Szakmai fórum Fehérváron a tankötelezettséget érintő jogszabályi változásokról

A tankötelezettséget érintő jogszabályi változásokról, a szülők, az óvoda, a pedagógiai szakszolgálat és az Oktatási Hivatal feladatairól is szó esett azon a tájékoztató fórumon, amelynek a Városháza Díszterme adott otthont pénteken. 
2019.12.06. 22:29 |
Szakmai fórum Fehérváron a tankötelezettséget érintő jogszabályi változásokról

Székesfehérvár Önkormányzatának meghívására az óvodaigazgatók, a pedagógiai szakszolgálat, valamint a családsegítő szolgálat szakemberei kaptak tájékoztatást. Galambos Zsuzsanna, a Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ főosztályvezetője előadásában részletesen ismertette a 2020. január 1-jétől életbe lévő változásokat, és szólt azokról a feladatokról, amelyek a gyermekek beiskolázásával kapcsolatosak.

A gyermekek tankötelezettségének megkezdésével kapcsolatban 2020. január 1-jével hatályba lépő jogszabályi változásokról és a szülőket érintő fontosabb tudnivalókról tartottak egyeztető fórumot pénteken a Városháza Dísztermében. A megjelenteket Mészáros Attila köszöntötte. Az alpolgármester kiemelte, hogy az iskolaérettségi felmentésekhez kötődő eljárások során az elsődleges és legfontosabb az együttműködés a szülőkkel és a szakintézményekkel annak érdekében, hogy szem előtt tartva a gyermek érdekeit, fejlettségének megfelelő oktatásban, nevelésben részesüljön.

Az óvodaigazgatók mellett a pedagógiai szakszolgálat, valamint a családsegítő szolgálat munkatársai hallgatták meg Galambos Zsuzsanna, a Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ főosztályvezetője részletes előadását, majd tehették fel kérdéseiket a feladatok változásával kapcsolatban.

Az előadáson elhangzott, a tanköteles korú gyermek további egy nevelési évig óvodában történő részvétele kérdésében az eljárás a szülő kérelmére indul, és a kérelméhez bármilyen, általa fontosnak tartott iratot, dokumentumot mellékelhet, kikérheti az óvodától a gyermek fejlődését nyomon követő nyomtatványt is. 2020. január 1-jétől az Oktatási Hivatal fog döntést hozni közigazgatási hatósági eljárása során. Amennyiben az Oktatási Hivatal hatósági eljárása keretében úgy ítéli meg, hogy különleges szakértelemre van szükség a megalapozott döntés meghozatalához, szakértőt vesz igénybe. Az eddig is e kérdéssel is foglalkozó szakértői bizottság szakértői véleményét a már bevett, eddig is alkalmazott komplex pedagógiai-gyógypedagógiai – pszichológiai, szükség szerint orvosi vizsgálata alapján alakítja ki, az Oktatási Hivatal ez alapján dönt a kérdésben. Az Oktatási Hivatal a kérelmeket csak 2020. január 1-jét követően fogadja be, és a kérelem postára adására csak 2020. január 15-ig van lehetőség.

A január 1-jétől életbe lépő változásokról részletes tájékoztatást ITT olvashatnak!