-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Alakuló ülést tartott a Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás
A társulást alkotó önkormányzatok által delegált társulási tanácstagok a Szervezeti és Működési Szabályzatban foglaltaknak megfelelően megválasztották a társulás döntéshozó szerve, a Társulási Tanács tisztségviselőit és bizottságait. A Társulási Tanács elnöki tisztségét dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere, az alelnöki tisztségeket Barta Endre, Dunaújváros Megyei Jogú Város alpolgármestere és Tóth István, Gárdony Város polgármestere látja el a következő önkormányzati választásokig. Megalakult a 12 tagú Operatív Tanács és a szintén 12 tagú Felügyelő Bizottság, a bizottsági elnöki feladatokat Nyikos László, Polgárdi Város polgármestere, valamint Horváth Zsolt, Dunaföldvár Város polgármestere látja el.
A Társulás fő feladata a hulladékgazdálkodási közszolgáltatás biztosítása mellett továbbra is a hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztését szolgáló, bruttó 23,2 milliárd forint összegű uniós és kormányzati támogatású projekt megvalósítása.
A projekt keretében 2019. október végéig beszerzésre került 231 ezer darab hulladékgyűjtő edényzet, amellyel a közszolgáltatók a lakosság által szelektíven gyűjtött háztartási hulladék gyűjtését és szállítását is meg tudják oldani várhatóan 2020. év második félévétől. Beszerzésre került továbbá 89 db új hulladékgyűjtő és -szállító jármű, amelyekkel a Társulás területén közszolgáltatást biztosító cégek hiányos járműparkjának pótlása, illetve bővítése megtörtént.
Folyamatban van 19 db egyéb hulladékkezelést szolgáló gép beszerzése, amelyek a megépülő két nagy hulladékkezelő központ tevékenysége során fognak hasznosulni. A Székesfehérváron, valamint Adonyban épülő regionális hulladékkezelő központok kivitelezése a terveknek megfelelően történik, a konkrét építési tevékenységek várhatóan 2020. február-március hónapban indulnak. A kivitelezés keretében nyolc hulladékudvar építésére is sor kerül 2020. és 2021. években Oroszlány, Mór, Székesfehérvár, Budakeszi, Polgárdi, Gárdony, Dunaújváros, Dunaföldvár városokban, biztosítva az adott térség településein élő lakosság kiszolgálását.