-
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Állami elismerések fehérváriaknak
Állami kitüntetést adtak át a napokban színészeknek, rendezőknek, a tudomány területén tevékenykedő embereknek, valamint íróknak, költőknek és zenészeknek. Köztük számos Székesfehérvárhoz kötődő közéleti személyiség is elismerésben részesült.
2026.03.19. -
Iskolafelújítási program
Ütemezetten haladnak a munkák a Székesfehérvári Szakképzési Centrum bicskei épületeiben. A Vajda János Technikum iskolaépületének felújítása még tavasszal elkészül, a tanműhely kialakítása pedig várhatóan nyárra fejeződik be.
2026.03.19. -
Megkezdődtek az útfelújítások
A meghirdetett nagyszabású útfelújítási programhoz kapcsolódva, egy korábbi ígéretet teljesítve elkészült a Nyárfa utca felújítása. A jövő heti közgyűlésen további 7 utca felújításáról is dönt a testület.
2026.03.19.
135 éves az Árpád Szakközépiskola - gálaműsorral ünnepeltek
1883-ban, 135 évvel ezelőtt alapította a város a Székesfehérvári SZC Árpád Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma jogelődjét, mint városi ipari iskolát, mely idő alatt számtalan nevet viselt az intézmény. Az ipari iskolát alapítói a haladás, a tudásvágy, a szakmai kompetenciák és a munka szeretetének jegyében hozták létre, mely tulajdonságok azóta is fémjelzik az iskola hitvallását. Számtalan megújulás és újrakezdés jellemezte történetét, ami a mai rugalmasságát, az újra való nyitottságát és törekvését biztosítja az oktatási elveinek.
Az ünnepen dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum főigazgatója és Szereminé Hegedűs Krisztina, az intézmény igazgatója köszöntötte a jelenlévőket. A zenés, táncos gálán részt vett a nyugalmazott pedagógusok, a rendvédelmi szervek vezetői mellett Dienesné Fluck Györgyi, a körzet önkormányzati képviselője is.
A jeles évforduló fénypontja a jubileumi gálaműsor volt, amelyen az egybegyűlteket először dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere köszöntötte. Mint mondta, az elmúlt közel három emberöltő alatt az iskolához kötődően több ezer ember sorsa fonódott össze és kapott a tudás, a szakma mellett számtalan élményt, mely összeköti őket. „A 135. születésnap az egyik leghagyományosabb iskolává teszi az Árpádot, ahogy mindenki hívja az intézményt, a városban. Kívánom, hogy azok a történetek, melyek az iskoláhozkapcsolódnak, gyarapodjanak a következő évtizedekben is! Isten éltesse az Árpádot!”
A rangos eseményen beszédet mondott még Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum főigazgatója, aki több éven keresztül volt a szakiskola pedagógusa. A múltra való visszaemlékezés mellett kiemelte: az évek során számos változást megélt intézmény a múltban, a jelenben és a jövőben is Székesfehérvár iparának és gazdaságának munkaerőpiaci igényeit kívánja kiszolgálni, ezért a jövő évtől elindul a honvédelmi képzés az iskolában.
Szereminé Hegedüs Krisztina, az intézmény igazgatója is szólt a vendégekhez: „Hiszem, hogy értékes és nyitott iskola a miénk. Tartalmi gazdagsággal, sokszínűséggel és az újdonságok iránti fogékonysággal felvértezve, melyet régi diákjaink életpályái is igazolnak. (...) Elődeinktől kapott örökségünket, iskolánk hírét, eredményességét, belső kohézióját, szeretetteljes légkörét féltve őrizzük. Köszönjük partnereinknek a támogatást, pedagógustársaimnak a hittelvégigdolgozott éveket, diákjainknak pedig, hogy fenntartják a 135 éve alapított iskolánk hírnevét.”
A gálaműsoron felléptek az iskola tanulói és a tanári kar is. A 10. osztályosok önvédelmi bemutatót tartottak. Volt mazsorett és légtornász bemutató, énekelt a tanári kar, illetve a diákok bemutatták az általuk tervezett ruhakölteményeket is.