-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Kiváló boltokat és vendéglátókat jutalmazott a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület
A Fogyasztók Kiváló Boltjai és a Fogyasztók Kiváló Vendéglátóipari Egységei okleveleket adta át ma, hagyományos novemberi ünnepségén a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület. Az ünnepélyes átadáson Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte, a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület fontos feladatot lát el, az önkormányzattal együttműködve tevékenykedik a fehérváriak érdekében. A civil szervezet sajtótájékoztatóján elhangzott: két újabb kiadvány segíti a fogyasztókat a megfelelő tájékozódásban.
A Fogyasztók Kiváló Boltjai és a Fogyasztók Kiváló Vendéglátóipari Egységei okleveleket adta át ma, hagyományos novemberi ünnepségén a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület. Az ünnepélyes átadáson Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte, a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület fontos feladatot lát el, az önkormányzattal együttműködve tevékenykedik a fehérváriak érdekében. A civil szervezet sajtótájékoztatóján elhangzott: két újabb kiadvány segíti a fogyasztókat a megfelelő tájékozódásban.
A karácsonyi ajándékvásárlást segítheti a gyermekjátékszerekről szóló kiadvány, amely a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium és Székesfehérvár Megyei Jogú Város támogatásával jelent meg. Kiadványt jelentetett meg a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület a javító-karbantartó szolgáltatásokról is, amely hiánypótlónak számít. Németh László, a civil szervezet elnöke elmondta, a panaszok 70-80%-a a szolgáltatásokkal kapcsolatban érkezik az egyesülethez. A két kiadvány 7000 példányban jelenik meg, így sok háztartásba eljut majd. Az egyesület a hagyományoknak megfelelően az idén is átadta a Fogyasztók Kiváló Boltjai okleveleket. Németh László elmondta, jövőre már csak azok a boltok részesülhetnek ilyen elismerésben, amelyek biztosítják az akadálymentes közlekedést a mozgásssérült vásárlók számára is. Az idén a boltok közül a Mobi-Dick Horgászbolt, a Provízió III. Kft., a Liszt Ferenc utcai SIKÉR üzletház, a SZEZÁM 2003 Kft., az Olimpia sport bolt, az Alkalmi Konyhafelszerelések üzlete, a Stopping Hungária Pléhtehén, az Árvácska 2000 Bt. Virágbolt, Pál Tamás és Társa Szabadbattyánból, valamint a Kristályház, a Bioritmus Kft. és az ART Stúdió tartozott a legjobbak közé a fogyasztói visszajelzések alapján. Az ünnepélyes átadáson Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte, a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület fontos feladatot lát el, az önkormányzattal együttműködve tevékenykedik a fehérváriak érdekében. A Fogyasztók Kiváló Vendéglátóipari egységei közé 2004-ben a Pokol Pince Étterem, Boda János Vállalkozó - Kodolányi János Főiskola, a Kiskakas Vendéglő, a Ráckert Vendéglő, a Zámbó Cukrászda és Szabó Zoltán Vállalkozó - Ybl Étterem tartozik.