Hírek
-
Biztosított a Fehérvár FC tavaszi szereplése a bajnokságban
Csütörtökön este megszületett a megállapodás a játékosok, edzők és az önkormányzat, illetve a Mátra Holding Rt között, így a tavaszi szezonban biztosított az FC Fehérvár működése és első osztályú tagsága. Dr Nagy László az Önkormányzat közgazdasági igazgatója és Pénzes Mihály a Fehérvár FC Kft. felügyelőbizottsági elnöke közölte, hogy sorsfordulónak minősíthető ez a nap, hiszen a játékosok és az edzők, valamint a vezetők nagyon nagy engedményt tettek, lemondtak mind a 2004-es, mind pedig a 2005-ös javadalmazásuk jó részéről, így a nyárig a Kft működtetése és a fizetések folyósítása megoldottá vált.
2005.03.11. 16:01:27 -
Elismerések a Nemzeti Ünnep alkalmából a Rendőrségen
Március 10-én a rendőr-főkapitányság tantermében, Nemzeti Ünnepünk alkalmával megtartott ünnepségen a belügyminiszter, az országos rendőrfőkapitány és a megyei főkapitány elismeréseit adták át. A Magyar Köztársaság Nemzeti ünnepe, Március 15-e alkalmából a Belügyminiszter Asszony szakterületén végzett kiemelkedő munkája elismeréséül egy szép órát adományozott Szabó Ágnes asszonynak a rendőr-főkapitányság szóvivőjének. Az Országos Rendőr-főkapitányság Vezetője kiemelkedő munkájuk elismeréseként soron kívül előléptette:...
2005.03.11. 15:54:17 -
1970.01.01. 01:00:00
-
Húsz európai film nemzetközi premierje lesz Fehérváron
A Lost and Found című szkeccsfilm nyitja az első Alba Regia Nemzetközi Filmfesztivált június 6-án este Székesfehérváron. Az eseményen életműdíjat kap Jancsó Miklós filmrendező és Törőcsik Mari színésznő - tájékoztatta a Népszabadságot Elekes Szentágotai Blanka fesztiváligazgató. Az egy héten át tartó rendezvényen mintegy hatvan filmet mutatnak be, ebből körülbelül húsz európai mű versenyez - tehát Fehérváron lesz a nemzetközi premierje.
2005.03.11. 09:12:49 -
Az első mérkőzést a DAC vitte - visszavágó következik
A vendég Dunaújváros nyerte a jégkorong Borsodi Liga döntőjének első felvonását. Székesfehérváron a DAC ugyan az első harmadban hátrányba került -a büntetőpadról beálló Kövér szerzett vezetést a hazaiaknak- azonban egy szépen kijátszott helyzetet követő Peterdi-lövés után döntetlennel zárult az első harmad. A négy győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a DAC-Invitel javára. A döntő második mérkőzését pénteken 18 órakor rendezik Dunaújvárosban.
2005.03.11. 08:16:24
Vakler Lajos és Kabáczy Szilárd -posztumusz- kaptak az idén Penna Regia díjat
Vakler Lajos a Fehérvár Televízió munkatársa és Kabáczy Szilárd fotóművész kapta az idén a Penna Regia díjat. A Szabad Sajtó napja alkalmából a Polgármesteri Hivatal Kistanács termében a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is köszöntötte a városban tevékenykedő újságírókat. Kabáczy Szilárd posztumusz kapta az elismerést, helyette felesége vette át a díjat. Vakler Lajos a Fehérvár Televízió újdonsült Penna Regia díjasa fontos feladatának tartja, hogy minél több értékes portré és dokumentumfilmet készítsen. A kalandos életű televíziós labdarúgó, majd szociális munkás is volt, a szakmával az Esély társadalompolitikai folyóiratnál ismerkedett, majd 1999-tól a Fehérvár Televízió munkatársa lett...(fotógaléria a díjátadásról)
Intézményvezetők – Goóts Ferencné, Széna Téri Általános Iskola
Székesfehérvár egyik legnagyobb általános iskolájában 665 diák tanul, 52 pedagógus dolgozik az intézményben. Az iskolában hagyományosan erős az idegen nyelv oktatása, már első osztály második félévétől megismerkedhetnek a tanulók az angol, vagy a német nyelv alapjaival, továbbá kiemelten kezelik a matematika és az informatika oktatását. Goóts Ferencné több mint 30 éve van a pályán, óvónőként, általános iskolai tanítóként tanárként, igazgató-helyettesként, majd 1995-től a Széna Téri Általános Iskola igazgatójaként dolgozik.
