-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Taroltak a székesfehérvári iskolák a 2012-es Fejér Megyei Diáknapokon
Ünnepi gálával és díjátadóval zárult vasárnap délután a 2012-es Fejér Megyei Diáknapok. Idén Dunaújvárosban volt a rendezvény: a Bartók Kamaraszínház és Művészetek Házában a legjobb produkciókat nézhették meg az érdeklődők. Idén is tíz kategóriát hirdettek meg, a díjakat dr. Balogh Ibolya a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója, Mészáros Attila ifjúsági tanácsnok, Korompai István a Székesfehérvári Diáktanács elnöke és Gombos István, Dunaújváros humán ügyekért felelős alpolgármestere adták át.
2012.04.01. 19:38 |
Ünnepi gálával és díjátadóval zárult vasárnap délután a 2012-es Fejér Megyei Diáknapok. Idén Dunaújvárosban volt a rendezvény: a Bartók Kamaraszínház és Művészetek Házában a legjobb produkciókat nézhették meg az érdeklődők. Idén is tíz kategóriát hirdettek meg, a díjakat dr. Balogh Ibolya a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója, Mészáros Attila ifjúsági tanácsnok, Korompai István a Székesfehérvári Diáktanács elnöke és Gombos István, Dunaújváros humán ügyekért felelős alpolgármestere adták át.
Több, mint ezer diák lépett fel idén a Fejér Megyei Diáknapokon: fiatalok közel kétharmada Székesfehérvárról érkezett Dunaújvárosba. A fehérvári többség az eredményeken is meglátszott, az iskolák versenyében az első öt helyen városunk intézményeinek diákjai végeztek. dr Balogh Ibolya elmondta, hogy évek óta figyelemmel kíséri a diáknapokat és kimondottan örül annak, hogy minden évben összemérhetik az iskolák és a diákok tudásukat. A rendezvénnyel kapcsolatban Mészáros Attila tanácsnok megköszönte a dunaújvárosi önkormányzatnak és a Művészetek Házának a szervezést. Azok akik részt vettek a diáknapokon egy kérdőívet is kitölthetnek, amelyen értékelhetik a rendezvényt. Az eredményeket, a kérdőíveket és további információt a www.diaknapok.hu internetes oldalon találnak.




