Hírek


/ 2004.06.04. 17:10:34 |

Négyen haltak meg a héten a megye útjain

 A Pünkösdi hétvégét, illetve június esőáztatta első néhány napját követő héten négyen lelték halálukat Fejér megye közútjain. A halálos végű balesetek mellett további négy súlyos és öt könnyű sérüléssel végződőnél helyszíneltek a rendőrök. Nem kétséges, hogy az időjárás is közrejátszott a balesetek kialakulásában, de mégis inkább az emberi felelőtlenség, a pillanatnyi oda nem figyelés, a körülményekhez való nem kellő alkalmazkodás okolható.
/ 2004.06.04. 16:21:14 |

Kultúrális és zenei kavalkád a Bregyó-közben a hétvégén - Ma Apostol koncert!

  A Fejér Megyei Hírlap óriási programsorozatra hívja meg Székesfehérvár lakóit. A Bregyóban megrendezésre kerülő fesztiválra a magyar zenei élet krémjét sikerült elcsábítani, de helyet hagytak a fehérvári fiatal zenészek számára is.

/ 2004.06.04. 15:45:07 |

Kultúrális Juniális Maroshegyen

 Ma kulturális és családi programokkal próbálják Maroshegyre csalogatni Fehérvár lakóit a már hagyományosnak mondható Maroshegyi Juniálisra. A programok a Gárdonyi Géza Művelődési ház előtti téren kora reggel kezdődnek és egészen éjfélig eltartanak.

/ 2004.06.04. 15:42:33 |

Indiai vadkenderültetvényre bukkantak a rendőrök

 Állampolgári bejelentés nyomán indiai vadkender ültetvényre bukkantak a rendőrök egy kulcsi hétvégi ház alagsorában csütörtökön este. A pincében mesterséges fénnyel, illetve szellőztetéssel ellátott területen száz, különböző fejlődési szinten (egészen kicsi palántától a már szárítás alatt lévőig ) lévő tövet találtak a nyomozók.
A vadkender-termesztéssel gyanúsítható debreceni férfit őrizetbe vette a rendőrség.

/ 2004.06.04. 15:28:07 |

Szabadlábon védekezhet az állatgyilkos

 Elfogta a rendőrség azt a fiatal fiút, aki a gyanú szerint megmérgezte egy haragosa kutyáját Mezőszilason. A Fejér megyei településen élő kutyatulajdonos a hét közepén jelentette be, hogy mérgezés miatt elpusztult a kutyája. Mint mondta, az állatot még a pünkösdi hétvégén mérgezték meg, ám a kutya a gondos orvosi kezelés ellenére kedd este elpusztult.

/ 2004.06.04. 12:46:11 |

Kistérségi munkaügyi "csúcs" Székesfehérváron

 Idén több, mint 600, jövőre pedig legalább 700 új munkahely lesz Székesfehérváron - derült ki a kistérségi munkaügyi fórumon. A város környéki polgármesterek Warvasovszky Tihamér, polgármester kezdeményezésére csütörtökön látogatást tettek a Philips és a Denso székesfehérvári gyárában.

/ 2004.06.03. 23:22:05 |

Csütörtökre eltakarították a sár nagy részét a Fejér megyei településeken

 Csütörtökre sikerült eltakarítani a sár nagy részét a szerdán elöntött Fejér megyei településeken. Bakonycsernyén és Magyaralmáson tisztítószereket adományozott az iszappal elöntött házak lakóinak az Ökumenikus Szeretetszolgálat. A szerencsétlenül járt falvakban éppen végeztek az előző sárlavina okozta károk felszámolásával, amikor újabb iszapréteg öntötte el az utcákat. Négy héten belül harmadszor.

/ 2004.06.03. 20:24:05 |

Önkormányzati kezesség vállalás a Videoton számára

 Székesfehérvár Közgyűlése a Videoton klublicencéhez szükséges kezesség vállalásról döntött tegnap esti rendkívüli ülésén. A döntés értelmében az önkormányzat 122 millió forint banki hitelre vállal kezességet - jelentette be dr. Szelier András alpolgármester és Nagy László közgazdasági igazgató csütörtöki sajtótájékoztatóján.

/ 2004.06.03. 18:20:52 |

Tíz évet kapott a székesfehérvári kétszeres gyilkos -élve gyújtotta fel higítóval társát

 Első fokon tíz év szabadságvesztésre ítélte a Fejér Megyei Bíróság azt a fiatalt, aki társával együtt két embert gyújtott fel két évvel ezelőtt. Az indoklás szerint 2002. február 10-én az akkor még 16. életévét be sem töltött vádlott gyermekkorú társával a közepesen értelmi fogyatékos K. Jánost, aki maga is fiatalkorú volt még, elcsalta egy elhagyott területre, ahol a gyermekkorú fiú hígítóval leöntötte, Sz. Ákos pedig meggyújtotta az áldozatot.

/ 2004.06.03. 18:16:33 |

Kisgyerek sérült a Csóri úton a balesetben

 Egy kisgyerek sérült meg, amikor három személyautó ütközött egymásnak Székesfehérváron. A hármas karambol szerdán délután, dél öt körül történt a Fejér megyei nagyvárosban, a 8-as főút belterületi szakaszán. Egy Renault Thalia vezetője Csór irányába haladva, figyelmetlensége miatt későn vette észre, hogy előtte lassít és kanyarodáshoz készül egy Ford Escort. Emiatt a Renault nekiütközött a lassító járműnek, majd az ütközés után beleszaladt a karambolos kocsikba egy hátulról érkező Opel Kadett is.