-
Nyári röplabdás tábor
A MÁV Előre nyári tábort szervez idén júniusban és júliusban a röplabda iránt érdeklődő, általános iskola alsó tagozatos gyermekek számára, ahova szeretettel várják a kezdőket és a haladókat egyaránt.
2026.04.30. -
Lépcsőfutás és gyaloglás
Május 2-án, szombaton reggel 9 órakor rajtol a Fehérvári lépcsőfutás az Aranybulla Emlékműnél. Az ingyenes közösségi sportrendezvényen három távot teljesíthetnek a versenyzők, emellett a szervezők külön kihívással készülnek a gyaloglók és a gyerekek számára is. Regisztrálni a verseny napján a helyszínen lehet.
2026.04.30. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Csoportelsőként jutottak tovább a kék-fehérek - Albacomp - Brno 86-80
Székesfehérváron az ARÉV Csarnokban szerdán este a csoportelsőség volt a tét. Az Albacomp egyetlen vereségét eddig éppen a csehek otthonában szenvedte el három hete, így mindenképpen győzelemre volt szüksége a csoportelsőséghez, hogy a rájátszásban kedvező feltételekkel vehessen részt. Kitűnően kezdtek Youngerék, gyorsan jelentős előnyt szereztek és sokáig úgy tűnt, könnyű meccs lesz...
Székesfehérvárott szerda este a csoportelsőség volt a tét. Az Albacomp egyetlen vereségét eddig éppen a csehek otthonában szenvedte el három hete, így az Albacompnak mindenképpen győzelemre volt szüksége a csoportelsőséghez, hogy a rájátszásban kedvező feltételekkel vehessen részt.
Kitűnően kezdtek Youngerék (a gyengélkedő Citskovskist Gáspár váltotta fel a kezdő ötösben), gyorsan jelentős előnyt szereztek, sokáig úgy tűnt, könnyű meccs lesz. Az Albacomp azonban a második negyed vége felé túlságosan gyengén védekezett, a vendégek támadójátéka feljavult, a büntetőket is jól értékesítették, és bár beleerősített később a magyar együttes, az utolsó negyedekben változatlanul rosszul védekezett és dobott a fehérvári gárda. Amikor egy pontra feljött a cseh együttes, az amerikai Younger nagyszerű dobásaira volt szükség, hogy biztossá tegyék a győzelmet, s a csoportelsőséget.