-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Bolondballagók lepték el a Városházteret
Idén is több száz végzős diák vett részt a fehérvári bolond- ballagáson. A Városház téren az osztályok különböző produkciókat vonultattak fel, melyek közül egy kulturális szakemberekből álló zsűri választotta ki a legjobbat. A legötletesebb jelmezben felvonuló diákok százezer forint hozzájárulást kaptak az érettségi bankett lebonyolításához. Ebben az évben a Comenius Általános- és Középiskola 13/a osztályának diákjai nyerték a díjat.
2013.05.03. 09:07 |
Idén is több száz végzős diák vett részt a fehérvári bolondballagáson. A Városház téren az osztályok különböző produkciókat vonultattak fel, melyek közül egy kulturális szakemberekből álló zsűri választotta ki a legjobbat.
KÉPGALÉRIA a bolondballagásról
KÉPGALÉRIA a bolondballagásról

A legötletesebb jelmezben felvonuló diákok - Székesfehérvár polgármesterének felajánlásával - százezer forint hozzájárulást kaptak az érettségi bankett lebonyolításához. Ebben az évben a Comenius Általános- és Középiskola 13/a osztályának diákjai nyerték a díjat.
Vidám jelmezekbe öltözött diákok sokasága gyűlt össze ma reggel a Belvárosban, ahol ismét megrendezték a hagyományos bolondballagást. A nagyszabású eseménynek újra nagy volt a tétje, hiszen a város polgármesterének felajánlását, százezer forintot kapott a legjobb produkciót bemutató osztály.
A Szabadművelődés Háza által lebonyolított pályázatra csaknem harminc osztály jelentkezett, érkeztek résztvevők a Gorsium Művészeti Szakközépiskola és Szakiskolából, a Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolából, a Lánczos Kornél Gimnáziumból, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolából, a Comenius Angol - Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnáziumból, a Vasvári Pál Gimnáziumból, a Belvárosi I. István Középiskola székhelyintézményéből, Bugát Pál Tagintézményéből , valamint Hunyadi Mátyás Tagintézményéből.
A Szabadművelődés Háza három munkatársából álló zsűri döntése nyomán a Comenius Gimnázium 13.A osztálya nyert. „Jellifish dance” című produkciójuk során átlátszó esernyők segítségével formáltak medúzákat, fejük fellett pedig egyik osztálytársukat tartották, aki búvárruhába öltözött. Dr. Cser-Palkovics András polgármester emléklapot adott át a győzteseknek, akik érettségi bankettjükre költhetik a százezer forintos hozzájárulást.
A Szabadművelődés Háza által lebonyolított pályázatra csaknem harminc osztály jelentkezett, érkeztek résztvevők a Gorsium Művészeti Szakközépiskola és Szakiskolából, a Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolából, a Lánczos Kornél Gimnáziumból, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolából, a Comenius Angol - Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnáziumból, a Vasvári Pál Gimnáziumból, a Belvárosi I. István Középiskola székhelyintézményéből, Bugát Pál Tagintézményéből , valamint Hunyadi Mátyás Tagintézményéből.
A Szabadművelődés Háza három munkatársából álló zsűri döntése nyomán a Comenius Gimnázium 13.A osztálya nyert. „Jellifish dance” című produkciójuk során átlátszó esernyők segítségével formáltak medúzákat, fejük fellett pedig egyik osztálytársukat tartották, aki búvárruhába öltözött. Dr. Cser-Palkovics András polgármester emléklapot adott át a győzteseknek, akik érettségi bankettjükre költhetik a százezer forintos hozzájárulást.