Közéleti hírek


/ 2026.04.30. 15:30:00 |

Szent Flórián-napi ünnepi állománygyűlés - átadták a Székesfehérvár Közbiztonságáért díjat

Ünnepi állománygyűlést tartott Szent Flórián napja alkalmából a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A Városháza Dísztermében rendezett eseményen a tűzoltók és a tüzes mesterségek védőszentje előtt tisztelegve emlékeztek meg a jelenkor tűzoltóinak munkájáról. Az ünnepség keretében adták át a Székesfehérvár Közbiztonságáért díjat is Réger István tűzoltó zászlósnak.
/ 2026.04.30. 14:52:40 |

Új időszámítás – 2026. április 12. címmel tartanak előadást az Európa Klubban

Folytatódik a Tarsoly Ifjúságért Egyesület közéleti klubja. A május 4-én, hétfőn 16.00 órakor kezdődő program a választások után kezdődött időszakkal foglalkozik, a belépés ingyenes.
/ 2026.04.28. 20:11:57 |

Ünnepélyesen adták át a második félévre szóló Alba Regia Ösztöndíjakat

Ünnepélyes keretek között, a Városháza Dísztermében adták át kedden délután az Alba Regia Ösztöndíjakat. A második félévben 49, Székesfehérváron tanuló egyetemi hallgató részesül a tanulmányait segítő támogatásban. A város nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a pályázaton nyertes fiataloknak.
/ 2026.04.28. 15:57:54 |

A katonaság a hivatásom volt - Bernáth Bélát köszöntötték

95. születésnapja alkalmából köszöntötte Székesfehérvár nevében Bernáth Béla nyugállományú ezredest Lehrner Zsolt. Az alpolgármester a város ajándékcsomagja mellett, jókívánságok kíséretében adta át a miniszterelnök által aláírt gratuláló levelet az ünnepeltnek.
/ 2026.04.28. 12:24:37 |

Területi és társadalmi egyenlőtlenségekről szól a Tarsoly közéleti klubja

Újabb állomásához érkezik a Tarsoly Ifjúságért Egyesület Közéleti Klubja. Április 29-én, szerdán 17.00 órakor a területi és társadalmi egyenlőtlenségekről kezdődik előadás a Fő utca 3. szám alatt. A belépés ingyenes, az előadás online is követhető.
/ 2026.04.27. 13:48:49 |

Szent György-napi állománygyűlést tartott a vármegyei rendőrség a Városházán

A Városháza Dísztermében tartotta meg hétfőn a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság Szent György-napi állománygyűlését, amelyen mintegy negyven rendőr kapott különféle elismeréseket a kiemelkedő szolgálatért. Az ünnepségen adták át a Székesfehérvár Közbiztonságáért díjakat is.
/ 2026.04.27. 13:10:15 |

Fókuszban a magyar-török kapcsolatok – nemzetközi konferenciát tartottak az MCC-ben

Hétfőn a magyar-török kétoldalú kapcsolatokról, a Magyarországon és Törökországban zajló geopolitikai, gazdasági és energetikai dinamikákról tartottak konferenciát az MCC Székesfehérvári Képzési Központjában. Az eseményen részt vett Cavidan Gülşen Karanis Ekşioğlu, a Török Köztársaság magyarországi nagykövete is.
/ 2026.04.27. 08:37:00 |

Kérdőív Székesfehérvár mobilitási tervének felülvizsgálatához

A székesfehérvári közlekedési problémák felmérése, a bekövetkezett változások értékelése és a javaslatok megfogalmazása is a célja annak a kérdőívnek, amelynek kitöltésére kéri a város lakosságát az Önkormányzat. A kérdőív egy hónapon át érhető el és tölthető ki a város honlapján.
/ 2026.04.24. 16:38:58 |

Kórházi ünnepség Szent György napján – négyen vehették át idén a Szent György Emlékérmet

Szent György napján a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendezett a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. Immár 35 éve ezen az eseményen mondanak köszönetet az intézmény dolgozóinak munkájáért és adják át a Szent György Emlékérmet, amelyet az idén Dr. Brassay Réka főorvos, Dr. Kovács Attila Miklós vezető főorvos, Lángi László osztályvezető és Várkonyi Katalin főnővér vehetett át.
/ 2026.04.24. 11:51:38 |

ADHD és autizmus - a gyógypedagógia eszköztára került terítékre a Pedagógiai Szakszolgálatok Hete zárókonferenciáján

A Pedagógiai Szakszolgálatok Hete alkalmából rendeztek konferenciát pénteken a Kodolányi János Egyetem székhelyén. A Szakmai erőforrások és innovációs terek című zárókonferencia témái között olyan égető problémák kezeléséről volt szó, mint az autista, illetve ADHD-s diákok integrálása az oktatási rendszerbe.