-
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A Kaukázusi térség delegációja érkezett ma Székesfehérvárra
A Kaukázusi térség országaiból érkezett delegáció a mai napon Székesfehérvárra. A kutatókból és vállalkozókból álló csoport már több napja Magyarországon tartózkodik, amit egy német fejlesztési cég finanszíroz. A delegáció Székesfehérvárra azzal a céllal érkezett, hogy tapasztalatokat gyűjtsön az export-orientált gazdasági övezet működéséről, amit Közép-Európában csak "Fehérvári modell"-ként ismernek. Kedden ellátogatnak az Alba Ipari Zónába és az inkubátorházba. Az önkormányzat részéről Schultz György kabinet igazgató fogadta a delegációt.
A Kaukázusi térség országaiból érkezett delegáció a mai napon Székesfehérvárra. A kutatókból és vállalkozókból álló csoport már több napja Magyarországon tartózkodik, amit egy német fejlesztési cég finanszíroz. A delegáció Székesfehérvárra azzal a céllal érkezett, hogy tapasztalatokat gyűjtsön az export-orientált gazdasági övezet működéséről, amit Közép-Európában csak "Fehérvári modell"-ként ismernek. Kedden ellátogatnak az Alba Ipari Zónába és az inkubátorházba. Az önkormányzat részéről Schultz György kabinet igazgató fogadta a delegációt.
A delegáció Magyarországi látogatása során Dr. Szirmai Péter a Budapesti Corvinus Egyetem Docense segíti őket. Szirmai úr kérdésünkre elmondta, hogy a delegáció a tegnapi napon a Gazdasági Minisztériumban járt, illetve a Magyar Fejlesztési Bankban. A delegáció számára fontos a magyar példa megismerése, hiszen az ő országaik is egy szoros szovjet kötés alatt álltak, de náluk a rendszerváltás kevésbé volt sikeres mint nálunk. A delegáció tagjai között van miniszter helyettes és vállalkozó is, de java részük kutató-közgazdász.
A delegáció tagjait három ország adta: azeri, örmény és grúz nemzetiségű tagokból áll fel a csoport. Ezekben az országokban számos olyan térség van, ami hasonló helyzetben van, mint amilyenben Székesfehérvár volt a rendszerváltás hajnalán és ezáltal itt tartózkodásuk alatt számos tapasztalatot vehetnek át.