Magyarországon soha nem látott hokicsapatok lépnek a jégre Székesfehérváron

Utolsóként a HC Milano Vipers csapata jutott a 2005. január 7-9. között Székesfehérvárott megrendezésre kerülő Continental Kupa négyes döntőjébe, amelybe házigazdaként az Alba Volán-FeVita, illetve alanyi jogon az orosz HC Dinamo Moszkva és a szlovák HKM Zvolen már korábban, játék nélkül besorolást nyert.

2004.11.24. 08:50 |

A norvégiai torna utolsó meccsén fel volt adva a lecke a kazah együttesnek, hiszen a továbbjutáshoz hét góllal kellett volna verniük a házigazdákat, miután a milanói csapattal gól nélküli döntetlenre végeztek. Az első harmadban nem született gól, a másodikban a norvégok ütöttek hármat, míg a kazahok csupán egyet. Ezzel tulajdonképpen a mérkozés még nyílt maradt, nem úgy a továbbjutás, amely elméletben már ekkor eldőlt. A végén feljöttek a kazahok, a győztes, ám összességében nézve mit sem érő góljukat a lefújás előtt fél perccel szerezték.

A kanadai Craig Adams a Carolina, míg a svéd Niklas Sundström a Montreal alkalmazásában állt korábban és igazolt a kényszerűen hosszúra nyúlt NHL-szünet miatt Olaszországba, így velük minden bizonnyal találkozhatunk a sportág történetének legrangosabb hazai rendezésű klubtornáján.