Hálaadó Ünnepély a Pünkösdi Egyház Székesfehérvári Gyülekezeténél

Vasárnap délután tartotta Hálaadó Ünnepélyét a Magyar Pünkösdi Egyház Székesfehérvári Gyülekezete a Tompa Mihály utcai gyülekezeti házban. A közösség a város polgármesterét arra kérte, hogy Fehérvár ezeréves történelméről tartson előadást. Cser-Palkovics András a közös hitéleti és világi értékekről és az értékválasztás fontosságáról is beszélt előadásában.
2018.09.23. 22:51 |
Hálaadó Ünnepély a Pünkösdi Egyház Székesfehérvári Gyülekezeténél

A Magyar Pünkösdi Egyház Székesfehérvári Gyülekezetének jelenleg mintegy hatvan felnőtt tagja van. A gyerekeknek Biblia iskolákat tartanak és vasárnap délutánonként jönnek össze a Tompa Mihály utcai gyülekezeti házban, ami 2019 januárjában lesz tíz éve, hogy elkészült. A vasárnap hálaadó ünnepélyen Fehérvár polgármestere Cser-Palkovics András is ott volt, aki arra kért a közösség, hogy a város ezeréves múltjáról tartson előadást. Simon István a fehérvári gyülekezet lelkipásztora elmondta, hogy mindig nagyon jó kapcsolatot ápol a közösség a várossal. „Mi másért lehetnénk még hálásak Istennek, mint a város ezeréves keresztény múltjáért, ami a mai világunkban különös hangsúllyal bír és felértékelődik.” - mondta Simon István.

A Pünkösdi Egyház, köztük a fehérvári gyülekezet tagjai az evangelizáció mellett nagy hangsúlyt fektetnek a szenvedélybetegek és a hajléktalanok körében végzett szolgálatra.

Egyénként éljük a mindennapjainkat, de Székesfehérvár a közösségek otthona is – hangsúlyozta Fehérvár polgármestere. Sok közös gondolat van egy egyházi és egy városi közösségben az értékek megválasztásának a tekintetében, ami felvet kérdéseket is, hiszen rövid időn belül ez már a harmadik olyan alkalom, hogy egy egyházi közösség hasonló tematikájú előadásra kér – mondta Cser-Palkovics András. A Kárpát-medencei református iskolák tanévnyitója után a Katolikus Társadalmi Napokon, most pedig a Pünkösdi közösségtől kapott meghívást.

„Beszélhet-e egy polgármester egy gyülekezet meghívására egy imateremben vagy beszélhet-e egyházi személy egy városi rendezvényen?” - tette fel a kérdést. Az állam és az egyház szétválasztása működési szétválasztást jelent, ami nem más, mint például az, hogy az önkormányzat nem szólhat bele egy egyházi közösség életébe. Vannak azonban olyan közös értékeink, amiket közösen vallunk és a mai világban különösen fontos, hogy legyen egy önkormányzatnak és annak vezetőjének is értékválasztása. Székesfehérvár ezer éves történelme összekapcsolódik a hittel és nem jött volna létre a hit és egy értékválasztás nélkül. Azonban a jelenben is számos közös pont van az egyházak és az önkormányzat között, elég csak az óvodákra és iskolákra vagy akár a szociális és kulturális területre gondolni – mondta Fehérvár polgármestere. Előadásában kitért a társadalmi jólét és az értékválasztás ma egyre fontosabbá váló kérdéseire is, mely meghatározó lesz Európa jövője tekintetében is.