Közéleti hírek
-
Nagypénteki szertartás a Bazilikában - reggel 8 órától látogatható a Szent Sír
Nagypénteken nincs szentmise, a Székesegyházban az esti szertartást Spányi Antal megyés püspök vezette, aki a csöndes bevonulás után arcra borult az oltár előtt. Az igeliturgia és minden szertartás ünnepélyesség nélkül, a legnagyobb egyszerűségben zajlott, olvasmányok fölolvasása, majd a passió eléneklése. Nagyszombaton reggel 8 órától várják Szent Sír látogatásra a híveket, a vigília szentmise 18 órakor kezdődik.
2018.03.30. 21:55:00 -
Közös keresztút-járással emlékeztek Fehérváron Krisztus kereszthalálára
Hagyományosan közösen emlékeztek Székesfehérvár polgárai és papjai Jézus kereszthalálára, Nagypénteken délután, a Palotavárosi Kálváriánál, Spányi Antal, megyés püspök vezetésével, ahová idén is több százan jöttek el, hogy imádsággal és énekkel kísérjék Jézus útját a tizennégy stáción keresztül, Pilátus ítéletétől a sírbatételig.
2018.03.30. 16:24:00 -
Utolsó vacsora emlékmise a Bazilikában – szombat estig elhallgattak a harangok
Nagycsütörtökön este, az utolsó vacsora emlékére celebrált ünnepi szentmisét Spányi Antal, püspök. Ez a szombat esti vigília előtti utolsó mise, Nagypénteken nincs szentmise, igeliturgiát tartanak, az szentáldozást az olajszentelési misén konszekrált ostyával végzik. A húsvéti vigília Glóriájáig sem harang, sem csengő, sem orgona nem szól.
2018.03.29. 21:40:00 -
Olajszentelési mise a Bazilikában - megkezdődött a Szent Három Nap
Nagycsütörtökön, délelőtt a Székesegyházban az egyházmegye teljes papsága részt vett a hagyományos olajszentelési szentmisén és s ünnepélyesen megújította papi ígéreteit. Nagycsütörtök estéjén, a Bazilikában 18 órakor Spányi Antal püspök tart szentmisét az utolsó vacsora emlékére, amelyen a lábmosás szertartását is a megyés főpásztor végzi.
2018.03.29. 13:41:00 -
Ingyenes a parkolás a húsvéti hosszú hétvégén Székesfehérváron
Péntektől hétfőig a hosszú hétvége egyik napján sem kell parkolódíjat fizetni Székesfehérváron. Az ingyenes parkolásról minden érintett értesül, hiszen nem működnek majd a parkolóautomaták a városban és telefonon sem lehet majd parkolójegyet vásárolni.
2018.03.29. 12:18:59