-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Végzett a honvédség a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény fertőtlenítésével
Mint Mészáros Józsefné igazgató elmondta: ki- és bejárási tilalom van az intézményekben, a dolgozóikat és a kórházi vagy külső orvosi ellátásban résztvevő időseket folyamatosan tesztelik, és a veszélyhelyzet meghirdetése óta működnek az izolációs szobák is.
Az országos tisztifőorvos április 12-én rendelte el a fővárosban a Pesti úti Idősek Otthona fertőtlenítését, majd az Operatív Törzs döntése alapján április 22-én a Magyar Honvédség megkezdte országszerte többszáz intézmény – az állam által elrendelt és finanszírozott –fertőtlenítését. Ezt a székesfehérvári vegyivédelmi zászlóalj állománya, valamint az általuk felkészített, és a jelen feladatra speciálisan kiképzett közel 700 fő szerződéses és tartalékos katona végzi.
Székesfehérvár Önkormányzatának fenntartásában működő Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény speciális fertőtlenítése is lezajlott, amelyről Mészáros Józsefné igazgató számolt be: „A feladatra speciálisan kiképzett tatai MH 25. Klapka György Lövészdandár katonái végezték el a városi tagintézmények fertőtlenítését. Az előzetes felmérés során azt kértük a honvédségtől, hogy minden olyan helység fertőtlenítésére kerüljön sor, amelyet mi ki tudunk üríteni, ahol járóképes lakóink vannak. Így került sor a szobák, folyósók, ebédlők, tálalókonyhák és egyéb közös helységek alkoholos tisztítására, amelyet a MOL Zrt. által gyártott tisztítószerekkel végeztek, valamint a vizes helységek takarítására, klóralapú szerrel történt kezelésére.”
Az igazgató elmondta, hogy a dolgozókat és a külső orvosi, illetve kórházi ellátásra szorult idős gondozottakat az Önkormányzat által biztosított gyorstesztekkel letesztelték, és eddig szerencsére minden vizsgálat negatív eredményt hozott. „Két karanténállomást alakítottunk ki, a Zsolt utcában és a Cserkész utcában, ahol hét-hét főt tudunk elkülöníteni, valamint a Rádió utcában, Hosszúsétatéren, a Farkasvermi úton és a Rákóczi úton is úgynevezett izolációs szobákat alakítottunk ki. A ki- és bejárási tilalom idején ezzel próbáljuk védeni a bentlakóinkat. Persze vannak rendszeres kórházi ellátásra szoruló lakóink, valamint a demens vagy vérnyomás-problémákkal küzdő betegeinkre is jellemző, hogy eseti kórházi ellátásra szorulnak egy-egy esés miatt, őket helyezzük el a karanténállomásokon és az izolációs szobákban. Az itt elkülönített ápoltak csak két hét és két negatív COVID-19 teszt után térhetnek vissza az intézményekbe, a megszokott mindennapokba.” – mondta el intézmény igazgatója.
Mészáros Józsefné kiemelte, hogy az intézmény dolgozói különös odafigyeléssel és fegyelemmel dolgoznak azért, hogy megóvják ápoltjaikat a betegségtől. Mint mondta, a betegek is nagy türelemmel és megértéssel viseltetnek a kialakult veszélyhelyzet iránt, bár mindannyiuknak hiányoznak már a hozzátartozói.
Az elrendelt fertőtlenítés csütörtökön valamennyi fehérvári intézményegységben lezárult, és az Önkormányzat értesülései szerint a járványügyi vizsgálatok, ellenőrzések mindent rendben találtak.
A város polgármestere nyilvánosan mondott köszönetet az intézmény vezetésének és kollégáiknak az elvégzett magas szintű, lelkiismeretes szakmai munkáért.