Hírek


/ 2005.04.26. 12:06:21 |

A Kaukázusi térség delegációja érkezett ma Székesfehérvárra

 A Kaukázusi térség országaiból érkezett delegáció a mai napon Székesfehérvárra. A kutatókból és vállalkozókból álló csoport már több napja Magyarországon tartózkodik, amit egy német fejlesztési cég finanszíroz. A delegáció Székesfehérvárra azzal a céllal érkezett, hogy tapasztalatokat gyűjtsön az export-orientált gazdasági övezet működéséről, amit Közép-Európában csak "Fehérvári modell"-ként ismernek. Kedden ellátogatnak az Alba Ipari Zónába és az inkubátorházba. Az önkormányzat részéről Schultz György kabinet igazgató fogadta a delegációt.

/ 2005.04.26. 11:47:11 |

Tudományos nemzetközi on-line magazint indít a Kodolányi János Főiskola

A mai naptól él a www.freesideeurope.com, a Kodolányi János Főiskola tudományos nemzetközi on-line magazinja, amely több európai felsőoktatási intézmény összefogásával jött létre. A szerkesztőbizottságot többek között norvég, lengyel, finn, ukrán és magyar tudósok alkotják. Az angol nyelvű tudományos on-line magazin főszerkesztője Dr. Rétfalvi Györgyi, aki a Kodolányi János Főiskola Kommunikáció Tanszékének főiskolai adjunktusa. A magazin elindulása alkalmából Dr. Szabó Péter főigazgató elmondta, a tudományos és kutatási tevékenység elengedhetetlen ahhoz, hogy egyetemmé váljon a Kodolányi János Főiskola.

/ 2005.04.26. 08:33:42 |

Csütörtökön avatják fel a Bazilika előtti II. János Pál pápa teret

 Csütörtökön este hat órakor ország-felajánló imádság évfordulós ünnepségre kerül sor a Bazilikában. A szentmisét követően a résztvevők közösen felavatják azt az emléktáblát, amely a II. Pál pápa teret jelzi ezentúl. Mint ismeretes a város Közgyűlése, a polgármester kezdeményezésére és az egyházmegye egyetértésével a Bazilika előtti teret nevezte el II. János Pál pápa térnek.

/ 2005.04.26. 07:52:18 |

Aláírták Bulgária és Románia uniós csatlakozási szerződését

 Ünnepélyes keretek között aláírták hétfőn délután Luxembourgban Bulgária és Románia csatlakozási szerződését az Európai Unióval. A szerződések értelmében a két balkáni ország 2007. január 1-jével nyer teljes jogú tagságot az unióban. A dokumentum záradékai között szerepel azonban, hogy a csatlakozás egy évvel elhalasztható, ha a további felkészülés üteme elmarad a kívánatostól. Somogyi Ferenc külügyminiszter hangsúlyozta: "Magyarországnak alapvető érdeke, hogy szomszédjai - a csatlakozási kritériumokat teljesítve - az EU tagjai legyenek".

/ 2005.04.26. 06:39:58 |

Elérte az egy méteres vízszintet a Balaton - ha tovább esik megnyithatják a Siót

 A Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság siófoki kirendeltségén hétfőn a Balaton vízállása nap közben elérte a 100 centiméteres lélektani határt, melyre 2000 júliusa óta nem volt példa. Este 7 órakor nagyobb mennyiségű csapadék zúdult a tóra, így jelenleg ismét 1 méter feletti a víz szintje a Magyar Tengeren. Mivel az elkövetkező napokban, hetekben további esőzést prognosztizált az Országos Meteorológiai Szolgálat, könnyen elképzelhető, hogy öt év után újra szükséges lesz megnyítni a Sió csatorna zsiliprendszerét.
/ 2005.04.25. 23:59:09 |

Gráf József váltja Németh Imrét az agrártárca élén

 Egy héttel Draskovics Tibor menesztése után a miniszterelnök kezdeményezte Németh Imrének, az agrártárca vezetőjének leváltását. Utódja Gráf József lesz, akitől "menedzserszemléletű" munkát vár a kormányfő. A miniszterelnök kezdeményezte Németh Imre földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter leváltását, helyette Gráf Józsefet jelölte a posztra. Gyurcsány Ferenc hétfői parlamenti sajtótájékoztatóján a kormány múlt héten meghirdetett Száz lépés politikájával indokolta a személycserét. 
/ 2005.04.25. 20:58:30 |

Eleven Hold lemezbemutató koncert a Felsőváros Művelődési Házban

 A székesfehérvári Eleven Hold együttes nem rég indult lemezbemutató koncert turnéra. Az együttes Debrecen, Győr és Budapest után április 30-án hazaérkezik és a Felsővárosi Művelődési Házban éneklik el először az új dalokat hazai közönség előtt. A koncerten két vendég zenekar is fellép, de kilétük egyenlőre még titok.
/ 2005.04.25. 20:12:48 |

Eleven Hold Klippremier az interneten szerda délután

 Kedden debütál a székesfehérvári Eleven Hold együttes nemrég megjelent lemezéhez kapcsolódó videoklip, ami a "Ha így állunk, arra" című számot viszi fel a képernyőkre. A videót először az együttes honlapján teszik nyilvánossá szerdán, pontban 16 órakor, míg a hazai zene tévén csak péntektől lesz látható a Herkó Attila által rendezett klip. A forgatás során egyedi képvilágot hoztak életre, ami inkább egy tudományos-fantasztikus film hangulatvilágát tükrözi vissza.  
/ 2005.04.25. 20:01:09 |

Nyilvános lemezfelvételre hívja rajongóit a Leonardo Jam együttes

 Nyilvános lemezfelvételre hívja rajongóit a Leonardo Jam együttes április 29-én 20 órára a Szabadművelődés Házába. A lemezfelvétel egyben alkalom, arra is, hogy az együttes megünnepelje fennállásának ötödik évfordulóját és egy fergeteges "balkáni, lakodalmas, jazz-rock bulit tartson". A kuriózumnak számító bandában több, Fehérváron elismert művész is zenél: mint az együttes neve mutatja ez pusztán örömzenélés, az-az Jam...
/ 2005.04.25. 19:35:37 |

Irigy Hónaljmirigy és Győzike a KÖFÉM csarnok színpadán

 A Fehérvár Rádió jóvoltából Székesfehérvárra érkezik az ország első számú humorgyáros bandája az Irigy Hónaljmirigy. Április 29-én 20 órától adnak élő koncertet a KÖFÉM csarnokban. A „mirigyek” előzenekarja a Győzike vezette Romantik együttes lesz. Vajon lesz Mirigyék mostani repertoárjában Romantik vagy Győzike paródia?