-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A "hónap digitális iskolája" címet nyerte el a Vasvári Pál Általános Iskola
A Canon Hungária, az Oktatási Minisztérium, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium és a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium képviselőiből álló bizottság szerint a szeptemberben beérkezett 74 pályázat közül a székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola nyerte el a "hónap digitális iskolája" címet. Kiemelkedő pályázatáért különdíjban részesült a szintén fehérvári Széna Téri Általános Iskola is.
A Canon Hungária, az Oktatási Minisztérium, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium és a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium képviselőiből álló bizottság szerint a szeptemberben beérkezett 74 pályázat közül a székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola nyerte el a "hónap digitális iskolája" címet. Kiemelkedő pályázatáért különdíjban részesült a szintén fehérvári Széna Téri Általános Iskola is.
A Canon Hungária szeptemberben indította a "Canon a digitális iskolákért" pályázatot, amelynek keretében a pályázók bemutathatják, mi mindenre képesek használni az informatikai eszközöket. A Canon 2006 novemberéig az iskolaév minden hónapjában a beérkezett munkák értékelése alapján támogat egy vidéki és egy fővárosi iskolát.
A Canon Hungária, az Oktatási Minisztérium, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium és a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium képviselőiből álló bizottság szerint a szeptemberben beérkezett 74 pályázat közül a Budapest X. kerületi Szent László téri általános iskola és a székesfehérvári Vasvári Pál általános iskola nyerte el a "hónap digitális iskolája" címet. "Az első hónap nyertesei több nyomtató-másolót, szkennert, papírt és digitális fényképezőgépeket kaptak, több millió forint értékben" - mondta Moravcsik László, a Canon Hungária vezérigazgatója.
A környezetvédelmi különdíjat a bicskei általános iskola nyerte el, így jövő nyáron húsz diák vehet részt, egy a Canon és a World Wide Fund for Nature (WWF) által szervezett táborban. Kiemelkedő pályázatáért további különdíjban részesült a magyaralmási általános iskola, valamint a székesfehérvári Széna téri általános iskola.