Közéleti hírek
-
A nagycsaládosokat és a gyermekjólétet támogatták a jótékonysági estélyen
A 2019-es év a jó célokért való összefogás jegyében kezdődött a városban. A VIII. Székesfehérvári Jótékonysági Estélyen befolyt összegekből a Nagycsaládosok Országos Egyesületének Székesfehérvári csoportját és a Gyermekjóléti Központ programjait támogatták. Új kezdeményezésként útjára indult a "vándorbor", egy 1937-es tokaji aszú is.
2019.01.12. 22:16:00 -
Emléktűz-gyújtással tisztelegtek az urivi áttörés 76. évfordulóján
Az 1943. január 12-én, az urivi hídfőnél történt áttörés 76. évfordulóján, szombaton este emléktűz gyúlt a 26 esztendeje épült Don-kanyar Emlékkápolnánál, a pákozdi Mészeg-hegyen. Az ökumenikus megemlékezésen Székesfehérvár országgyűlési képviselője, a történelmi egyházak helyi vezetői emlékeztek és tisztelegtek a közel 128 ezer elesett, eltűnt, fogságba esett vagy megsebesült magyar katona emléke előtt.
2019.01.12. 20:13:50 -
Erősödő helyi tartalom a Rádió 1-en - országos brand érkezett Fehérvárra
Tavaly július óta újra hallható Székesfehérváron a Rádió 1 kereskedelmi rádió a 94,5 MHz-en lokális hírblokkokkal, helyi információkkal, az idei évtől pedig a Panorama Offices 5. emeletére költözött a szerkesztőség és a stúdió. Papp Klaudia operatív vezető elmondta, hogy a jövőben még erősebb lokális tartalommal szeretnének jelentkezni a városban.
2019.01.11. 17:06:45 -
Emléktűz-gyújtással tisztelegnek szombaton az urivi áttörés 76. évfordulóján
Az Urivi áttörés 76. évfordulóján, január 12-én 18 órakor emléktűz-gyújtás lesz a pákozdi Mészeg-hegyen, a Don-kanyar Emlékkápolnánál. Az ünnepségen a történelmi egyházak helyi vezetői, köztük Spányi Antal, megyés püspök emlékezik a hősi halált halt katonákra. A szervezők különbuszt indítanak a Piac térről és a vasútállomásról, illetve gondoskodnak a visszautazásról is.
2019.01.11. 16:16:00 -
2019-ben is folytatódnak az útfejlesztések Székesfehérváron
A közlekedési problémák mnegoldása a következő másfél évtized egyik legnagyobb kihívása nem csak Székesfehérváron, hanem az összes hasonló méretű városban – mondta Cser-Palkovics András Fehérvár polgármestere. Idén, a Mártírok-Seregélyesi és a Széchenyi-Horvát István kereszteződésekhez hasonlóan tovább folytatódnak az áteresztő képességet növelő fejlesztések és 2019-ben is több milliárd forintot költ majd az önkormányzat utak felújítására és a kerékpáros közlekedés fejlesztésére.
2019.01.11. 12:34:14