-
Új igazgató a Mondeleznél
A Mondelēz International bejelentette, hogy 2026 januárjától Berkó Gábort nevezi ki magyarországi ügyvezető igazgatónak. Berkó Gábor több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a fogyasztási cikkek piacán. Az új igazgató a Procter & Gamble-től érkezett a Mondelēz -hez, ahol számos hazai és regionális vezetői pozíciót töltött be, legutóbb a magyarországi ügyvezető igazgatói posztot látta el.
2026.01.29. -
Tudatos évtervezés
A 2026-os üzleti év tudatos megtervezése volt a fókuszában annak a FIVOSZ által szervezett workshopnak, amelyet fiatal vállalkozók számára tartottak Székesfehérváron. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők ne csupán célokat fogalmazzanak meg, hanem működő keretrendszert kapjanak ahhoz, hogy vállalkozásuk valóban támogassa ezek elérését.
2026.01.29. -
Precíziós gazdálkodás szak indul
Január végéig lehet jelentkezni az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar frissen meghirdetett, precíziós gazdálkodás szakirány továbbképzésére. A februárban induló képzésre január 31-ig várják a jelentkezéseket.
2026.01.19. -
Ingyenes födémszigetelés!
Az ingyenesen igényelhető szigetelési programok keretében továbbra is lehetőség nyílik különböző energiamegtakarítási megoldások alkalmazására, a lakossági energiahatékonyság növelésére. A még mindig ingyenesen igényelhető födémszigetelés beépítésével akár 20-30%-os fűtési energiamegtakarítás is elérhető. A lehetőség a székesfehérvári ingatlanok esetében is rendelkezésre áll.
2026.01.09.
Munkacsoportokat állított fel a Közép-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség
A Közép-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség április hatodikán tartotta esedékes munkamegbeszélését. A tanácskozáson a konzorciumi tagok öt munkacsoportot állítottak fel, amik vezetőit a napokban választják meg. A munkacsoportok tevékenysége hazai tapasztalatokon és a szakaszban megvalósuló nemzetközi tapasztalatcsere, tanulmánytrévén megszerzett ismereteken alapulnak.
A Közép-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség április hatodikán tartotta esedékes munkamegbeszélését. A résztvevő konzorciumi tagok megállapodtak öt munkacsoport létrehozásáról, melyek a következők:
1. A KD-RIÜ szervezeti feladatait ellátó csoport;
2. Innováció-orientált regionális tervezési tevékenységet megvalósító csoport;
3. Innováció-orientált regionális „project pipeline” fenntartható kialakítását, fejlesztését végző csoport;
4. ITK fejlesztési csoport;
5. Egyebek: Folyamatos, egyéb, innováció-ösztönző és kiszolgáló szolgáltatások a regionális innováció támogatását segítő csoport.
A KDRIÜ tagjai az elkövetkezendő napokban nevesítve csatlakoznak a csoportokhoz, mely felajánlások alapján kerül meghatározásra a munkacsoport vezetője. A jelenleg kialakítandó struktúra természetesen folyamatosan formálódik, ezzel követve a projekt tervben megfogalmazott feladatok megvalósítását szolgáló igényeket. Mindezen tevékenységek hazai tapasztalatokon és a szakaszban megvalósuló nemzetközi tapasztalatcsere, tanulmánytrévén megszerzett ismereteken alapulnak.