-
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Erdő Péter bíboros-prímás áldotta meg a II. János Pál teret
Magyarországnak az Európai Unióhoz való csatlakozása első évfordulóján Székesfehérvárott szentmisét tartott Erdő Péter bíboros. A szentmise végén Erdő Péter bíboros-prímás felavatta a Magyarok Nagyasszonyával az Európai Unióba című emléktáblát, majd megáldotta a székesegyház előtti teret, melyet Székesfehérvár önkormányzata II. János Pálról nevezett el. Az egyházi méltóság szentbeszédében arról is beszélt, hogy az európai uniós tagságunkkal és bővítéssel kapcsolatos kérdéseket egyre inkább átgondolva világossá válik, hogy az Európán kívüli világban elterjedt vallások követőit is tisztelet illeti meg.
Magyarországnak az Európai Unióhoz való csatlakozása első évfordulóján Székesfehérvárott szentmisét tartott Erdő Péter bíboros. A szentmise végén Erdő Péter bíboros-prímás felavatta a Magyarok Nagyasszonyával az Európai Unióba című emléktáblát, majd megáldotta a székesegyház előtti teret, melyet Székesfehérvár önkormányzata II. János Pálról nevezett el. Az egyházi méltóság szentbeszédében arról is beszélt, hogy az európai uniós tagságunkkal és bővítéssel kapcsolatos kérdéseket egyre inkább átgondolva világossá válik, hogy az Európán kívüli világban elterjedt vallások követőit is tisztelet illeti meg.
A mai evangéliumban az egyház az örömről és a szeretetről tanít minket - kezdte szentbeszédét Erdő Péter bíboros-prímás. Az egyházi méltóság a továbbiakban arról beszélt, hogy az európai uniós tagságunkkal és bővítéssel kapcsolatos kérdéseket egyre inkább átgondolva világossá válik, hogy az Európán kívüli világban elterjedt vallások követőit is tisztelet illeti meg.
- Az emberi jogok, az alapvető jogok nem pillanatnyi vélemények egyensúlyának folyton változó eredményei, hanem mélyen a valóságban gyökereznek. Az Unió polgáraiként nekünk is feladatunk tehát, hogy a valóság és az igazság képviseletével szilárdságot, hitet és reményt adjunk földrészünk népeinek, hogy méltón képviseljük népünk kultúráját és keresztény hitünket az egész világon.
A szentmise végén Erdő Péter bíboros-prímás felavatta a Magyarok Nagyasszonyával az Európai Unióba című emléktáblát, majd megáldotta a székesegyház előtti teret, melyet Székesfehérvár önkormányzata II. János Pálról nevezett el.