Hírek
-
Foci EB-klub Velencén
A T-Mobile Magyarország a ma kezdődő labdarúgó Európa-bajnokság kapcsán Foci klubot indít szombaton 17 órától Velencén, az északi strandon. A mérkőzések alatt a helyszínen lehet játszani és nyerni mobiltelefonokat, mezeket, sporttáskákat, és az Eb hivatalos labdáját. A Velence Vizi Város területén felállított sátorban plazmatévék, kivetítők segítségével követhetik a mérkőzéseket. Az Eb ideje alatt több alakommal lesz vendége a klubnak, ma este Csank János, a Videoton vezetőedzője, szerdán id., és ifj, Ocskay Gábor, míg jövő szombaton Gróf András a Videoton klubigazgatója.
2004.06.12. 13:58:52 -
Sötétben mentek a főúton -két fiatal meghalt
Polgárdinál egy Transporter hajtott egy hét fős gyalogos társaságba, akik közül ketten meghaltak. A sofőr segítségnyújtás nélkül továbbhajtott, ám később a rendőrök megtalálták a kisteherautó vezetőjét, még akkor is részegen. Egy ember meghalt, a másik kettő súlyos sérüéseket szenvedett. A rendőrök szerint az autó a megengedettnél jóval gyorsabban hajtott.
2004.06.12. 11:19:41 -
Nosztalgia est a Fanta Grouppal
Június 12-én Nosztalgia Esttel csábítják az Öreghegyi Közösségi Házba a régi csibészeket és mindenkit, aki szereti a régi idők zenéjét. A talpalávalót a Fanta Group szolgáltatja. A szőnyegeket hét órakor csavarják fel és egészen éjfélig tart a nosztalgia buli.
2004.06.11. 19:25:21 -
Amit az európai parlamenti választásról tudni kell
Magyarországon vasárnap első ízben választanak képviselőket az Európai Parlamentbe. Újdonság a magyar választások történetében, hogy külföldiek is szavazhatnak a magyar pártok listáira. Az Európai Unió polgárai ötévenként közvetlen választásokon választják az Európai Parlament tagjait. A 2004 júliusától 732 tagot számláló Európai Parlamentbe Magyarország 24 képviselőt küld.
2004.06.11. 15:38:58 -
Jövő héten lezárulhat az uniós alkotmányozás
Brüsszelben jövő héten összeül az Európai Tanács és a kormányközi konferencia is, hogy befejezze az uniós alkotmányozási folyamatot. Bár még mindig vannak éles ellentétek néhány kérdésben, a Külügyminisztérium csoportfőnöke szerint komoly esély van az egyezségre.
2004.06.11. 15:33:06
Újabb sikeres székesfehérvári pályázat
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 2003. októberében 7 épületre nyújtott be pályázatot egycsatornás gyűjtőkémények felújítására. A Belügyminisztérium döntése alapján Székesfehérvár mind a hét lakóépületre megnyerte a támogatást, ami 9 millió forintot meghaladó összegű állami forrást jelent.
Szakértők vizsgálják a halálos sárbogárdi balesetet
Tegnap délelőtt halálos baleset történt Fejér megyében. A mentőszolgálat diszpécsere bejelentette, hogy Szabadegyháza belterületén egy kerékpározó férfi elesett, és olyan súlyos fejsérülést szenvedett, hogy a helyszínen elhunyt.
EP-választás: eredmények este 10 órától
Vasárnap egy választókerület az egész ország
A magyar választópolgárok péntek délután négy óráig kérhetnek igazolást a helyi jegyzőnél, ha vasárnap nem a lakóhelyükön szeretnének szavazni. Az európai parlamenti választáson nincs érvényességhez szükséges részvételi küszöb, és csak az a párt szerez mandátumot, amely átlépi az 5 százalékot.
Néha furcsa hangulatban az utcát járom...
Az Arany János Iskolának ajándékozták a 200000. számítógépet
Állami támogatással 1000 új munkahely Székesfehérváron
A székesfehérvári Denso Magyarország kft. 95 millió euro értékű beruházással bővíti a dieselmotorokhoz használt üzemanyag-adagolókat gyártó részlegét. Ehhez mintegy 10 %-os állami támogatást kap a vállalat abból a 30 milliárd forintból, amit az állam a cégek magyarországi befektetéseihez biztosít.
Kodolányi - Kandó együttműködés
Ünnepélyes keretek között együttműködést kötött ma a Kodolányi János Főiskola és a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskola. Az együttműködés több területre is kiterjed, mint például az E.U-s pályázatok, tananyagfejlesztés, oktatási program kidolgozása, közös tudományos tevékenység és konferenciaszervezés.
Egyedi műfaj mutatkozik be a Pelikán Galériában
Orosz Enikő munkáiból nyílt kiállítás a Pelikán Galériában. A Vonalon elnevezésű kiállítás egy egyedi műfajt próbál bemutatni a videóinstallációt. A kiállítást Június 2-ig tekinthető meg. .
Újra életre kelhet Marilyn Monroe?
A Hang- Szín-Tér Művészeti Alapiskola Animációs Csoportjának munkáiból nyílik kiállítás Június 11-én a Szabadművelődés házában. Az iskolában szakavatott tanárok segítségével egy éven keresztül tanulták a fiatalok az animáció csínját- bínját, és az év legjobb munkáit itt meg is mutatják a nagyközönségnek. A kiállítást Farkas István Pszichológus nyitja meg.