyelmet a papság egyházban betöltött szerepére és a papképzés fontosságára. Az ünnepi Szentmisén a papág Krisztus iránti szeretete jeléül virágot helyezett az oltárra.
2010.06.19. 19:33:45 -
Múzeumok éjszakája Székesfehérváron és környékén
Idén 12 székesfehérvári és vidéki szervezet fogott össze, hogy a látogatók minőségi kulturális élményekben részesülhessenek. A vidéki helyszínek között ingyenes buszjáratok közlekednek. Újdonság, hogy a rendezvényeket kizárólag karszalaggal lehet látogatni, melyek minden helyszínen belépőként, az Alba Volán helyi buszjáratain pedig menetjegyként használhatók. Részletes programok - LETÖLTHETÕ
2010.06.17. 05:59:21 -
Tűzzel-Vassal Fesztivált és Turista Napot rendeznek szombaton
Az elkövetkező két hétvégén színvonalas kulturális rendezvények közül válogathatunk. Június 19-én szombaton rendezik meg a Tűzzel-Vassal Fesztivált, amely idén első alkalommal a Rác utcai Skanzenben zajlik majd. Szintén szombaton rendezik meg a Turista Napot, az érdeklődők idegenvezetéssel ismerhetik meg a város ritkán látható érdekességeit. Július 1-én pedig a Ciszterci templomban lesz a nyitánya a Harmonia Albensis templomi koncertsorozatnak.
2010.06.16. 15:36:44 -
Barátaink az állatok - állatvédelmi nyílt nap lesz szombaton
Állatvédelmi nyílt napot tartanak a HEROSZ Állatothonban szombaton délután. A programok között rendőrkutya és kábítószer felderítő kutya bemutató mellett vándorsólyom és héja bemutató is lesz. A szombati délutánon bemutatkoznak a menhely egykori lakói is, lesz kutyanevelési tanácsadás, rágcsáló sarok, kézműves játszóház és természetesen mindenki megszeretgetheti az otthon lakóit. A belépés ingyenes, a rendezvényen büfé működik. Részletes programok a cikkben!
2010.06.11. 10:53:06 -
Tanévzáró bortiszteletet tartottak az Öreghegyen
Tizedik alkalommal gyűltek össze az idei „tanévben” a Páholy Borklub tagjai az öreghegyi Borok Pincéjében. Az „évzárón” Varga Máté, a Móri Borvidék Hegyközségi Tanácsának elnöke hozta el borait, a klubtagok többek között ezerjót, traminit, királyleánykát és ezerjó aszút is kóstolhattak. Az öreghegyi Páholy Borklub több, mint négy éve működik, 2006 május 10-én tartotta első összejövetelét a közel 200 éves borospincében.
2010.06.10. 08:24:55
Színes repertoár az új évadban is - interjú Vasvári Csaba színházigazgatóval
Megnyitott a kertészeti kiállítás és vásár a fehérvárcsurgói Károlyi-kastélyban
"Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar!"
Kertművészeti napok hétvégén a fehérvárcsurgói Károlyi-kastélyban
Idén már hatodik alkalommal rendezik meg az Európai Dísznövény és Kertművészeti Napokat a fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban. A rendezvény évente több mint tízezer látogatót vonz. Az idei év kiállításának témája „a bambusz”, amely akár a különböző civilizációk vagyonaként, építőanyagként, táplálékként vagy kulturális szimbólumként a világ nagy részén évszázadok óta jelen van. A rendezvényt június 4-én, pénteken, 17 órakor ingyenes ünnepi hangverseny nyitja meg.