-
Sikerrel zárult a 22. ARAK Aktív gála
Pénteken délelőtt gyerekzsivaj és lelkes szurkolás töltötte be az Alba Regia Sportcsarnok játékterét, ahol 12 székesfehérvári általános iskola legjobbjai négy versenyszámban és remek hangulatban mérték össze tudásukat a 22. ARAK AKTIV gálán.
2026.04.17. -
Emlékezés a holokauszt mártírjaira
Az Óvoda utcai Holokauszt-emlékműnél dr. Cser-Palkovics András polgármester és Lehrner Zsolt alpolgármester helyezett el koszorút, majd néma főhajtással emlékeztek az elhurcoltakra a Holokauszt Magyarországi Áldozatainak Emléknapján.
2026.04.16. -
Választási végeredmények
Miután a szavazatszámláló bizottságok megszámolták a külképviseleteken leadott voksokat, összesítették a választás végeredményét Székesfehérváron. Az eredmények nem jogerősek, az új megválasztott képviselők várhatóan jövő hét végén kapják meg mandátumaikat.
2026.04.18. -
„Maradok-e egyáltalán polgármester?”
„Egyelőre az én kérdésem, hogy maradok-e egyáltalán polgármester” - egyebek mellett ezt mondta Cser-Palkovics András a Partizán stúdiójában. Fehérvár polgármestere Gulyás Mártonnal elemezte a vasárnapi választási eredményeket és az oda vezető utat.
2026.04.16.
A biztonságos online jelenlétre készít fel az Óbudai és a Kyndryl közös programja
Az ingyenes sorozat pedagógusoknak szóló részét pénteken délután tartották az Óbudai Egyetemen.
Folytatódik a Kyndryl finanszírozásával, az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar oktatóinak szakmai közreműködésével tavaly elindult kiberbiztonsági program. A pénteken indult workshopsorozatban pedagógusoknak, általános- és középiskolás diákoknak adnak átfogó elméleti és gyakorlati tudást a kiberbiztonságról, online zaklatásról, adathalászatról.
"Az egyik legnagyobb kihívás az, amiről ez a mai nap szólni fog" - erősítette meg a téma fontosságát dr. Cser-Palkovics András polgármester megnyitójában a Kiberbiztonságról szóló workhopon. Hangsúlyozta, hiba lenne azt gondolni, hogy az okoseszközök iskolai tiltásával megszűnt a pedagógiai feladatunk, a felnőttek közös felelőssége, hogy beszéljünk a gyerekekkel a technológiai eszközök lehetőségeiről és veszélyeiről is, ehhez azonban meg kell szereznünk a szükséges tudást, ezt szolgálja a mostani alkalom is.

"Átszövi a mindennapjainkat a kiberbiztonság témaköre, és a mi felelősségünk az, hogy jó válaszokat adjunk ezekre a kihívásokra!" - mondta el köszöntőjében prof. dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar dékánja, és köszönetét fejezte ki az oktatóknak, hogy "felvették ezt a fonalat, és ebből egy nagyon jó tananyagot fejlesztettek, ami minden szintű oktatás számára nagyon fontos lesz."

"Gyakorlatilag minden nap, egyéni és cég szinten is szembesülünk kibertámadásokkal, adathalászattal, személyes adatokkal való visszaéléssel, és a ma iskolásai erre nincsenek felkészülve - erre a problémára ad nagyon jó és használható megoldást ez a program."- fejtette ki Presszer Péter, a programot támogató Kyndryl Hungary Kft. ügyvezető igazgatója. A pénteki nyitóalkalmon pedagógusok vehettek részt az Alba Regia Kar C1 épületében tartott workshopon, ahol a cyberbullying és a manipulációs technikák mellett a soft skillek kiberbiztonságban betöltött fontos szerepét hangsúlyozták az oktatók.