Kulturális hírek


/ 2010.05.21. 08:15:35 |

Pünkösdi Virágálom Székesfehérvár belvárosában

 Csodálatos virágkompozíciók díszítik Székesfehérvár belvárosának 12 műemlékét. A helyi virágkötőknek köszönhetően Pünkösd ünnepének tiszteletére idén már hatodik alkalommal öltözött virágba Székesfehérvár történelmi belvárosa. A virágcsodákra szavazni is lehetett, s a legnagyobb tetszést aratott alkotásokat díjazták. A virágkötők munkái valósággal elbűvölték a járókelőket és a turistákat, ami érthető, mert ötletesebbnél ötletesebb alkotásokat láthattak.
/ 2010.05.20. 18:58:10 |

Fedél alatt a mesejáték

  A várhatóan rossz időjárás miatt miatt a Szabad Színház Bogárka-Land című mesejátékát új helyszínen, a Polgármesteri Hivatal udvara helyett a Hermann László Zeneiskola nagytermében rendezik meg, május 22-én, szombaton 17 órakor. Ugyancsak fedél alá költöztetik a szombaton és vasárnap megrendezendő jazzkoncerteket, melyek a Városház tér helyett a Helyőrségi Klub színháztermében, változatlan időpontban lesznek megtekinthetők.
/ 2010.05.19. 15:29:14 |

324 éve űzték ki elődeink a törököt Fehérvárról

 Székesfehévár 143 éves török uralom alóli felszabadulására emlékeztek szerdán délután a Romkertben a Vasvári Pál Gimnázium diákjai és Székesfehérvár Önkormányzatának nevében Csapó Csilla alpolgármester. A fiatalok ünnepi műsorukban a vár visszafoglalásának eseményeit elevenítették fel: a kiéheztetett törökök 1686-ban szabadon vonulhattak ki a városból.
/ 2010.05.19. 09:54:50 |

Fesztiválszezon Székesfehérváron - programok városszerte

 Május 21-én pénteken indul a tíz napos Kortárs Művészeti Fesztivál, ezzel pedig megkezdődik a szeptember végéig tartó Belvárosi rendezvények sora, a székesfehérvári fesztiválszezon. Az idei szezonkezdés különlegessége, hogy a Belváros felpezsdítésén munkálkodó szervezetek mindegyike kiveszi a részét a fesztiváli nyitányból. A programkról szerdán reggel tartottak sajtótájékoztatót a Hiemer-házban.
/ 2010.05.19. 09:37:09 |

Réber László kiállítás nyílt a Látogató Központban

 Réber László grafikusművész idén lenne 90 éves. Ebből az alkalomból köszönti Õt a Szent István Király Múzeum. A kiállítás megtekinthető a Kortárs Fesztivál ideje alatt, hétfő kivételével naponta 9-17 óráig a múzeum Megyeház utcai Látogató Központjában. A művész alkotásaiból 2011-ben állandó kiállítás nyílik majd a Hiemer-házban. Réber László grafikusművész, illusztrátor, Munkácsy Mihály-díjas művész elsősorban könyvillusztrációival vált ismertté.
/ 2010.05.18. 12:54:05 |

Szakmák színháza a Szent István Művelődési Házban

 Szakmák Színháza elnevezéssel rendeztek előadást a Szent István Művelődési Házban, ahol az Oktatási Iroda koordinálásával több mint 300 fehérvári diák nézte meg a darabot. A Weöres Sándor Színház öt hiányszakmát mutatott be produkciójában, hogy népszerűsítse azokat. Az előadásban érdekes megoldással kapcsolja össze Jordán Tamás rendező a filmvásznat a valós színpadi térrel.
/ 2010.05.18. 09:56:08 |

Baba- és tini sarokkal bővült a székesfehérvári megyei könyvtár gyermekrészlege

 A gyermek- és ifjúsági korosztály igényeinek megfelelő belső átalakítás történt a székesfehérvári Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár gyermek- részlegében. A megszépült belső terek, a babasarok mesebeli kialakítása, a modern technikai eszközökkel felszerelt tini sarok olyan programoknak és rendezvényeknek biztosít teret, amelyekre eddig nem volt lehetőség. A fejlesztést EU-s forrásból tudta finanszírozni az intézmény.
/ 2010.05.16. 20:45:09 |

Az esőt is elfújták volna...

 Vasárnap este a Szent István teremben tartotta tavaszi koncertjét a Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar Kovács Tamás karnagy vezetésével. A teltházas koncert házigazda-konferansziéja Kozáry Ferenc színművész volt. A koncerten magyar indulók, polkák valamint híres filmzenék fúvószenekari átíratai hangzottak el, többek között a zenekar mostani nagy kedvence a Karib-tenger kalózai című film zenéje is. Az eltelt 20 év alatt több mint 250 művet játszottak a fehérvári fúvós fiatalok.
/ 2010.05.14. 08:49:45 |

Bútorfestést tanulmányoznak a diákok Háromszék térségében

 A Gorsium Művészeti Szakközépiskola 45 grafikus diákja látogat Erdélybe a Háromszék térségben található Csernátonra grafikai és népművészeti motívumgyűjtésre. A diákok festenek, grafikáznak és ismerkednek a hely művészeti emlékeivel. Vizsgálják a Vargyas és annak környékére jellemző népi bútorfestést. Illyefalván pedig vizsgálják majd a protestáns erődtemplomokat is.
/ 2010.05.14. 08:36:48 |

Hegedűs 2 László jubileumi kiállítása nyílik a Szent István Király Múzeumban

 Május 22-től látható Hegedűs 2 László jubileumi kiállítása Székesfehérváron, a Szent István Király Múzeumban. A kortárs művészet kivételesen összetett és meghatározó egyéni alkotója idén 60 éves. Tevékenysége kezdettől átfogja a vizuális műfajokat. Műveiben a képzőművészet, fotó, film, videó természetes módon kapcsolódnak egymáshoz. Az 1970-es évektől konzekvensen használja, transzformálja a múlt és a jelen, ismert és ismeretlen, talált és keresett vizuális korlenyomatait.