Hírek
-
Horányi Ottília kapta a Fricsay-díjat
Székesfehérvár közgyűlése 2002-ben alapította meg a Fricsay Richárd Zenei Díjat, amit minden évben a Vörösmarty Színházban, a Zenei Világnapon adnak át azoknak a művészeknek (karnagyoknak, együtteseknek, előadóknak és zenetanároknak), akik több éven át jelentős értékkel gazdagították Székesfehérvár zenei életét. Az idei díjat pénteken este Horányi Ottilia, a Primavera kórus karnagya vehette át az ARÉV Sportcsarnokban. A Magyar Kodály Társaság tagját két évvel ezelőtt Székesfehérvárért díjjal tüntették ki.
2004.10.02. 16:40:25 -
Hosszabbításban kapott ki a Volán Ljubljanában
1-0-s vereséget szenvedett a hosszabbításban az Alba Volán-FeVita jégkorongcsapata a jégkorong Interliga első fordulójában az Olimpija Ljubljana otthonában. A rendes játékidőben nem esett gól, a hosszabbításban azonban betaláltak a hazaiak, így a székesfehérvári gárda 1 ponttal tért haza Szlovéniából. Az Alba Volán-FeVita kedden a horvát Medvescak Zagreb együttesét fogadja.
2004.10.02. 11:37:38 -
Horváth Ferenc: Ciprus, Fehérvár vagy Diósgyőr?
Továbbra is kérdéses a 35-szörös válogatott Horváth Ferenc sorsa. Korábban úgy tűnt, a csatár visszatér a Ferencvároshoz, sőt, már edzéseken is részt vett az Üllői úton. A vezetők azonban úgy döntöttek, inkább a klub sajátnevelésű fiataljainak adnak lehetőséget, így mégsem kínáltak szerződést a rutinos labdarúgónak.
2004.10.02. 11:02:15 -
Székesfehérvári természetbarátok elismerése
A Magyar Természetbarát Szövetség idei díjátadó ünnepségén három természetjárónk kapott magas fokú kitüntetést: Németh Gyula bácsi, Kigyóssy László valamint Tausz László. Az MTSZ a túrázók egyik legkedveltebb helyén, Dobogókőn tartotta meg éves díjátadó rendezvényét. Az áldozatos munkájukért, erőfeszítéseikért kitüntetett három társukat a megye természetjárói nagy számban kísérték el.
2004.10.02. 10:53:09 -
Ittas vezetők hete Fejér megye útjain - nem volt halálos baleset a megyében
Tíz balesetből kettőben ittas volt a balesetet okozó sofőr. A személyi sérüléses baleseteken kívül Fejér megye rendőrei hét ittas gépkocsivezetővel szemben intézkedtek a héten. Egyikük ki akarta magát vonni az intézkedés alól és még a vele szemben intézkedő rendőrre is rátámadt és megharapta, amiért az meg akarta szondáztatni. Szeptember utolsó hetében mindössze tíz baleset történt. Ezek közül négy volt súlyos kimenetelű, míg hat könnyű. Halálos baleset nem volt az elmúlt 168 órában. A tíz baleset során négyen súlyosan, míg tízen könnyen sérültek.
2004.10.02. 07:26:38
Elhunyt Wollek Tibor, a Videoton egykori kiváló játékosa
Gyerekprogram vasárnap a Fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban
Leonardo Jam rajongói klub alakul az Éden kávéházban
Október 2-án, szombaton az Éden kávéházban ünnepélyes keretek között nyitják meg Pinke Miklós festőművész régi képeiből készült bár kiállítást, majd 21 órától Pinke Miklós együttese zenél. A Leonardo Jam koncerten rajongói klub alapítására is sor kerül, amely ez után minden hónap első szombatján üzemelni fog. Az együttes várja mindazokat, akik a „balkáni lakodalmas jazz-rock” zenéért vagy az együttes tagjaiért rajonganak. (képgaléria)
Tedivel lett második a székesfehérvári Papp Roland - vitorlázás
Megharapta az igazoltató rendőrt...
Hivatalos személy elleni erőszak miatt indul eljárás az ellen a sofőr ellen, aki egy rendőri intézkedés során megtámadott egy járőrt csütörtökön este Székesfehérváron. A közterületen szolgálatot teljesítő rendőrpáros a Vasútállomás előtt, a Mártírok úton állította meg a Suzuki Ignis gépkocsit vezető férfit. Az úrhidai személy leheletén a kollégák alkoholszagot éreztek, ezért vele szemben alkoholszondát akartak alkalmazni, de ekkor a sofőr visszaült autójába és a helyszínről távozni akart. A járőrök ezt megakadályozták, mire a férfi a járőrpáros egyik tagját térden rúgta és megharapta jobb kezének hüvelykujját.
Lesből támadja le a magyar piacot a Lidl...
Bezárkózott a villanyórák közé a kapcsolgatós ismeretlen...
Tegnap este a rendőrök előállítottak egy fehérvári férfit, aki a Sarló utca egyik házának alagsorában lévő villanyóra helyiségbe bezárkózott és ott a villanyórákat kapcsolgatta, mondván "örömet" szerez majd a lakóknak azzal, hogy központilag kapcsolgatja a háztartási kisgépeket. A lakók a rendőrséget hívták, mivel a kitartó férfi bezárkózott a villanyórahelyiségbe. A rendőröknek ajtót nyitott, azonban nem volt nála személyi igazolvány, így elvezették őt a járőrök. Az előállítás után a rendőrök a férfi adatait megállapították, majd pedig szabadon engedték, azóta nem érkezett hír arról, hogy kapcsolgatta e valaki a villanyórákat a központi egységben.
Kovács László meghallgatása az Európai Parlamentben
Az energetikai tárca kulcsfontosságú az európai gazdaság versenyképessége szempontjából. Ezt Kovács László, az Európai Bizottság jövendő energiaügyi biztosa jelentette ki Európai Parlamenti meghallgatásán. Az ipari, kutatási és energiaügyi bizottság előtt a magyar politikus saját "tárcájá"-val kapcsolatban elmondta: segíteni akarja az európai gazdaság versenyképességének javulását, az energiaellátás fenntarthatóságát, és nagy figyelmet fordít majd a nemzetközi dimenziókra.
A Budai úton elkezdék, a Balatoni úton már befejezéshez közeledik a csatornaépítés
Hétfőn kezdték és várhatóan másfél hónap alatt befejeződik a csatornaépítés a Budai úton. A munkálatok miatt lezártak egy forgalmi sávot, azonban itt jelentősen kisebb a fennakadás, mint a Balatoni úti csatornázásnál. A lezárás november végéig tart és október végéig befejezik a csatornaépítést a Balatoni úton is.
Felújítják a Gárdonyi Géza Művelődési Házat
Felújítják a Gárdonyi Géza Művelődési Házat -határozott még múlt héten csütörtökön a város képviselőtestülete. A felújításról és a várható kulturális programokról Hrabovszky Ákos területi képviselő tájékoztatott csütörtökön délelőtt. A Maroshegy kulturális központjának a felújítására 30 millió forintot költ a város, amiből a lapostetőt lecserélik sátortetőre, hőszigetelő vakolatot kap az épület, illetve a beázás okozta károkat is megszűntetik. A munka várhatóan tavasz elején kezdődik és a tervek szerint május 30-ig befejezik a felújítás első ütemét.