Szerdáig lehet pótlékmentesen iparűzésiadó-előleget fizetni
Március 15-ig kell a vállalkozásoknak a helyi iparűzési adó előlegének első részletét megfizetniük. A nemzeti ünnep miatt szerdáig lehet a kötelezettséget pótlékmentesen teljesíteni. Ugyancsak március 15-éig kell a vállalkozói kommunális adó előlegét, illetve a magánszemélyek kommunális adójának, az építményadónak és a gépjárműadónak az első részletét befizetni. Az önkormányzati adóhatóság az előleg összegét -az éves adóbevallás, illetve a várható adó bejelentése alapján- fizetési meghagyásban közlik az adóalanyokkal.
A Philipsnek vissza kell vennie a szakszervezeti vezetőjét
A Legfelsőbb Bíróság szerdai döntése nyomán vissza kell vennie a székesfehérvári Philips Kft.-nek a korábban elbocsátott szakszervezeti vezetőt. A Független Szakszervezetek Demokratikus Ligájának közleménye szerint a Philips Kft. 2001-ben kezdeményezte a VIDEO Szakszervezet titkárának eltávolítását, a jogszabály szerint azonban az érdekvédő munkaviszonya csak különösen indokolt esetben szüntethető meg, és csak a szakszervezet és az üzemi tanács hozzájárulásával. A Legfelsőbb Bíróság felülvizsgálati döntése nyomán a tisztségviselő teljes munkaidejében érdekvédelmi tevékenységet fog ellátni a székesfehérvári cégnél.
Pályázati lehetőség hazai nagyvállalatok bérszámfejtésének korszerűsítésére
A német Personal & Informatik AG. pályázatot hirdet hazai nagyvállalatok számára, ugyanis úgy látják, hogy a Magyarországon használt bérszámfejtő programok túlnyomó többsége elavult. A pályázat célja ezek kiváltása és az Európai Unió vezető integrált HR és bérügyviteli szoftverének, a LOGAR rendszernek a bevezetése. A pályázati forrás összege 1 millió euró. (A pályázati anyagot itt találja!)
Megalakult a Székesfehérvári Innovációs Tanács
Térségi iskola és óvodafejlesztésre nyertek pénzt fehérvári intézmények
A TIOK - Térségi Iskola és Óvodafejlesztő Központ - Közép-Dunántúli Konzorcium pályázata 125 millió forintot nyert, a konzorcium tagjaként három székesfehérvári oktatási intézmény: a Gyöngyvirág Óvoda, a Hétvezér Általános Iskola és a Szt. István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Középiskola is részt vehet a programban, amely kétéves ciklus keretében az óvodától a középiskola végéig fejleszti a gyerekek szövegértési-szövegalkotási, matematikai-logikai, életpálya építési kompetenciáit.
Kozák András-filmek a Vidám Színpadon
Több tízezer tonna informatikai hulladék keletkezik évente
Az Európai Unió előírja, hogy Magyarországnak 2008-ra lakosonként legálabb négy kilogramm elektronikai hulladékot kell visszagyűjtenie. 2008-tól a forgalomba kerülő készülékek 35 százalékát kell begyűjteni, a begyűjtött mennyiség háromnegyedét újra kell hasznosítani. A Környezetvédelmi Minisztérium becslése szerint hazánkban tavaly 25 ezer tonna informatikai és távközlési berendezést hoztak forgalomba, ugyanebben az évben 20 ezer tonna e-hulladék keletkezett.