Közéleti hírek


/ 2024.09.26. 14:57:00 |

Új parkolóórák lesznek a városban – bankkártyát is elfogadnak majd

Székesfehérváron átlagosan mintegy tíz százalékkal emelkednek majd a parkolási díjak 2025. január 1-től. Ezzel együtt a parkolási rendszer infrastruktúrája is teljesen megújul, ami annyit jelent, hogy a parkoló automaták újak lesznek a városban. Ez lehetővé teszi majd a bankkártyás fizetést és a pótdíj is egyszerűen kifizethető lesz az új automatáknál.
/ 2024.09.26. 14:06:16 |

Székesfehérváron gyűltek össze az ország vezető infektológusai és mikrobiológusai

Az antibiotikumoknak egyre ellenállóbb baktériumoktól kezdve a lepkehimlőn át a „klasszikus” kanyaróig számos fertőző betegség szóba kerül az infektológusok és mikrobiológusok 51. konferenciáján, amelynek Székesfehérvár ad otthont három napon át.
/ 2024.09.25. 13:28:58 |

Fehérvári konferenciával kezdődött meg az 1944-45-ös magyar hadieseményeket elemző rendezvénysorozat

Az 1944-45 közötti magyar hadiesemények kezdetének nyolcvanadik évfordulója alkalmából rangos előadókat felvonultató konferenciasorozat kezdődött szerdán délelőtt a Fejér Vármegyei Levéltár szervezésében. A következő öt rendezvényt az adott történelmi események színhelyének közelében és pontos évfordulóján tartják.
/ 2024.09.24. 12:34:59 |

Állásbörze nem csak egyetemistáknak: 16 óráig várják a munkakeresőket az Óbudai Egyetem Alba Regia Karán

Veszprémből, Mórról és persze Székesfehérvárról is érkeztek munkaadók az Óbudai Egyetem harmadik székesfehérvári állásbörzéjére. A Budai út 45. alatti egyetemi épületben ma 16 óráig várják az álláskeresőket, életkortól függetlenül.
/ 2024.09.20. 18:49:49 |

Ciklusértékelő lakossági fórumra várták a vízivárosiakat pénteken

Ciklusértékelő lakossági fórumot tartottak pénteken Vízivárosban. Tizennégy éven át végzett képviselői munkát, építette a közösséget és a lakókkal egyetértésben tett javaslatokat az Önkormányzatnak a választókerület  infrastrukturális fejlesztésére dr. Horváth Miklósné önkormányzati képviselő, aki az elmúlt közel másfél évtizedben szinte intézménnyé vált a városrészben. A fórumon bemutatkozott a körzet új, októbertől munkába álló képviselője, Patik Ferenc is.
/ 2024.09.20. 14:22:49 |

Figyelemfelhívó séta és örömtánc a fehérvári Alzheimer világnapon

Örömtánccal, figyelemfelhívó sétával és szakmai előadásokkal várták az érdeklődőket az Alzheimer világnapján Székesfehérváron. Immár tizedik alkalommal rendezték meg a figyelemfelhívó programot, amely a megelőzésről, a betegségről, a betegekről, a gondozó családtagokról, valamint az őket segítő terápiákról szól.
/ 2024.09.20. 10:43:54 |

A parkolási díjakról és az Alba Aréna névszponzoráról is tárgyaltak a ciklus utolsó testületi ülésén

Szeptember 20-án pénteken a 2019 és 2024 közötti ciklus utolsó testületi ülésére került sor a Városháza dísztermében. A képviselők többek között döntöttek arról, hogy átlagosan 10%-al emelkednek a parkolási díjak, ugyanakkor az NFC-kártyával történő napi díjmentes parkolási idő a jelenlegi 60 percről 90 percre emelkedik. Zárt ülésen tárgyaltak az Alba Aréna névadó szponzorárlól, két komoly cég is erős pályázatot nyújtott be.
/ 2024.09.20. 09:12:34 |

Székesfehérvár is segít a gátakon - a közel 180 adag lecsó kora délután ért célba Kisapostagon

Több, mint száz adag lecsót szállít Fehérvár a gátakra pénteken délben – a város ily módon is szeretné segíteni az árvíz elleni védekezést. Piaci kereskedők ajánlották fel a meleg ételhez az alapanyagokat, a Városgondnokság catering cége pedig megfőzi, ételdobozokba rakja és kiszállítja az ebédet a gátakon dolgozóknak.
/ 2024.09.19. 19:42:51 |

Polgármesteri elismerő emlékérem Varga Gabriellának

Székesfehérvár kulturális életében betöltött szerepvállalásáért, a Vörösmarty Színház színművészeként városunk kulturális, művészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett tevékenysége elismeréseként vehette át a Polgármesteri Elismerő Emlékérmet Varga Gabriella dr. Cser-Palkovics Andrástól csütörtökön a Városházán.
/ 2024.09.18. 16:40:32 |

Székesfehérvári pogácsa csillapítja az árvíz elleni védekezésben résztvevők étvágyát

A Székesfehérvári SZC Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskola több doboznyi pogácsát sütött le, hogy ezzel is segítsék az árvíz elleni védekezést. A csomagokat az intézmény vezetői Ercsibe, a helyszínre szállították.