Hírek
-
Megnyílt az Alba Civitan Kht boltja a Sütő utca 8-as szám alatt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitotta meg az Alba Civitan Kht. a Sütő utca 8-ban első boltját. A megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató közhasznú társaság a kilencvenes évek vége óta gyárt szőnyegeket, plüsállatokat, kerámiákat, gyertyákat és több más ajándéktárgyat. Az új boltot a társaság vezetője Kovács Istvánné és Warvasovszky Tihamér polgármester nyitotta meg. Az itt kapható termékek legalább olyan jó minőségűek, mint bárhol máshol a városban és jelentősen olcsóbbak. A bolt hétfőtől péntekig reggel 10-től délután 5 óráig van nyitva. Képgaléria az üzletről itt!
2005.04.29. 15:28:18 -
Jővő héten kezdődik a Balatoni úton a teljes úthelyreállítás - félpályás útlezárás lesz
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának beruházásában, a Balatoni út szennyvízcsatorna építéssel érintett szakaszán a végleges úthelyreállítási munkák 2005. május 2-án kezdődnek (Ikarusz Sportpályától a Rádió utcai lakótelepig). A félpályás útlezárásra május 3-tól várhatóan 10 napig kell számítani, a hétvégét is beleértve. Ezt követően néhány napos helyi terelés szükséges. Kérik az autósokat, hogy az adott útszakaszt, aki tudja kerülje el.
2005.04.29. 11:50:26 -
Forgalomkorlátozások lesznek több helyen a Május elsejei rendezvények miatt
A május elsejei majális miatt több helyszínen útlezárásokra kell számítani Székesfehérváron és néhány buszjárat is terelőúton közlekedik majd. A város tisztelettel kéri az autósokat, hogy a Belvárosban és a Zichy liget környékén ne használják a gépjárműveket. Május elsején lezárják a Mátyás Király körútat, de már holnaptól forgalomkorlátozásra kell számítani a város egyes részein, amiről a továbbiakban olvashat...
2005.04.29. 11:41:44 -
Színház és lakoma a Gorsiumban - pénteken kezdődik a tavaszköszöntő Floralia fesztivál Tácon
Antik római hagyományok szerint köszöntik április 29-e és május 1-je között a tavaszt Tácon a Gorsiumban. A hagyományok szerint ekkor szentelték fel Flora istennő templomát. Gosiumban a hagyományokat felélesztve három napos kulturális programokat tartanak, ami mai világunkban már több mint 10 éves hagyomány. A három nap alatt a látogatók megismerkedhetnek az ókor építészetével, divatjával és a római kultúrával.
2005.04.29. 09:48:36 -
Mérlegen az Albacomp - a mester, Farkas Sándor értékel
Korán sincs vége a honi kosárlabda bajnokságnak, csupán egy hosszú, erőltetett sorozat zárult le. Az Albacomp együttese - Farkas Sándor vezetésével - az alapszakasz harmadik helyét szerezte meg. A play-off küzdelemsorozatát már a jövő héten, a Szolnoki Olaj ellen megkezdi a fehérvári csapat, azonban az albások egyelőre csakis a Magyar Kupa négyes döntőjére koncentrálnak. Ma 20 órától Pakson a Kecskemét ellen küzd az Albacomp az MK finálés tagságáért. Ahogy a vezetőedző mondja: mindig a soron következő meccset kell megnyerni.
2005.04.29. 09:30:00
Ma 17 órakor Dunaújvárosban lép parkettre a Cornexi
Az NB1-es kézilabda bajnokság alapszakaszában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding egy vereség mellett egy döntetlent is magáénak tudhat a Dunaferr NK ellenében. A felsőházi rájátszásban ismét találkozik egymással a két megyei rivális, a rangadónak a dunaújvárosi sportcsarnok ad otthont, ma 17 órától. A play-off első fordulójában a Cornexi a Győrtől szenvedett vereséget hazai pályán, míg a Dunaferr az FTC otthonában nyerni tudott. Szabó Edina a mai rangadón nem számíthat a sérült Tápai Szabina játékára.
Erdő Péter bíboros-prímás áldotta meg a II. János Pál teret
Magyarországnak az Európai Unióhoz való csatlakozása első évfordulóján Székesfehérvárott szentmisét tartott Erdő Péter bíboros. A szentmise végén Erdő Péter bíboros-prímás felavatta a Magyarok Nagyasszonyával az Európai Unióba című emléktáblát, majd megáldotta a székesegyház előtti teret, melyet Székesfehérvár önkormányzata II. János Pálról nevezett el. Az egyházi méltóság szentbeszédében arról is beszélt, hogy az európai uniós tagságunkkal és bővítéssel kapcsolatos kérdéseket egyre inkább átgondolva világossá válik, hogy az Európán kívüli világban elterjedt vallások követőit is tisztelet illeti meg.
Tapasztalatszerzés a kistérségi társulások megalakulásáról - Fehérváron járt a belügyminiszter
A kistérségi társulások megalakításáról szerzett személyes tapasztalatokat a belügyminiszter mai látogatása során Székesfehérváron. Lampert Mónika elmondta, jelenleg 123 többcélú kistérségi társulás működik Magyarországon, a települések együttműködésnek ez a formája átlagban például 30%-os normatíva növekedést jelenthet az általános iskolai oktatásnak.
Szeptemberben 851 kisdiák kezdi meg tanulmányait - lezárult az általános iskolai beiratkozás
Vezetett, majd kikapott az FC Fehérvár Diósgyőrben
Az Arany Ászok Liga 24, fordulójában Diósgyőrbe látogatott az FC Fehérvár. A piros-kékek egészen a 73. percig vezettek a diósgyőri oroszlánbarlangban, ám vendéglátóik percek alatt megfordították a meccset, és parázs végjáték után otthon tartották a három pontot. A Diósgyőr elsősorban második félidei eredményes támadójátékának, és jó cseréinek köszönhette győzelmét, az FC Fehérvár most kevés alkalommal jutott el a házigazdák kapujáig.
Székesfehérvárra érkezik ma a legendás Omega együttes
"Itt van május elseje..." - zenés és családi programok két helyszínen
Készíts magad Anyák Napjára ajándékot! - családi délután a VOKE-ban
Kukorelly Endre tart felolvasó estet a Városi Képtár - Deák Galériában
Mongol delegáció a Városházán - a mongol miniszterelnököt látta vendégül Székesfehérvár
Mongol delegáció érkezett Székesfehérvárra Natsagiin Bagabandi mongol miniszterelnök vezetésével szerdán délelőtt. A Városházán személyes megbeszélést folytatott a mongol államelnök Warvasovszky Tihamér polgármesterrel, majd a delegációt ünnepélyesen köszöntötték a Polgármesteri Hivatal nagytermében. Itt előadásokat hallhatott a gazdasági szakemberekből és magasrangú tisztségviselőkből álló delegáció: Warvasovszky Tihamér és dr. Tóth Ferenc az Alba Ipari Zóna ügyvezetője előadásukban a város gazdasági fejlődéséről beszéltek elsősorban. (képek Natsagiin Bagabandi székesfehérvári látogatásáról)