-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Elnöki köszönet és támogatás a Szent György Kórháznak
„Elsősorban azért vagyok ma itt, hogy köszönetemet fejezzem ki az egészségügyi dolgozóknak, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház orvosainak, nővéreinek és az intézmény minden dolgozójának az új koronavírus járvány miatt kialakult veszélyhelyzetben nap, mint nap tanúsított helytállásukért. Hiszen nemcsak országos szinten, hanem Európa, sőt világszerte látjuk a koronavírusjárvány okozta problémákat, a fertőzés emberéleteket veszélyeztető súlyosságát." – fogalmazott Dr. Molnár Krisztián.
„A mai napon a legfontosabb küldetésem, hogy köszönetet mondjak a kórház teljes szakállományának az elmúlt ötven napban végzett emberfeletti munkájáért. A köszönetemet a kialakult, rendkívüli járványhelyzetben egy szerény összeggel is szeretném kifejezni. A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházat védőeszközök beszerzésében, még a volt főigazgató megkeresésére 1 millió Forint összegű elnöki támogatásban részesíti a közgyűlés elnöke. Ezúton is szeretném megköszönni Dr. Csernavölgyi Istvánnak az elmúlt évtizedben végzett vezetői és gyógyító munkáját. Természetesen ennél sokkal tágabb körnek jár a köszönet, hiszen a mentőszolgálat, a honvédség, a rendőrség, a polgárőrség és az önkormányzatok és számos szervezet, önkéntes is kiveszi a részét a védekezésben. Köszönet jár azoknak az állampolgároknak is, akik betartják a szigorú korlátozásokat. Ahogy eddig, ezután is vigyázzunk egymásra” - tette hozzá Dr. Molnár Krisztián.
A Fejér Megyei Közgyűlés elnöke gratulált Dr. Bucsi László megbízott főigazgatónak a kinevezéséhez, akinek ezúton is jó munkát, egészséget és együttműködést kívánt, majd átnyújtotta az 1 millió forintos támogatói okiratot, amellyel a Fejér Megyei Önkormányzat jelképesen hozzájárul a kórház járvány elleni védekezéséhez.
A kórház főigazgató meghatottsággal beszélt arról, hogy kéthetes kinevezése óta nem telik el olyan nap, hogy ne kapna a kórház valamilyen adományt, segítséget. A kórház dolgozóinak nevében a Fejér Megyei Önkormányzat nagylelkűségét is megköszönte.