Hírek
-
Hamarosan nyit az Agárdi Termálfürdő - már csak az ANTSZ engedély szükséges
Még az ÁNTSZ engedélye szükséges ahhoz, hogy megkezdődjön a próbaüzem az Agárdi Termálfürdőben. A szakhatóság október 8-án, pénteken vett vízmintát a medencékből. A Gárdonyi Önkormányzat egy hete széles körű egyeztető találkozót tartott a kivitelezővel és a lebonyolítóval. A résztvevők egyetértettek abban, hogy az Agárdi Termálfürdő fejlesztése mára már technikailag és műszakilag is elért abba a szakaszba, hogy elinduljon a próbaüzem.
2004.10.12. 09:55:51 -
Alumínium oszlopok a hétvégi telekről...
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság keresi a képen látható hajléktalan férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy 2003. április 2-án 18.00 óra és 2003. április 05-én 14.00 óra közötti időben bemászott egy Mohán lévő hétvégi telekre és onnan alumínium oszlopokat tulajdonított el. A bűncselekménye elkövetésével megalapozottan gyanúsítható Jámbor Tamás tartózkodási helye a rendőrhatóság előtt nem ismert.
2004.10.12. 09:52:44 -
Ki kapta a legtöbb pénzt az EU-tól?
Abszolút értékben Spanyolország, nemzeti jövedelmének arányában pedig Portugália vette fel a legtöbb támogatást a közösségi költségvetésből 2003-ban. A legnagyobb befizető továbbra is Németország. A 2003-as büdzsét elemző, most megjelent brüsszeli számadás szerint a 2003-ban a központi EU-költségvetésből szétosztott 77,82 milliárd euróból Spanyolország 15,84 milliárdot vett fel, vagyis az egész összeg pont ötödét kapta meg. A franciák 16,7 százalékot vagy 13,12 milliárdot, az olaszok pedig 13,5 százalékot vagy 10,53 milliárdot kaptak.
2004.10.12. 08:10:46 -
Jövőre teljes lesz a Felsőváros csatornázottsága, elindul a Berényi út felújítása
Elkészült a Berényi út felújításának a terve, amit hamarosan lakossági vitára bocsátanak, a Felsőváros csatornázásának pályázati önrésze külön tétel a városi költségvetésben, a Kubik gödör környéke zöldterület marad, végleges az LSE pálya helye -csak néhány történés, ami a Felsővárost jellemzi az utóbbi néhány hónapban. A körzet képviseletét Rockenbauer Lajos látja el, aki fontosnak tartja, hogy állandó kapcsolata legyen az itt élőkkel. Ennek egyik példája, hogy a mai napig saját maga kézbesíti a körzetben negyedévente megjelenő Felsőváros c. újságot, de jól működik a Képviselői Tanácsadó Testület is, ami véleményezi a területet érintő döntés előkészítéseket.
2004.10.12. 00:46:40 -
Székesfehérvár története képekben - kiállítás a Városháza aulájában
Október 15-ig, még megtekinthető Hadnagy Károly leporelló kiállítása a Városháza emeleti aulájában. A kiállítás egy olyan idősor, mely Székesfehérvár kronológiai történetét mutatja be a kezdetektől egészen 2000-ig. Célja, hogy megkönnyítse Székesfehérvár történelmi időszakának eseményinek és történéseinek áttekintését. A kiállító kizárólag hiteles forrásokból, leginkább akadémiai tankönyvekből és szakkönyvekből állította össze a Székesfehérvár történelmét felölelő idősorát.
2004.10.11. 17:08:15
Hogyan legyek költő? - irodalmi-unplugged est a Ribillióban
Második alkalommal rendeztek irodalmi-unplugged estet vasárnap a Ribillió Kávézóban. A vendég ezúttal Szegedi Kovács György volt. A Fehérváron már jól ismert költő, Szegedi Kovács György életét és mukásságát mutatták be a második irodalmi esten a szervezők. Az érdeklődők többek között megtudhatták, hogy hogyan indul egy költő pályafutása, hogy milyen akadályokba ütközhet publikálásai során, illetve azt is, hogy mi egy 21.századi költő szerepe a mai világban.
