Hírek
-
742 ezer internet-előfizetés van Magyarországon
A KSH adatai szerint tavaly a mobil előfizetések száma meghaladta a 8,7 milliót. csökken a modemes és nő a szélessávú internet-kapcsolatok száma, és az év folyamán az internet szolgáltatásból a cégek 45 milliárd forint bevételt értek el. Tavaly év végén az internetszolgáltatók száma 96 volt, 25-tel több, mint egy évvel korábban. 2004 végére az internet-előfizetések száma megközelítette a 742 ezret, ami 9%- kal volt több az előző negyedév végi és 18%-kal a 2003. év végi értéknél.
2005.03.07. 08:22:53 -
Fantomkép a szedreskerti bolti rablókról - az uszoda felé menekültek
Fegyveresen elkövetett rablás történt 5-én szombaton délelőtt Székesfehérváron a Szedreskerti lakónegyed 8. számú épületében található Minimarket élelmiszerüzletben. Megvárták amíg a 4-5 vásárlót kiszolgálja az alkalmazott, majd miután távoztak az egyikőjük fegyvert vett elő és a pénzt követelte. Az alkalmazott határozott fellépéssel megtagadta a kérést, ekkor a két személy dühösen eltávozott a Városi Uszoda felé. A rablási kísérletet megelőzően üzletben tartózkodó vásárlók jelentkezését is várják a nyomozók...
2005.03.07. 06:51:52 -
Új lakások, lakóparkok Székesfehérváron - Aranysziget társasház
A székesfehérvári ingatlanpiaccal foglalkozó, múlt héten indult sorozatunkban, most az Aranysziget társasház építtetőjével olvashatnak beszélgetést. Förhécz Imre szerint most, hogy a panelek iránti kereslet és az ár visszaesett, nagyon nehezen tudnak az emberek új lakást vásárolni. A társasházban pedig javarészt a kisebb lakásokat értékesítették, többségében fiataloknak. Mint mondja, ma már nem olyan hatalmas üzlet a lakásépítés, mint volt az két-három évvel ezelőtt. Szerinte a piac azért áll, mert a használt-lakások piaca is áll. A kisebb pénztárcával rendelkezők lakáshoz jutása indíthatná be a piacot, ami továbbgyűrűzne a teljes lakáspiacra.
2005.03.07. 06:31:57 -
Debreceni Vadkakasok - Albacomp 82-73 - kivette az erőt a Dinamo Moszkva
Fáradt csapat benyomását keltette vasárnap este az Albacomp együttese Debrecenben,így nem lehetett azon csodálkozni, hogy a vendéglátóik kilencpontos győzelmet arattak a rangadón. A Vadkakasok egész héten erre a találkozóra összpontosítottak, míg a kék-fehérek csütörtökön emlékezetes és rettentően nehéz mérkőzésen nyertek a nemzetközi kupában a Dinamo Moszkva ellen. Debreceni Vadkakasok - Albacomp 82-73
2005.03.07. 06:14:58 -
Két magyar régió Európa legdinamikusabban fejlődő területei között
Egy angol kutatóintézet tanulmánya szerint az európai Uniós 223 régiójából a magyarországi közép-dunántúli a negyedik helyet foglalja el a fejlődési lehetőségeket tekintve. Az elemzés a nemzeti össztermék növekedését, a munkaerő képzettségét, a régió piacméretét és az uniós források felszívóképességét vizsgálta. Így került Fejér-, Komárom-Esztergom- és Veszprém megye, vagyis a közép-dunántúli régió, Prága, Közép-Magyarország és Pozsony után a negyedik EU-s helyre. A közép-dunántúli régióban idén 3,5 milliárd forint hazai forrásra pályázhatnak. (A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht. honlapja.)
2005.03.07. 03:30:59
Alba Volán FeVita - DAC hokidöntő lesz - kezdés csütörtökön
Miután a Dunaújvárosi AC büntetőpárbajban legyőzte az Alba Volánt a jégkorong ob I Borsodi Liga rájátszásának utolsó fordulójában, ez a két csapat játssza az egyik fél negyedik győzelméig tartó bajnoki döntőt. Az Alba Volán-FeVita - DAC-Invitel finálé csütörtökön kezdődik, s a székesfehérvári csapat élvezheti a pályaelőnyt, míg a 3. helyért sorra kerülő, az egyik csapat harmadik győzelméig tartó Újpest-Ferencváros párharc szintén csütörtökön rajtol, s a lila-fehérek játszhatnak többször hazai pályán.
