Közéleti hírek
-
Magyar-lengyel barátság - a Jancsárkertben is járt Opole delegációja
Városszerte színes programmal ünnepelték pénteken a március 23-i Magyar-Lengyel Barátság Napját. Szombaton délelőtt a Jancsárkert termelői és biopiacon Vargha Tamás Székesfehérvár országgyűlési képviselője vezette végig az opolei delegációt.
2018.03.24. 12:40:54 -
Koszorúzással és gyászmisével emlékeztek a Rác utcai II. világháborús mártírokra
Szombaton délelőtt koszorúzással és gyászmisével emlékeztek meg a 12 székesfehérvári polgári áldozatról, - akiket 1945. március 22-én a II. Ukrán Front katonái gyilkoltak meg a Rác utcában, - a Mártírok Emlékművénél és a a Szerb Ortodox Templomban. „Számunkra az maradt, hogy imádkozzunk, valamint egyetértésben és szeretetben éljünk együtt és védjük a keresztény Európát.” - hangsúlyozta az áldozatokra emlékezve Dalibor Milenkovity, szerb ortodox esperes.
2018.03.24. 11:15:04 -
Nagyobb iskola, látogatóközpont, megújuló múzeumépület
Nemrégiben fejezték be az ásatásokat a Püspöki palota mellett lévő Lakatos utcai telken, ahol már folynak az épülő látogatóközpont alapozási munkái. A Szent Imre Iskolában nagyobb tornaterem és több tanterem lesz, megújul az Egyházmegyei Múzeum és a Püspöki palotában pedig szeretnénk megnyitni a látogatók előtt az emeleti tér egy részét.
2018.03.24. 09:35:00 -
Opolei és fehérvári fiatalok produkcióival ünnepelték a magyar-lengyel barátságot
Városszerte színes programmal ünnepelték a március 23-i Magyar-Lengyel Barátság Napját. Székesfehérvár Önkormányzata és testvérvárosa Opole, valamint a Fejér Megyei Önkormányzat és Opole vajdaság külön is megemlékezett a barátságról. A Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban fellépett Krzysztof Riewoldt zsonglőr, valamint Julia és Jędrzej Skiba a 6."Lengyelország Hangja" tehetségkutató résztvevői is.
2018.03.23. 13:19:01 -
Néma koszorúzással tisztelegtek Kaszap István emléktáblájánál
A 2016-ban, Kaszap István, szent életű jezsuita novícius születésének centenáriumán a Székesfehérvári Egyházmegye és Székesfehérvár Önkormányzata által közösen, egykori iskolája, a mai Vörösmarty Mihály Könyvtár falán állított emléktáblánál tisztelegtek a Szent Imre Általános Iskola és a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai Ugrits Tamás, irodaigazgató, pasztorális püspöki helynök vezetésével pénteken.
2018.03.23. 11:38:31