-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Szakmai fórum Fehérváron a tankötelezettséget érintő jogszabályi változásokról
Székesfehérvár Önkormányzatának meghívására az óvodaigazgatók, a pedagógiai szakszolgálat, valamint a családsegítő szolgálat szakemberei kaptak tájékoztatást. Galambos Zsuzsanna, a Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ főosztályvezetője előadásában részletesen ismertette a 2020. január 1-jétől életbe lévő változásokat, és szólt azokról a feladatokról, amelyek a gyermekek beiskolázásával kapcsolatosak.
A gyermekek tankötelezettségének megkezdésével kapcsolatban 2020. január 1-jével hatályba lépő jogszabályi változásokról és a szülőket érintő fontosabb tudnivalókról tartottak egyeztető fórumot pénteken a Városháza Dísztermében. A megjelenteket Mészáros Attila köszöntötte. Az alpolgármester kiemelte, hogy az iskolaérettségi felmentésekhez kötődő eljárások során az elsődleges és legfontosabb az együttműködés a szülőkkel és a szakintézményekkel annak érdekében, hogy szem előtt tartva a gyermek érdekeit, fejlettségének megfelelő oktatásban, nevelésben részesüljön.
Az óvodaigazgatók mellett a pedagógiai szakszolgálat, valamint a családsegítő szolgálat munkatársai hallgatták meg Galambos Zsuzsanna, a Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ főosztályvezetője részletes előadását, majd tehették fel kérdéseiket a feladatok változásával kapcsolatban.
Az előadáson elhangzott, a tanköteles korú gyermek további egy nevelési évig óvodában történő részvétele kérdésében az eljárás a szülő kérelmére indul, és a kérelméhez bármilyen, általa fontosnak tartott iratot, dokumentumot mellékelhet, kikérheti az óvodától a gyermek fejlődését nyomon követő nyomtatványt is. 2020. január 1-jétől az Oktatási Hivatal fog döntést hozni közigazgatási hatósági eljárása során. Amennyiben az Oktatási Hivatal hatósági eljárása keretében úgy ítéli meg, hogy különleges szakértelemre van szükség a megalapozott döntés meghozatalához, szakértőt vesz igénybe. Az eddig is e kérdéssel is foglalkozó szakértői bizottság szakértői véleményét a már bevett, eddig is alkalmazott komplex pedagógiai-gyógypedagógiai – pszichológiai, szükség szerint orvosi vizsgálata alapján alakítja ki, az Oktatási Hivatal ez alapján dönt a kérdésben. Az Oktatási Hivatal a kérelmeket csak 2020. január 1-jét követően fogadja be, és a kérelem postára adására csak 2020. január 15-ig van lehetőség.
A január 1-jétől életbe lépő változásokról részletes tájékoztatást ITT olvashatnak!