-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Az Órajátéknál gyűltek össze a ballagó diákok
A szerenád, a bolondballagás, a városi központi ballagás és az iskolai ünnepségek mellett tavaly új elemmel bővült a ballagási hét programsorozata Székesfehérváron. A végzős diákok az Órajátéknál is összegyűlnek, ahol a város polgármestere a barátságról és a kapcsolatokról is beszélt a fiataloknak. A Kossuth udvarban egész májusban a ballagáshoz illő figurákkal és dallammal köszönti a látogatókat az Órajáték.
2013.04.30. 16:59 |
A szerenád, a bolondballagás, a városi központi ballagás és az iskolai ünnepségek mellett tavaly új elemmel bővült a ballagási hét programsorozata Székesfehérváron. A végzős diákok az Órajátéknál is összegyűlnek, ami májusban a ballagáshoz illő figurákkal és dallammal köszönti majd a Kossuth udvarba érkezőket.
KÉPGALÉRIA az ünnepségről
Az Órajáték által játszott „Gaudeamus igitur”-t közösen hallgatták meg a résztvevők, majd elindltak a ballagási időszak figuráli az Órajátékon. A város nevezetességei közé szervesen beépült látványosság ötletgazdája és megvalósítója Kovács Jenő büszke arra, hogy az Órajáték melletti ünnepség is a városi ballagási programok része lett. A ballagási időszakban az iskolai életet jelképező figurák (krónikás, világi tanító, világi diák, 1848-ból „Az ifjúság óhajtása-legyen boldog a haza.”, 1900-as évek diákja, professzor) jönnek elő és ballagási dallammal várják a Kossuth udvarban sétálókat.
KÉPGALÉRIA az ünnepségről
Az Órajáték által játszott „Gaudeamus igitur”-t közösen hallgatták meg a résztvevők, majd elindltak a ballagási időszak figuráli az Órajátékon. A város nevezetességei közé szervesen beépült látványosság ötletgazdája és megvalósítója Kovács Jenő büszke arra, hogy az Órajáték melletti ünnepség is a városi ballagási programok része lett. A ballagási időszakban az iskolai életet jelképező figurák (krónikás, világi tanító, világi diák, 1848-ból „Az ifjúság óhajtása-legyen boldog a haza.”, 1900-as évek diákja, professzor) jönnek elő és ballagási dallammal várják a Kossuth udvarban sétálókat.

Dr. Cser-Palkovics András diákokhoz szólva elmondta: „Köszönjük, hogy tanáraitokkal együtt csatlakoztatok a történelmi Órajáték programjához! Köszönjük azt is, hogy Ti voltatok azok, akik az elmúlt esztendőkben megadtátok Székesfehérvár iskolaváros jellegét! Élvezzétek, használjátok ki az előttetek álló szép napokat, és a jövőben is ápoljátok a köztetek kialakult jó kapcsolatokat, a barátságokat! Ti vagytok a város diákjai, de még fontosabb, hogy mindig is székesfehérváriak maradjatok!”
A polgármesteri köszöntőt követőn Cserta Balázs és Cserta Gábor Maros-menti dallamokkal örvendeztették meg a résztvevőket, majd az Órajáték megalkotója, Kovács Jenő órásmester kívánt jó felkészülést és szerencsés vizsgázást az érettségin. Az ünnepség közös énekléssel ért véget, majd Kovács Jenő órásmester mindenkit meghívott az Órajáték épületében található Óramúzeumba.
