-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Élő hagyomány - sikeres volt az első Öreghegyi Bormustra
Megtartották az első Öreghegyi Bormustrát, ahol a székesfehérvári hobbiborászok neves szakmai grémium előtt mérethették meg boraikat. A programot a terület önkormányzati képviselői kezdeményezték, a Noé - Hegyi Szt. István Borlovagrend tagjai pedig hozzáértésükkel támogatták. A bormustra egyik legfontosabb célja, hogy megőrizzék az egykor rangos öreghegyi borkultúra hagyományait, valamint az is, hogy a borok nyílt és nyílvános bírálatával javítsák a minőséget.
A cikkben VIDEÓ található!
2011.05.08. 20:30 |
Megtartották az első Öreghegyi Bormustrát, ahol a székesfehérvári hobbiborászok neves szakmai grémium előtt mérethették meg boraikat. A programot a terület önkormányzati képviselői kezdeményezték, a Noé - Hegyi Szt. István Borlovagrend tagjai pedig hozzáértésükkel támogatták. A bormustra egyik legfontosabb célja, hogy megőrizzék az egykor rangos öreghegyi borkultúra hagyományait, valamint az is, hogy a borok nyílt és nyílvános bírálatával javítsák a minőséget.

A szervező Noé-Hegyi Szent István Borlovagrend nagymestere, Bognár Zoltán elmondta, hogy a nevezési feltételek közé tartozott, hogy a kistermelők csak Székesfehérvár közigazgatási területén belül előállított termelői borokkal nevezhettek. Kiemelte, hogy mutatóban fellelhetők még présházak és szőlők a városrészben és ezek tulajdonosaival szeretnék ápolni az öreghegyi borkultúrát.
Östör Annamária öreghegyi képviselőként nagyon fontos célnak tartja, hogy megismertessék a városrész hagyományait a fehérváriakkal. „Az öreghegyi tradíció egyik legfontosabb része a szőlőművelés és a bor. A mustrán pedig szeretnénk azokat a hobbiborászokat szeretnék összehozni, akik őrzik a hagyományt, felújítják a pincéjüket és bort termelnek.” - mondta.
Horváth Miklós Csaba képviselő azt emelte ki az I. Öreghegyi Bormustra kapcsán, hogy nem szabad összekeverni a mustrát a versennyel. „A mustra lényege, hogy lesznek hozzáértő borászok, elmondják hogyan lehet javítani a boron. Azt szeretnénk, ha kedvet kapnának mások is a borkultúrához.” - mondta a képviselő, aki évek óta részt vesz a kisfaludi bormustrákon.