-
Ajándék a szociális intézménynek
Az Aranyalma Integrált Szociális Intézmény bicskei otthonában lakók ki- és bejutását is megkönnyíti az a most átadott elektromos kapu, amelyet nemrég készült el a Fehérvár Travel Alapítvány támogatásával.
2026.06.16. -
Szintet lépett az együttműködés
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Kodolányi János Egyetem és a Virtuális Erőmű Programot üzemeltető Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. az 5 éve megkezdett, a fenntartható fejlődéshez kapcsolódó, egymást támogató, közös és kölcsönös tudásfejlesztés intézményesítése és magasabb szintre emelése érdekében.
2026.06.16. -
Vágni vagy nem vágni?
Most bárki szavazhat arról, hogy milyen módon nyírja, vagy ne nyírja a közterületeken a füvet a Városgondnokság. A közösségi oldalakon évek óta változatos és széttartó észrevételek érkeznek ezzel kapcsolatban.
2026.06.16. -
A jövő útja
Gyermekek és szüleik voltak a vendégek a Mathias Corvinus Collegiumban. A találkozón játékok és a jövő képzési lehetőségeinek megismerése szerepelt a fókuszban.
2026.06.15.
Városszerte koszorúzásokkal emlékeztek a második világháború áldozataira az Európa-napon
1945. május 9-én ért véget a második világháború az európai hadszíntéren azzal, hogy az orosz hadsereg elérte Prágát.
Az ezt megelőző napon a Harmadik Birodalom kapitulált, a német haderő feltétel nélkül letette a fegyvert. Ugyanezen a napon tartjuk az Európa-napot, az európai béke és egység napját, ami a történelmi jelentőségű Schuman-nyilatkozat megjelenésének évfordulója. Robert Schuman francia külügyminiszter új politikai együttműködést vázolt fel Európa számára annak érdekében, hogy a kontinens országai között soha többé ne robbanjon ki háború.
A pénteki székesfehérvári megemlékezések a Béke téri orosz katonatemetőben kezdődtek, ahol Viza Attila közbiztonsági tanácsnok, önkormányzati képviselő és dr. Szabó Tibor, a Fejér Vármegyei Közgyűlés alelnöke koszorúzott.
A Szentlélek katonatemetőben Viza Attila közbiztonsági tanácsnok, önkormányzati képviselő és Wilmek Tibor, a Fejér Vármegyei Közgyűlés alelnöke helyezték el az emlékezés virágait.
A megemlékezések déli 12 órakor a Városház téri második világháborús félharang-emlékműnél zárultak. Közösen koszorúzott Vargha Tamás államtitkár, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, dr. Molnár Krisztián, a Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke, dr. Cser-Palkovics András polgármester, dr. Tanárki Gábor főispán, Lehrner Zsolt alpolgármester és Békési Ferencné önkormányzati képviselő.
Ugyancsak elhelyezte az emlékezés virágait Földi Judit országgyűlési képviselő, valamint Sándor Barbara és Fazakas Attila önkormányzati képviselők.
Együtt koszorúzott Milus Gábor rendőr ezredes, a Székesfehérvári Rendőrkapitányság vezetője és Berdó Gábor Károly nyugállományú százados, a Wathay Ferenc Bajtársi Egyesület elnöke.