Intézményvezetők - Tóth István, Öreghegyi és Felsővárosi Közösségi Ház
Tóth István 1993-tól vezeti az Öreghegyi és Felsővárosi Közösségi Ház szakmai munkáját. Legutóbb 2003-ban választották meg újra az ÖKH igazgatójának. 2002-ben Székesfehérvárért díjjal ismerte el munkáját a városi közgyűlés, korábban főtanácsosi címet vehetett át. Szakmai vezetésével sokszínű kulturális élet zajlik az Öreghegyi Közösségi Házban, ahol színvonalas képzőművészeti tárlatokat láthat a közönség, versenytánc, színművészeti képzés és ismeretterjesztés zajlik, valamint nem utolsó sorban rendkívül színvonalas népzenei és jazz-koncertek is helyet kapnak.
Szombathelyről hozta el a kupát az Albacomp
Az Albacomp férfi kosárlabda csapata nyerte a szombathelyi Falco-kupát. Farkas Sándor legénysége pénteken az osztrák Oberwartot 113-87-re, szombatona Falcot 102-101-re, míg vasárnap a cseh Sparta Praha-t 104-81-re verte. A torna legjobb centerévé, a három találkozón 71 pontot szerző fehérvári Youngert választották. Az Albacomp péntektől a hazai rendezésű LG Kupán szerepel.
Magabiztos Alba Regia KSE siker a Tata ellen
30-19-re győzött az Alba Regia KSE férfi NB1/B-s kézilabdacsapata a Tata elleni bajnoki mérkőzésen vasárnap este. A félidőben már 7 góllal, 15-8-ra vezettek Madár Imre tanítványai. A győzelemhez Erdei és Szám 7-7, Warvasovszky 5, Miss 4, Szabó 3, Dénes 2, míg Molnár 1 góllal járult hozzá.
Megyei érmek az utánpótlás tollaslabda versenyről
A hétvégén Országos Utánpótlás ranglistaversenyt rendeztek Érden. A megyét az ALBA-TOLL SE, a BODAJKI TE és a Móri EZERJÓ SE játékosai képviselték. A versenyen három érmet szereztek a megyei versenyzők. U 13 fiú : 3. hely: Holczinger András (Móri EZERJÓ SE), U 11 fiú : 2. hely: Dellenbach Rudolf (Alba-Toll SE), 3. hely Almádi Gábor (Bodajk)
Megnevezte az EU a nagy szennyezőket
Egy új brüsszeli jelentés megnevezi az EU legnagyobb ipari szennyezőit. A jelentés az újonnan bevezetett EPER (European Pollutant Emission Register- Európai Szennyezők Regisztere) hatékonyságát méri fel. Az EPER nyilvántartása szerint a legnagyobb levegő- és vízszennyező országok: Franciaország; Nagy-Britannia; Olaszország és Spanyolország. A 15 régi tagország, illetve Magyarország és Norvégia szolgáltatta adatokbólkészített jelentés egyik következtetése, hogy a szennyezés viszonylag nagyhányadáért mindössze néhány gyár felelős.
Úton az egységes EU-jogosítvány
Elfogadta a jogosítványok harmonizációjáról szóló uniós irányelv tervezetét a tagországok közlekedési minisztereinek tanácsa. A javaslatot egyelőre az igazolványok érvényességét és a kiadás szabályait egyezteti, hosszú távon pedig egységes jogosítvány bevezetéséről dönt. Nem született azonban megegyezés az európai uniós tagországok közlekedési minisztereinek ülésén a teherautók autópálya-használatát illetékkel sújtó eurómatrica használatának szabályozására vonatkozó irányelvtervezetről, megállapodtak viszont a vezetői engedélyek uniós érvényességére vonatkozó tervezetről, az úgynevezett közös jogosítványról.