-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Katalin-nap a Liszt Ferenc utcában Kati néninél
"Ha Katalin kopog, Karácsony locsog" -tartja a mondás, azonban a reményünk még megvan arra, hogy havas karácsonyunk legyen. A hideg ellenére ebben az évben is sokan mentek el csütörtökön kora este a Liszt Ferenc utcába, hogy Kati néni szobránál emlékezzenek és ünnepeljenek. Emlékezzenek a piacos asszonyokra, akik zörgő kocsijukkal minden szombaton reggel vitték a friss kacsafertályt a fehérvári piacra. A jellegzetes felsővárosi kocsiban azonban a legtöbb esetben ott lapultak még a zöldségek és ősszel a felsővárosi savanyú káposzta is. (képgaléria)
Kacsafertállyal nem tudott igaz szolgálni a Fehérvári Polgárok Egyesülete és a Városszépítő- és Védő Egyesület, de finom kacsazsíros kenyérrel és forralt borral, teával vendégeltek minden látogatót. A fehérvári eseményen ott volt a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, alpolgármester-asszonya Boldizs Kálmánné, de az ünneplők között volt a felsőváros önkormányzati képviselője Rockenbauer Lajos is.
Katalin-napon egy szál virággal köszöntötte a város az ünnepségre ellátogató Katalinokat és persze Kati nénit is köszöntötték neve napján, így holnap ne lepődjenek meg ha a Liszt Ferenc utcában járva egy szál virágot látnak a kezében, miközben tolja kocsiját. Az ünnepségen a Galiba zenekar szolgáltatta a talp alá valót, a talpak fölött pedig az Alba Regia Táncegyüttes adott –mint mindig- színvonalas műsort.