Fegyverrel próbáltak boltot rabolni - bátor volt az eladó
Fegyverrel próbált meg kirabolni két férfi szombaton egy székesfehérvári üzletet; a rablás az eladó határozott fellépése miatt meghiúsult. A lakótelepi üzletbe délelőtt 11 óra körül betérő két férfi megvárta, amíg a női alkalmazott kiszolgálja a vásárlókat, majd egyikük fegyvert vett elő és a bevételt követelte az üzletben egyedül tartózkodó eladótól. Az alkalmazott határozott fellépéssel nemet mondott a felszólításra, mire a rabolni akaró páros dühösen távozott az üzletből a városi uszoda irányába...
Szombattól ismét jégpálya az agárdi Popstrandon
Óvoda épül a fehérvári adományokból Sri Lankán - kijelölték a magyar falu területét
Módosítja a város a "civil rendeletet" - több jut majd a rászorulóknak
A városi közgyűlés által 2003-ban megalkotott, a civil szervezetekre vonatkozó rendelet módosítására kerül sor a márciusi közgyűlésen, tájékoztatott Óber László az Ifjúsági, Informatikai Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke. Elhangzott továbbá, hogy a bizottságok ebben az évben a projektek, azon belül pedig a fogyatékkal élők és a szegény családok gyermekeinek szóló programok támogatására helyezik a hangsúlyt és kevesebb összeget szánnak a működési költségekre.
Megalakult az 56-os emlékbizottság - új emlékművel is tisztelegne a város
Alakuló ülését tartotta a székesfehérvári 56-os Emlékbizottság, amely az 1956-os forradalom 50. évfordulójának méltó előkészítésre jött létre. Kovács Péter, a kulturális bizottság elnöke elmondta, az alakuló ülésen az emlékbizottság tagjai megállapodtak abban, hogy a történelmi események menetében kívánja a város megünnepelni az 50. évfordulót. Idén tavasztól, jövő év végéig követik majd egymást az események, amelyekbe megpróbálják bevonni az ifjúság minél szélesebb rétegét is. Székesfehérvár új 56-os emlékművel is tisztelegni kíván a mártírok emléke előtt.
Nem történt halálos baleset az elmúlt héten - baleseti összefoglaló
Fejér megyében nyolc személyi sérüléses baleset volt március első hetében. Az utakon tizenegyen sérültek meg. Két eset kivételével mindegyik baleset hajnali 04.00 és déli 12.00 óra között történt. Az elmúlt héthez képest is csak kettővel nőt a balesetek száma. Így március első hetében összesen nyolc balesetet regisztráltunk. Ebből hat súlyos, míg kettő könnyű kimenetelű volt. Halálos baleset nem történt az elmúlt 168 órában. A sérültek száma tizenegy. Hat személy súlyosan, míg öt fő könnyen sérült.
1,1 milliárdot nyert a város a Térségi Integrált Szakképző Központra
Újabb pályázaton szerepelt sikeresen Székesfehérvár, ugyanis a Térségi Integrált Szakképző Központ létrehozására 1,1 milliárd forintot nyert a város. Székesfehérvár gazdasági stratégiájában szerepel, hogy a töretlen fejlődés megőrzéséhez szakképzett munkaerő kell - emelte ki Warvasovszky Tihamér a pályázat kapcsán, hiszen egyre inkább olyan cégek települnek a városba, amelyek a magasabban képzett munkaerőt igénylik. Nagy eredmény, hogy nyert a város ezen a pályázaton, hiszen egy teljesen új szakképző rendszer tud megvalósulni, ami jelentős eszközfejlesztéssel is együtt jár.
Jelentősen nőtt a városi hulladék mennyisége
A Városgondnokság és a Depónia kft. által közösen készített felmérés kimutatta, hogy jelentősen nőtt a hulladékmennyiség a városban. Felül kellene tehát vizsgálni a hulladékedények mennyiségét és kapacitását. A Depónia a kukák mellé kitett hulladékot is elszállítja, de csak ha a telephelyen 130 forintért kapható zsákba van téve a szemét. A Depónia kéri a fehérváriakat, hogy a feleslegessé vált bútorokat, háztartási gépeket, gumiabroncsokat, akkumulátorokat a palotai úti hulladékudvarba vigyék ahol ingyen elhelyezhetik azokat.
Nem közlekedtek a vonatok Székesfehérvár és Budapest között
Műszaki hiba miatt állt a forgalom a Székesfehérvár-Budapest vasútvonalon. Több ezer utas késett el az iskolából és a munkahelyéről. Reggel 7 és 8 óra között általában 4-5 vonat közlekedik ezen a szakaszon. Elromlott a biztosítóberendezés reggel hét óra előtt Martonvásár közelében a Székesfehérvár-Budapest MÁV-vonalon és emiatt több ezer utas valószínűleg elkésett az iskolából és a munkahelyéről.