-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Kulturális és tudománypolitikai konferencia Székesfehérváron
Kulturális és tudománypolitikai konferencia zajlik a városban. A rendezvény házigazdája Székesfehérvár Önkormányzata, a Városi Levéltár valamint a Kodolányi János Főiskola Történeti, illetve Hungarológiai Műhelye. Szerdán reggel a Városháza Nagytanács termében Szőcs Géza államtitkár, Cser-Palkovics András polgármester, L. Simon László a Kulturális és Sajtóbizottság elnöke és Szabó Péter a KJF rektora köszöntötte a tanácskozás résztvevőit.
2011.05.11. 08:32 |
Kulturális és tudománypolitikai konferencia zajlik a városban. A rendezvény házigazdája Székesfehérvár Önkormányzata, a Városi Levéltár valamint a Kodolányi János Főiskola Történeti, illetve Hungarológiai Műhelye. Szerdán reggel a Városháza Nagytanács termében Szőcs Géza államtitkár, Cser-Palkovics András polgármester, L. Simon László a Kulturális és Sajtóbizottság elnöke és Szabó Péter a KJF rektora köszöntötte a tanácskozás résztvevőit.

Szőcs Géza a Nemzeti Erőforrás Minisztériumának államtitkára arról is beszélt megnyitójában, hogy a két világháború között két jelentős kultuszminiszter is kötődött Fehérvárhoz: Klebelsberg Kuno a városban töltötte gyermek és ifjúkorát, Hóman Bálint pedig Székesfehérvárt képviselte az Országgyűlésben. „Olyan ország még nem volt, amely azért ment volna tönkre, mert kulturális célokra áldozott” szól a konferencia mottója, mellyel kapcsolatban megjegyezte, hogy nemzeti stratégiai ágazat a kultúra. Megnyitó beszédében utalt a 2013-as emlékévre, mint mondta remélhetőleg erre az évre is úgy fognak majd emlékezni, mint mi emlékezünk 1938-ra.

Cser-Palkovics András polgármester a kultúra a tudomány és a sport közösségkovácsoló erejéről beszélt. Mint mondta lelki többletet teremt a nehéz idők átvészeléséhez is a kultúra. Kiemelte, hogy a 2013-as emlékévben méltó módon adhatunk iránymutatást, reményét fejezte ki, hogy két év elegendő arra, hogy felkészüljünk, de 2013 meg sem közelíti azt, ami 1938-ban történt Székesfehérváron. Hangsúlyozta, hogy a város büszke a kulturális intézményeire és a fehérvári felsőoktatásra is.