Hírek
-
Két-három hetes késésben a szüret
Szeptember végén a korai fajták szedésével kezdődött meg a szüret, azonban a korábbi évekhez képest két - három hetes késésben van a szőlőszedés - tartalmazza a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési minisztérium (FVM) legfrissebb összegzése, amelyet a megyei tapasztalatok alapján állítottak össze a szakértők. A hűvös időjárás miatt 2004-ben fajtától, termőhelytől és termesztési technikától, valamint a termésmennyiségtől függően a cukorfok változó. Urbán András, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának főtitkára szerint a korábbi átlagosan 14-17 mustfoknál az idén 2-3 fokkal alacsonyabb a cukortartalom.
2004.10.18. 08:21:48 -
Stratégiai fejlesztések a Maroshegyen - kertvárosias körzetet képzel el a képviselő
Hrabovszky Ákos 2002 óta a Maroshegy képviselője. A fiatal képviselőt csatornázásról, fejlesztésekről és a jövő évi tervekről is kérdeztük. Hrabovszky Ákos fontosnak tartja, hogy igazi kertvárosi jellegű terület legyen a Maroshegy színvonalas szolgáltatásokkal, rendezett városrész központtal. A képviselő legfontosabb feladatának az Ikarus sportpálya ügyének rendezését, a „Szilvamag” területrendezését, a Balatoni út járhatóvá tételét és a felújított kijevi panelek területén egy színvonalas, kulturált játszótér kialakítását tartja.
2004.10.18. 00:01:00 -
Buszsofőrre támadtak az utasok Székesfehérváron
Állítólag lefröcskölte az utasokat a busz, ezt sérelmezve támadtak a sofőrre és a segítségére siető két utasra négyen szombaton reggel egy székesfehérvári helyijáraton. A 11-es helyijáratú autóbusz sofőrjét támadta meg a négy személy és másik két utast is bántalmaztak. A buszvezető elmondta, hogy a Széchenyi úti aluljáró után szállt fel a négy utas, aki sérelmezték, hogy a busz lefröcskölte őket és kijelentették, hogy nem fognak jegyet venni.
2004.10.17. 15:24:06 -
Magabiztos Volán: 2 nap 2 győzelem
Magabiztos könnyed győzelmet aratott az Alba Volán-FeVita jégkorongcsapata a Miskolc elleni bajnoki mérkőzéseken. A fehérváriak szombaton 19-0-ra, míg vasárnap 9-1-re verték a miskolciakat.
2004.10.17. 14:24:46 -
Az Albacomp nyerte az LG Kupát
Az Albacomp férfi kosárlabda csapata nyerte az LG Kupát, miután az utolsó mérkőzésen 104-85-re verte a német Braunschweig együttesét. A második a Kecskemét, harmadik a Braunschweig, míg a negyedik a szintén német Kalsruhe lett. A torna legjobb játékosának a fehérvári Jermaine Spivey-t választották. A fehérváriak pénteken már a bajnokság első fordulójában a Pécs ellen lépnek pályára Székesfehérváron.
2004.10.17. 14:22:07
Vasárnap van a szegénység elleni világnap
A szegénység elleni küzdelem világnapján a Magyar Szegénységellenes Hálózat követelte, hogy telente ne legyenek kilakoltatások, a kormányzat oldja meg ezt a problémát. A Magyar Szegénységellenes Hálózat a világnap alkalmából a Kossuth téren tartott gyűlésén egy tíz pontból álló nyilatkozatot adott ki. "Azt gondolom, nagyon fontos, hogy itt együtt kifejezzük azt a szándékunkat, hogy a szegénység elleni küzdelmünket együtt folytatjuk" - mondta Lévai Katalin európai parlamenti képviselő.
Az Albacompnak győznie kellett...
Az LG Kupa második napján az Albacompnak mindenképpen győznie kellett ahhoz, hogy esélye legyen a tornagyőzelemre. A fehérváriak az Univer KSE ellen sikeresen teljesítették a kitűzött célt, a vasárnapi zárás előtt megvan a sanszuk arra, hogy az élen végezzenek.
Újabb FRC-s győzelem a rögbi NB.I-ben
A kezdeti botladozások után kezd magára találni a Fehérvár RC rögbi csapata. Az első osztályú bajnokságban : FRC - Kecskemét 22-10 A tavalyi ezüstérmes kezdettől fogva fölkényben játszott és -Madarász Viktor vezetőedző szerint- ha játékosai egy kicsit jobban koncentrálnak, akár nagyobb különbségű győzelmet is arathattak volna.
