Hírek


/ 2005.03.11. 06:10:24 |

Vakler Lajos és Kabáczy Szilárd -posztumusz- kaptak az idén Penna Regia díjat

 Vakler Lajos a Fehérvár Televízió munkatársa és Kabáczy Szilárd fotóművész kapta az idén a Penna Regia díjat. A Szabad Sajtó napja alkalmából a Polgármesteri Hivatal Kistanács termében a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is köszöntötte a városban tevékenykedő újságírókat. Kabáczy Szilárd posztumusz kapta az elismerést, helyette felesége vette át a díjat. Vakler Lajos a Fehérvár Televízió újdonsült Penna Regia díjasa fontos feladatának tartja, hogy minél több értékes portré és dokumentumfilmet készítsen. A kalandos életű televíziós labdarúgó, majd szociális munkás is volt, a szakmával az Esély társadalompolitikai folyóiratnál ismerkedett, majd 1999-tól a Fehérvár Televízió munkatársa lett...(fotógaléria a díjátadásról)

/ 2005.03.10. 13:08:56 |

Intézményvezetők – Goóts Ferencné, Széna Téri Általános Iskola

Székesfehérvár egyik legnagyobb általános iskolájában 665 diák tanul, 52 pedagógus dolgozik az intézményben. Az iskolában hagyományosan erős az idegen nyelv oktatása, már első osztály második félévétől megismerkedhetnek a tanulók az angol, vagy a német nyelv alapjaival, továbbá kiemelten kezelik a matematika és az informatika oktatását. Goóts Ferencné több mint 30 éve van a pályán, óvónőként, általános iskolai tanítóként tanárként, igazgató-helyettesként, majd 1995-től a Széna Téri Általános Iskola igazgatójaként dolgozik.

/ 2005.03.10. 08:23:55 |

Szerdáig lehet pótlékmentesen iparűzésiadó-előleget fizetni

 Március 15-ig kell a vállalkozásoknak a helyi iparűzési adó előlegének első részletét megfizetniük. A nemzeti ünnep miatt szerdáig lehet a kötelezettséget pótlékmentesen teljesíteni. Ugyancsak március 15-éig kell a vállalkozói kommunális adó előlegét, illetve a magánszemélyek kommunális adójának, az építményadónak és a gépjárműadónak az első részletét befizetni. Az önkormányzati adóhatóság az előleg összegét -az éves adóbevallás, illetve a várható adó bejelentése alapján- fizetési meghagyásban közlik az adóalanyokkal.

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2005.03.10. 06:34:19 |

A Philipsnek vissza kell vennie a szakszervezeti vezetőjét

 A Legfelsőbb Bíróság szerdai döntése nyomán vissza kell vennie a székesfehérvári Philips Kft.-nek a korábban elbocsátott szakszervezeti vezetőt. A Független Szakszervezetek Demokratikus Ligájának közleménye szerint a Philips Kft. 2001-ben kezdeményezte a VIDEO Szakszervezet titkárának eltávolítását, a jogszabály szerint azonban az érdekvédő munkaviszonya csak különösen indokolt esetben szüntethető meg, és csak a szakszervezet és az üzemi tanács hozzájárulásával. A Legfelsőbb Bíróság felülvizsgálati döntése nyomán a tisztségviselő teljes munkaidejében érdekvédelmi tevékenységet fog ellátni a székesfehérvári cégnél.

/ 2005.03.09. 22:42:44 |

Pályázati lehetőség hazai nagyvállalatok bérszámfejtésének korszerűsítésére

 A német Personal & Informatik AG. pályázatot hirdet hazai nagyvállalatok számára, ugyanis úgy látják, hogy a Magyarországon használt bérszámfejtő programok túlnyomó többsége elavult. A pályázat célja ezek kiváltása és az Európai Unió vezető integrált HR és bérügyviteli szoftverének, a LOGAR rendszernek a bevezetése. A pályázati forrás összege 1 millió euró. (A pályázati anyagot itt találja!)

/ 2005.03.09. 17:49:06 |

Megalakult a Székesfehérvári Innovációs Tanács

 Szerdán délután a Vállalkozói Központban megalakult a Székesfehérvári Innovációs Tanács(SZIT), aminek célja a város gazdaságfejlesztése 13 szervezet, köztük három főiskola közreműködésével. A tanács elnöke a BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézet igazgatója dr. Lőrincz Péter lett. Az alakuló ülésen Warvasovszky Tihamér polgármester a kutatás-fejlesztés, az oktatás és az ehhez kapcsolódó gazdasági fejlődést hangsúlyozta. A SZIT célja, hogy a közép- és kisvállalkozói réteget segítse információkkal és fejlesztési lehetőségekkel -válaszolta kérdésünkre Annus István a Vállalkozói Központ Közalapítvány vezetője. (Nézze meg a tanácsülésen készült képgalériát!)
/ 2005.03.09. 13:00:44 |

Térségi iskola és óvodafejlesztésre nyertek pénzt fehérvári intézmények

A TIOK - Térségi Iskola és Óvodafejlesztő Központ - Közép-Dunántúli Konzorcium pályázata 125 millió forintot nyert, a konzorcium tagjaként három székesfehérvári oktatási intézmény: a Gyöngyvirág Óvoda, a Hétvezér Általános Iskola és a Szt. István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Középiskola is részt vehet a programban, amely kétéves ciklus keretében az óvodától a középiskola végéig fejleszti a gyerekek szövegértési-szövegalkotási, matematikai-logikai, életpálya építési kompetenciáit.

/ 2005.03.09. 12:38:22 |

Kozák András-filmek a Vidám Színpadon

 Kozák Andrásra, a másfél hete hatvankét évesen elhunyt Kossuth-díjas művészre filmjeivel és egy fotókiállítással emlékeznek március 21-én, hétfőn a Vidám Színpadon. A Vidám Színpad társulatához Kozák András egy esztendeje csatlakozott, és két Shakespeare-műben, az Ahogy tetszikben és a Tévedések vígjátékában lépett fel. Az előcsarnokban fotókiállítás nyílik, ahol Kozák András legemlékezetesebb filmes szerepeit felidéző fotók lesznek kiállítva, a színházteremben pedig hat főszereplésével készült film kerül bemutatásra.
/ 2005.03.09. 06:56:24 |

Több tízezer tonna informatikai hulladék keletkezik évente

 Az Európai Unió előírja, hogy Magyarországnak 2008-ra lakosonként legálabb négy kilogramm elektronikai hulladékot kell visszagyűjtenie. 2008-tól a forgalomba kerülő készülékek 35 százalékát kell begyűjteni, a begyűjtött mennyiség háromnegyedét újra kell hasznosítani. A Környezetvédelmi Minisztérium becslése szerint hazánkban tavaly 25 ezer tonna informatikai és távközlési berendezést hoztak forgalomba, ugyanebben az évben 20 ezer tonna e-hulladék keletkezett.