Háromgólos, biztos győzelem az esőben
Az Arany Ászok Liga 9. fordulójában az FC Fehérvár együttese a Diósgyőr BFC-t fogadta. A hazaiak végig kézben tartották a találkozót, és korai góljukat követően még kétszer vették be Kövesfalvi kapuját. A fehérváriak megérdemelten tartották itthon a három pontot, kis szerencsével akár nagyobb arányú is lehetett volna győzelmünk. Sajnos a szakadó eső és az irreális talaj sokszor megtréfálta a csapatokat, ettől függetlenül izgalommentes mérkőzésen van túl a piros-kék alakulat.
A Móri Művésztelep alkotásai az Országzászló téren
A Móri Művésztelep 10. születésnapja alkalmából a Móri Szabadiskola Alapítvány szimpózuimainak gyűjteményes kiállítását nyitották meg 16-án szombaton az Országzászló téri múzeumban. A 10 év alatt felgyülemlett munkák, így például faszobrok, festmények, fotók, montázsok és egyéb papírmíves alkotások válogatásából állt össze a tárlat. Ez a válogatás bemutatja a modern művészetek minden ágát.
Már a hivatalos fűtési szezon előtt is mindenhol melegek voltak a radiátorok
Egy nappal a hivatalos fűtésszezon kezdete előtt már minden székesfehérvári lakásban melegek a Széphő Rt. által fűtött radiátorok. A szolgáltatató feladata az erőmű, illetve kazánházak üzemeltetése; 96 km hosszú forróvíz távvezeték és 308 hőközpont tartozik a kezelésük alá - mondta Pájer Sándor hőszolgáltatási vezérigazgató-helyettes. Az idei ősz rendkívülinek mondható, hiszen az idény kezdetére már mind a 100 ezer fehérvári radiátor forró.
Az információnk 90%-át a látás során gyűjtjük...
A Fehérbot Nemzetközi Napja elnevezéssel tartott közös rendezvényt pénteken a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete, az Esélyek Háza valamint a Helyőrségi Klub. A program délelőtt a Városházán kezdődött, ahol dr Szelier András köszöntötte a látássérülteket. Az alpolgármester beszédében kiemelte, orvosként és magánemberként is tisztában van azzal, mit jelent ha valaki nem tapasztalhatja szemével az őt körülvevő világot.
Jegyzői értekezlet a december 5-i népszavazás miatt
A települési önkormányzatok jegyzőinek tartott pénteken értekezletet Fejér Megye jegyzője és a Közigazgatási Hivatal vezetője. A programon többek között a területfejlesztési tanácsok megalakításáról esett szó. Dr Gelencsér József a Közigazgatási Hivatal vezetője elmondta: sok olyan kérdés van, amiről feltétlenül tájékoztatni kell a jegyzőket. Ilyen például a december 5-ei népszavazás és a megváltozott kormányprogram településekre gyakorolt hatása.
A kétszintű élrettségiről tartottak előadást a Technika Házában
Nyolc hónapon belül vizsgázik a kétszintű érettségi rendszer. Az Országos Közoktatási Értékelési és Vizsgaközpont Közép- dunántúli regionális irodája négy szakmai konferencia után a régió nagyobb városaiban, most a diákoknak tart előadásokat a vizsgarend változásairól. Dunaújváros, Tatabánya után pénteken a székesfehérvári diákok és szülők kaphattak bővebb tájékoztatást a Technika Házában.
Az ENSZ az EU segítségét kéri
Kofi Annan ENSZ-főtitkár szerint az ENSZ-nek több segítségre van szüksége az Európai Uniótól a világ válságövezeteiben. Kofi Annan, aki hivatalos látogatáson Írországban tartózkodik, támogatta az uniós gyorsreagálású haderők létrehozását, amelyek azonnal bevethetőek vészhelyzetekben. Hozzátette, hogy az ENSZ békefenntartó misszióira való igény az idén 50 százalékkal nőtt. A darfuri krízissel kapcsolatban kifejtette: „A humanitárius segítséghez több pénz kell, és az Afrikai Uniónak is támogatásra van szüksége. Minden olyan országnak és szervezetnek, amely segíteni tud, segítenie kell” - hangsúlyozta az ENSZ főtitkár.